Юрій Зубко
  • Дата народження
    5 квітня 1962
  • Країна
    Україна
Юрій Зубко
808

Юрій Зубко

Зубко Юрій Григорович: заступник директора ТОВ «НВФ Днепропроєкт» та депутат Київради від «Батьківщини»

Юрій Зубко - Фото 1

Зубко Юрій Григорович - депутат Київради, який займається питаннями будівництва та землекористування у столиці. Разом з тим він очолював одне з найбільших будівельних компаній України.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Політична діяльність
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Посилання

Біографія

Юрій Григорович Зубко народився 5 квітня 1962 року у селі Сенькове Куп'янського району Харківської області.

Освіта

Зубко має три дипломи: вчителя фізкультури, економіста та юриста. У 1983 році був призваний у радянську армію. Два роки служив у спецзагоні в Афганістані.

Сім'я

Юрій в розлученні. У шлюбі з колишньою дружиною Іриною у Зубко народилося двоє дітей: Георгій (1986 р.н.) та Анастасія. Син — колишній хокеїст, майстер спорту, нині заступник директора міжнародного аеропорту «Бориспіль» та президент української федерації хокею.

Кар'єра

Закінчивши Харківський педінститут у 1983 році Зубко працював у місті Куп'янськ. Після демобілізації у 1985 році Юрій деякий час був співробітником судноремонтного заводу в Балаклаві, біля Севастополя. Через рік він працював у міськкомі комсомолу у Севастополі, займався військово-патріотичною підготовкою. У 1990 році Зубко став першим заступником голови Української спілки ветеранів Афганістану.

Юрій Зубко - Фото 2

З 1992 по 1997 рік Юрій обіймав посаду першого заступника голови Комітету ветеранів війни в Афганістані та воєнних конфліктів в інших зарубіжних країнах при Президенті України. Потім до 2000 року він був на аналогічній посаді вже при українському уряді.

З лютого 2000 по січень 2006 року Зубко був першим заступником голови Держкомітету у справах ветеранів. В той самий час (до 2007 року) він входить до складу кваліфікаційної комісії військових судів України.

З 1998 року Юрій кілька разів безуспішно балотувався до парламенту, але стати народним депутатом йому вдалося з третьої спроби, у 2006 році. На вибори Зубко йшов під 36-м номером у списку Соцпартії. У Верховній Раді V скликання він входив до однойменної фракції і був членом бюджетного комітету.

У 2007 році на позачергових парламентських виборах Юрій знову балотувався. Однак на цей раз його 25-й номер у списку СПУ виявився непрохідним.

Протягом двох років екснардеп був співробітником Міністерства оборони. З 2010 по 2012 він обіймав посаду заступника директора департаменту капітального будівництва оборонного відомства. Потім Юрій перейшов на роботу в ПАТ «ХК «Київміськбуд». Три роки керував адміністративно-господарським департаментом, а у 2015 році став керуючим справами холдингової компанії.

Юрій Зубко - Фото 3

У серпні 2018 року він обійняв посаду заступника директора ТОВ «НВФ Днепропроєкт». Компанія займається неспеціалізованою оптовою торгівлею, виробництвом дроту та виробів з дроту. Юрію належить 22,49% від загального капіталу ТОВ «НВФ Днепропроєкт».

У 2015 році Зубко знову став депутатом, на цей раз Київради. На місцевих виборах він балотувався від БПП по 31-му округу і набрав 30,2% виборця. У VIII скликанні Київради Юрій був членом фракції БПП і постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

У 2020 році Зубко змінив політичну партію і на нових виборах балотувався від ВО «Батьківщина». В єдиному загальноміському виборчому списку партії Юлії Тимошенко він йшов 7-м. У списку по округу №4 (частина Деснянського району — Лісовий масив і частина Троєщини) Зубко значився першим.

На окрузі конкретно за Юрія віддали свої голоси 2672 виборці (з тих, хто голосував за загальний список). Обраний депутатом по загальноміському списку. У IX скликанні Київради Зубко став членом фракції ВО «Батьківщина» і першим заступником постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Раніше депутат очолював громадський рух «Закінчимо війну» та «Благодійний фонд «Київміськбуд». Він входить у «Громадський союз «Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану і антитерористичної операції». Зубко — координатор громадського союзу «Коло Турботи» та активіст ВГС «Крила 8 сотні».

Юрій Зубко - Фото 4

Компромат

У 2016 році Холдингова компанія «Київміськбуд», де працював Зубко, вела скандальне будівництво 25-поверхового житлового будинку за адресою: пров. Святошинський, 2. Багато киян виступили проти забудови. За словами активістів, лобісти компанії підсилали до них осіб кримінальної зовнішності, які намагалися їх залякати.

Громадські активісти подавали позови до Окружного адміністративного суду Києва з вимогами скасувати рішення Київради про виділення землі забудовнику і рішення ДАБІ на видачу дозволу на будівництво. Попри позови, «Київміськбуд» продовжував забудову.

У лютому 2016 року комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування під тиском громадськості створила робочу групу з вивчення правомірності будівництва. До її складу увійшов й Юрій Зубко.

Але, як пишуть ЗМІ, вже на наступний день після створення робочої групи на спірну ділянку будівельники почали завозити щебінь і «бойовиків» в жилетах «Київміськбуду».

Юрій Зубко - Фото 5

Громадський рух «Чесно» відзначав, що у квітні того ж року Зубко, будучи одночасно членом земельної комісії Київради та керуючим справами ВАТ «ХК «Київміськбуд», приховав конфлікт інтересів при голосуванні за звільнення від сплати пайової участі ВАТ «ХК «Київміськбуд» на суму 10,4 млн грн.

Розглядом цієї ситуації зайнялася антикорупційна комісія Київради. Депутати комісії вирішили звернутися з офіційним листом до київської прокуратури і управління з питань запобігання та боротьби з корупцією КМДА з проханням скласти протокол про адміністративне порушення і виписати штраф члену Юрію Зубко за лобіювання компанії, в якій він працював.

Як помітили журналісти видання «Киеввласть», «виходить, ціною дріб'язкового штрафу Юрій Зубко «вибив» для ПАТ ХК «Київміськбуд» пільгу на 10 млн гривень».

Громадські працівники з «Чесно» зафіксували випадок гречкосійства Юрія Зубка. Взимку 2016 року депутат був почесним гостем спортивних змагань по кросфіту, які були ініційовані осередком БПП.

Юрій Зубко - Фото 6

Декларація

У травні 2020 року Юрій Зубко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Київради володіє квартирою (109,8 кв. м) у столиці. З цінного рухомого майна Юрій задекларував швейцарські годинники Ulysse Nardin і Zenith. Автомобіля або іншого транспорту Зубко не має.

За 2019 рік він заробив у сукупності 4,44 мільйона гривень. У банках Юрій зберігає 423 тисячі гривень. Готівковими коштами Зубко задекларував 350 тисяч гривень, 45 тисяч євро і 30 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Instagram

Згадки про персону