Іван Бойченко
  • Дата народження
    23 грудня 1982
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Іван Бойченко
1681

Іван Бойченко

Бойченко Іван Іванович: депутат-кнопкодав Одеської облради, якого судять за хабарництво

Іван Бойченко - Фото 1

Бойченко Іван Іванович — разом з кілійським прокурором був затриманий під час отримання неправомірної вигоди (40 тисяч доларів) від директора агропідприємства.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Іван Іванович Бойченко народився 23 грудня 1982 року у селищі Шевченкове Кілійського району Одеської області. Депутат проживає в місті Ізмаїл.

Освіта

Середню освіту Іван здобув у школі №1 в селищі Шевченкове. Диплом про вищу освіту він отримав в Одеській національній юридичній академії.

Сім’я

Іван перебуває у шлюбі. Дружину звуть Наталя. У подружжя двоє дітей: син Олександр і дочка Анастасія.

Павло Бойченко (1979 року народження) — брат Івана —  Кілійський міський голова, ексдепутат Одеської обласної ради від ВО "Батьківщина".

Кар'єра

У 2015 році Іван балотувався по 42-му виборчому округу (Ренійський район) до Одеської обласної ради від партії "Відродження". Однак вибори він програв та став депутатом після того, як свій мандат склав Володимир Ткач.

Іван Бойченко - Фото 2

На момент виборів Бойченко був фізичною особою-підприємцем. Він був гендиректором ТОВ "Одеський логістичний центр". Депутат очолює постійну комісію з прав людини, свободи слова та інформації.

Іван входить до керівних органів благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд "Промінь Надії".

Іван Бойченко - Фото 3

Компромат

У жовтні 2017 року працівниками СБУ було затримано ізмаїльського прокурора Івана Мараховського та депутата Одеської обласної ради Івана Бойченка.

За інформацією місцевих засобів масової інформації, причиною затримання став хабар, який вони отримали від бізнесмена. "Прокурора та депутата підозрюють у вимаганні та отриманні від приватного підприємця 40 тисяч доларів США".

За даними представників преси, підозрювані "розробили злочинний план спрямований на отримання від директора сільськогосподарського підприємства з села Орловка Ренійського району неправомірної вигоди". При цьому Мараховський нібито повинен був отримати 10 тисяч, а Бойченко — 30.

Іван Бойченко - Фото 4

"Така диспропорція пояснюється тим, що Бойченко повинен був передати частину грошей ще комусь, або він був головним фігурантом і ніс основне "навантаження" у спільному злочині.

Хабар підозрювані вимагали "за безперешкодне здійснення підприємством фінансово-господарської діяльності, не порушення стосовно нього та інших посадових осіб підприємства кримінальних проваджень, а також не ініціювання проведення перевірок різними контролюючими органами щодо підприємства".

"У разі якщо бізнесмен відмовиться давати хабар,"вони використовують своє службове становище, щоб ініціювати перевірку підприємства контролюючими та правоохоронними органами, що може призвести до блокування роботи підприємства". У Генеральній прокуратурі повідомили, що "затримання відбулося нібито після передачі підприємцем неправомірної вигоди".

Іван Бойченко - Фото 5

У жовтні того ж року Печерський районний суд столиці у якості запобіжного заходу обрав арешт з можливістю внесення застави на суму в пів мільйона гривень, який був внесений.

У тому ж місяці за результатами засідання президії партії "Відродження" Івана Бойченка виключили з партії. 

"Депутата виключили за порушення партійної дисципліни та статуту партії, а також дії, які дискредитують політичну силу". Але у фракції він залишився.

У березні наступного року, за інформацією журналістів, "детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру у хабарництві депутата Одеської обласної ради та заступника керівника однієї з місцевих прокуратур Одеської області". Через кілька тижнів Спеціалізована антикорупційна прокуратура "направила до суду обвинувальний акт у справі".

Іван Бойченко - Фото 6

Але тільки у березні 2019 року представники преси повідомили, що "Іллічівський міський суд у Чорноморську Одеської області приступив до дослідження письмових доказів обвинувачення у справі про звинувачення заступника керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури та депутата Одеської облради".

Після створення Вищого антикорупційного суду, справа Бойченко була передана до цього органу судової влади. Крім того, за заявами самого депутата, справа розглядається в Європейському суді з прав людини.

Іван Бойченко - Фото 7

Так само Бойченко повідомив, що кримінальна справа проти нього — це провокація. "Розбірка місцевих комерційних діячів зі мною, як з  депутатом обласної ради."

На засіданнях обласної ради журналісти "зловили" депутата за кнопкодавством. "Іван Бойченко неодноразово голосував з пульта відсутнього Ігоря Учителя".

Декларація

У березні 2019 року Іван Бойченко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

У одеського депутата немає ні рухомого, ані нерухомого майна. Крім того, Іван навіть не мав доходу в 2018 році.

Іван Бойченко - Фото 8

Єдиним джерелом доходу були гроші, які заробила дружина політика. Підприємницька діяльність принесла їй 622 тисячі гривень. Депутат також не має грошових активів (ні банківських рахунків, ні готівки). У Наталії Бойченко готівковими коштами задекларовано 325 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону