Юрій Солод
  • Дата народження
    27 квітня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юрій Солод
5210

Юрій Солод

Народний депутат України 8-го скликання. Член депутатської фракції «Опозиційний блок».

Юрій Солод - Фото 1

Юрій Солод – темна конячка для журналістів. Ні родоводу, ні зв’язків, ні скандалів. Луганський барон металобрухту зумів подбав про те, щоб всі темні справи велися інкогніто. І з дружиною пощастило: бізнес приєднала, в Раду проштовхнула, навіть гречку виборцям давав не він. Так і сидить тепер «на посаді», тисне періодично кнопку утримання. Про нього в матеріалі Політеки.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра і бізнес
  5. Компромат і чутки
  6. Декларація
  7. Фото й відео

Біографія

Юрій Васильович Солод народився 27 квітня 1972 року в місті Красний Кут Антрацитівського району Луганської області. Про своїх батьків не згадує.

Сім’я

Юрій Солод одружений. Дружина – екс-міністр соціальної політики Наталя Королевська. В сім’ї ростуть троє дітей.  Два рідних сина – Ярослав та Ростислав і прийомна дочка Маша.

Освіта

В якій школі вчився і чим займався Юрій Васильович до свого вступу до університету – майже нічого не відомо. Як пише більшість ЗМІ, майбутній нардеп вступив до вищого навчального закладу досить пізно – у віці 28 років. У 2000 році Солод вступив до Східноукраїнського державного університету ім.  В. І. Даля.  Закінчив його в 2005 році, отримавши спеціальність «Менеджмент організацій».

Паралельно з навчанням в першому вузі, Солод вступає в 2003 році на юридичний факультет цього ж університету за спеціальністю «Правознавство». Завдяки успішному навчанню, вступає в магістратуру і стає магістром права в 2008 році.

Але на цьому навчальний процес не був закінчений. Так, в 2012 році Солод надходить на факультет державного управління Національної Академії державного управління при Президентові України. Через два роки він отримує ступінь магістра державного управління.

Юрій Солод - Фото 2

Кар’єра і бізнес

Про те, де і ким працював і чим займався Юрій Солод інформації у відкритих джерелах немає. Відомо лише, що в 2003 році, коли Солоду виповнився 31 рік, він зайняв місце радника з економічних питань в ТОВ «Укрспецмет». В цей же час він бере участь в роботі Асоціації товаровиробників Луганщини «Ми».

У соціальних мережах Солод вказує, що працював він свого часу і робочим, і керівником інвестиційних та бізнес проектів. Правда, інформація не підтверджена навіть місцями його роботи. В «Укрспецмет» Юрій Солод пропрацював до 2010 року. Потім знову в його біографії трапилася «пауза».

З кінця 2013 року Солод знову «сплив» на поверхню і став вести публічну діяльність. Протягом року він був головою наглядової ради благодійного фонду «Новий Донбас», а у вересні 2014 року очолив громадську організацію «Всеукраїнське об’єднання «Дорога життя!».

У політику Солод прийшов в кінці 2014 року, в буремний час «після Майдану».

У жовтні був обраний депутатом Верховної Ради в одномандатному виборчому окрузі №47 в місті Слов’янськ Донецької області від партії «Опозиційний блок». До речі, в парламент пройшли всією сім’єю, так, як і Наталія Королевська на цих же виборах йшла під №8 в списку «Опозиційного блоку».

Після чого Солод займається міжпарламентськими зв’язками з Бразилією, Великобританією, США, Францією, Туреччиною, Німеччиною, Китаєм, Польщею.

Як відзначають журналісти, Юрій Солод веде практично нерухоме життя в Раді: за рік він був присутній на 73 пленарних  засіданнях, був відсутній – на 31. З моменту обрання Кабмін побачив всього 1 заявку від Солода.

На обіцянки Солод також небагатий: всього їх 9, але немає жодної виконаної.

Юрій Солод - Фото 3

У 2015 році він запитав у прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, коли буде проведено термінове відновлення житла та інфраструктури в Донецькій і Луганській областях, пошкоджених внаслідок проведення антитерористичної операції. В той же час Солод є співавтором 58 законопроектів. Щоправда, поки що жоден з них так і не став законом.

На Луганщині сім’я Солода, як і сімейство Королевських відома всім. Обидва клани в 90-х роках займалися «брухтовим» бізнесом. У цьому сенсі дуже вдалою ідеєю стало об’єднати дві сім’ї, щоб негайно з’єднати бізнес. В результаті в 2000 році Юрій Солод і Наталя Королевська створили компанію «Укрспецмет».

Коли початок сімейного бізнесу було покладено, в середині 2000-х Юрій Солод став засновником кількох підприємств, які спеціалізувалися на незаконному видобутку вугілля на копанках – ТОВ «гірничозбагачувальний фабрика «Індустрія» і ТОВ «Центр розвитку вугільної промисловості». Його дружина ще до шлюбу була на посаді куратора копанок в Луганській області за часів прем’єрства Юлії Тимошенко.

Підприємство Наталі Юріївни продавало вугілля з копанок збагачувальним фабрикам під виглядом побутового вугілля. Справи допомагав провернути «законно» син тодішнього Міністра вугільної промисловості Іван Полтавець. Він і прикривав махінації з краденим у держави вугіллям.

Юрій Солод - Фото 4

Компромат і чутки

Як пишуть медіа, зустріч Солода і Королевської була випадкова, роман – спонтанним, а передісторія відносин далека від романтичної.

Солод був конкурентом номер один в списку Королевської.

У свої 25 вона жорстко вела бізнес, змітала конкурентів, благо два дипломи про вищу освіту давали масу переваг. Однією з конкуруючих фірм виявилася луганська фірма, яку очолював Юрій Солод.  Королевська особисто його не знала, проте володіла інформацією про його бізнес і намагалася всіляко потрапити до нього на прийом, щоб дізнатися про «ворога» в обличчя. Зробити це настирливій Королевській не вдавалося протягом 6 місяців. Вона обривала трубку його приймальні.

Одного разу Солод підписав заочно контракт з фірмою Королевської і зірвав його.

Це була остання крапля. І коли її нарешті з’єднали з головним конкурентом, вона не соромилася в демонстрації емоцій.  Розмова на підвищених тонах успіхом не увінчався, Солод від зустрічі відмовився, вірніше відклав її на коли-небудь.

Сама зустріч майбутнього подружжя сталася на відпочинку, на Кіпрі. Солод і Королевська потрапили в одну машину, там і познайомилися. Солод був щиро здивований, що це і є та сама «істеричка» з конкуруючої фірми. Через рік молоді обмінялися обручками.

Один з гучних скандалів пов’язаний з виборчою кампанією 2014 року, коли Юрій Солод побудував на території округу рекламні щити, які проголошують про те, що він має намір «продовжити справу» Азарова-молодшого. Тоді миттю пожвавішала громадськість, а ЗМІ насторожилися: що збирається продовжувати замість сина Азарова Солод?  (Відомо, що згаданий обирався в Раду в 2012 році по мажоритарному округу в Слов’янську).

Журналісти відразу взяли в багнети білборди: напевно буде обкрадати бюджет, а потім з цих грошей надавати жителям Слов’янська нібито гуманітарну допомогу? Або ж такі припущення, що в хід піде горезвісна гречка, потім підтримка сепаратистів, які вже постаралися перетворити частину Слов’янська на руїни. Так чи інакше, Солод став приручати електорат традиційними методами підкупу.

Спочатку він агітував за себе за допомогою громадської організації «Дорога життя», головою якої був.  Дана організація прославилася заздалегідь хорошими справами, як-то евакуацією людей з небезпечної зони в період окупації.  Тепер «Дорога життя» стала для Солода «дорогою» в парламент.  За її допомогою Солод підвищує свій рейтинг. Також він не забуває забезпечити людей матеріальними благами.

Опоненти Солода подейкували, що в «Дорозі життя» можна заробити, продавши голос на суму в 300 гривень.

Вони впевнені, що тоді ж, напередодні голосування всім, хто отримав «гречку», зателефонують і нагадають про те, щоб вони зробили той самий вибір. Королевська не залишилася осторонь, намагалася забезпечити перемогу чоловікові. Вона проштовхнула своїх людей до виборчих комісій. А місцеві телеканали без кінця транслювали сюжети про непідробну чесність, шляхетність та інші кращі якості кандидата в депутати Юрія Солода.

Декларація

За 2017 рік Солод задекларував квартиру площею 271 метр квадратний, придбану в 2007 році за 8199180 грн. Офіс в Луганську площею 545 метрів, записаний на дружину Наталю.  Сім’я орендує земельну площу розміром 1678 метрів квадратних в Луганську.  Крім того, задекларований автомобіль MERCEDES-BENZ VIANO 2013 року випуску. Машина записана на Королевського Юрія, батька дружини.

Що стосується заробітної плати, Солод отримав на основному місці роботи 175 тисяч 616 грн, за виконання депутатських повноважень – 252 тисячі тих 825 грн. За компенсацію проїзду нардеп отримав 38 тисяч 170 грн.

А також сім’ї виділили матеріальну допомогу при народженні дитини (хоча Марія Солод – дитина, яку вдочерили за інформацією ЗМІ) в розмірі 17 тисяч 201 грн.  На банківському рахунку у Солода 80 тисяч 994 грн., Готівкою 180 тисяч гривень, 550 тисяч доларів і 770 тисяч євро. Юрій Солод має права на три торгові марки, також як і Наталя Королевська має три своїх.

Фото й відео

Юрій Солод - Фото 5
Згадки про персону