Юрій Севрук
  • Дата народження
    21 січня 1974
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юрій Севрук
5005

Юрій Севрук

Юрій Севрук: навіщо боротися з корупцією – краще на ній збагачуватися

Юрій Севрук - Фото 1

Верхівка української влади являє собою злочинний клан, основна мета якого – корупція. Не став винятком і Юрій Григорович Севрук. Щоправда, сам він стверджує про зворотне і каже, що у нього нічого немає: ні машини, ні власної квартири. Чи такий бідний колишній в. о. генпрокурора України? Або це лише чергові казки? Про це в матеріалі Політеки.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра та громадська діяльність
5. Декларація
6. Новини та компромат
7. Фото й відео

Біографія

Юрій Григорович Севрук народився 21 січня 1974 року. Дитинство його минуло в Житомирі.

Освіта

Із 18 до 23 років навчається в Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого.

Сім’я

Дружина – Оксана Романівна (доцент Академії прокуратури). Діти: син Вадим і донька Таміла.

Кар’єра та громадська діяльність

Трудову діяльність починає рано – в 17 років. Відразу після закінчення житомирської середньої школи йде працювати столяром виробничого об’єднання «Житомирдерев». Потім був стажистом в органах прокуратуриКоростеня (Житомирська область).

Із 20 років – рік був стажистом старшого слідчого прокуратури Житомира.

Далі сміливо крокує кар’єрними сходами вгору: півроку працює старшим слідчим прокуратури Житомира. Майже рік – старшим слідчим прокуратури області. Наступний рік – був заступником Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області.

Потім – начальником відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, митної та прикордонної служб при веденні оперативно-розшукової діяльності (ОРД), дізнання та досудового слідства прокуратури Житомирської області.

Потім його трудова діяльність була пов’язана з ОРД і дізнанням в Генпрокуратурі.

Коли Віктора Шокіна звільнили з обійманої ним посади, 42-річний Юрій Севрук став виконувачем обов’язків генерального прокурора України.Після призначення нового Генерального прокурора України Юрія Луценка Севрук подає у відставку (Ю. Луценко сказав написати заяву про звільнення генпрокурора Ю. Севрука).

Декларація

Згідно з декларацією за 2014 рік, Севрук Юрій Григорович живе в неприватизованій службовій квартирі площею сто чотири з половиною квадратних метри. Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах – шістсот двадцять одна тисяча гривень. Членів сім’ї – шістсот двадцять чотири тисячі триста двадцять дев’ять гривень.

Загальна сума сукупного доходу становила триста сімдесят тисяч шістсот п’ятьдесят гривень. Членів сім’ї – двісті вісім тисяч сімсот сімдесят дві гривні. Заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, становили двісті шістдесят п’ять тисяч дев’ятсот шістдесят п’ять гривень. Членів сім’ї – сто шістдесят тисяч п’ятсот тридцять гривень. Дивіденди, відсотки – сто чотири тисячі шістсот вісімдесят п’ять гривень. Членів сім’ї – сорок вісім тисяч двісті сорок дві гривні.

Згідно з декларацією за 2015 рік, його заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, становила чотириста дев’ять тисяч двісті п’ятдесят три гривні. Відсотки – сто вісім тисяч триста сімдесят три гривні.

Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи дружини, становила двісті п’ятдесят п’ять тисяч шістсот сорок одну гривню. Її відсотки – сто тридцять шість тисяч сто двадцять дев’ять гривень.

Кошти Севрука та його дружини, розміщені на банківських рахунках – сто вісімдесят тисяч гривень. Сто сімдесят тисяч гривень зберігаються в іншому банку – зареєстровані на Юрія Григоровича. В цьому самому банку і сто дев’яносто п’ять тисяч, зареєстровані на дружині.

Окрім цього, в Ощадбанку є заощадження в розмірі сто шістдесят тисяч гривень і сто сімдесят три тисячі дев’ятсот сімдесят одна гривня. У банку «Фінанси та кредит» – сто шістдесят чотири тисячі вісімсот п’ятдесят п’ять гривень. Усі зазначені банківські суми у пари – по п’ятдесят відсотків власності.

Готівкою Севрук Юрій Григорович мав десять тисяч сімсот тридцять євро, дев’ять тисяч японських ієн, триста п’ятнадцять тисяч гривень і двісті сімнадцять тисяч доларів. Активи в дорогоцінних (банківських) металах Севрука – двісті п’ятдесят тисяч гривень.

Згідно з декларацією за 2016 рік, заробітна плата Юрія Григоровича, отримана за основним місцем роботи, збільшилася буквально вдвічі та становила п’ятсот сорок п’ять тисяч п’ятсот десять гривень. Відсотки – сто одна тисяча двісті сімнадцять гривень.

Заробітна плата Оксани Романівни, отримана за основним місцем роботи, – триста чотири тисячі чотириста три гривні. Її відсотки – сто двадцять три тисячі дев’ятсот тридцять шість гривень (спільна власність, п’ятдесят відсотків).

Кошти, розміщені на різних банківських рахунках (спільна з дружиною власність по п’ятдесят відсотків):

  • Двісті шістнадцять тисяч вісімсот шістнадцять гривень.
  • Сто вісімдесят дев’ять тисяч вісімсот пятьдесят дев’ять гривень.
  • Сто дев’яносто одна тисяча шістсот двадцять вісім гривень.
  • Сто сімдесят тисяч гривень.
  • Сто вісімдесят тисяч гривень.
  • Сто сімдесят п’ять тисяч гривень.
  • Сто сімдесят дев’ять тисяч чотириста тридцять вісім гривень.
  • Сто шістдесят тисяч шістсот двадцять дев’ять гривень.
  • Сто сімдесят дев’ять тисяч двісті три гривні.
  • Сто сімдесят три тисячі сто дев’яносто дві гривні.

Готівкою:

  • Двісті вісімдесят п’ять тисяч гривень.
  • Двісті дев’ять тисяч доларів.
  • Десять тисяч сто дев’яносто п’ять євро.

Активи в дорогоцінних (банківських) металах у Севрука на двадцять тисяч зросли порівняно з минулим роком і становили двісті сімдесят тисяч гривень.

Згідно з декларацією за 2017 рік, заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (Національна академія прокуратури України) – сто десять тисяч дев’яносто п’ять гривень. Уся інша інформація відсутня.

Згідно з декларацією за 2018 рік, заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (Національна академія прокуратури України) – сто вісім тисяч вісімсот сімдесят дев’ять гривень. Уся інша інформація також відсутня.

Севрук Юрій – доволі скритна особистість, інформації у фейсбук, Твіттер про нього немає.

Незважаючи на те, що живе в неприватизованій службовій квартирі, за декларацією, у нього немає земельних наділів і транспортних засобів. Проте банківські та готівкові суми у подружньої пари фігурують величезні.

Новини та компромат

У нас у країні зараз, напевно, немає жодної некорумпованої структури. Генеральна прокуратура не стала винятком.

Незважаючи на люстрацію, прокурори замішані в махінаціях і «виходять чистими з води».

Продажні суди, темні справи – все це продовжує працювати і за нинішньої “кристально чистої” влади. «Світлі» репутації лише говорять красиво. Але прозоро і чесно нічого не роблять.

На жаль, наша держава стала інструментом збагачення корумпованих чиновників. І Юрій Григорович Севрук, який двадцять років пропрацював поруч із Шокіним, отримуючи нову посаду в. о. генпрокурора України, теж вирішив продовжити попередній досвід із закривання кримінальних справ знайомих, друзів.

Так, наприклад, він допоміг уникнути відповідальності Кравченко Інесі, яка завіряла кредитні угоди, перебуваючи на момент укладення договорів на відпочинку в Туреччині. Ця нотаріус була задіяна в оформленні «лівих» кредитів. За це отримувала гонорар.

У 2014 році правоохоронці відкрили на неї кримінальну справу, оскільки з’явилися факти її незаконної діяльності. Перебуваючи у відпустці, Інеса Кравченко використовувала сорок три нотаріальних бланки (на них стоять її печатка і підпис). Згідно із законодавством, при здійсненні угоди і відсутності нотаріуса на місці, вона визнається незаконною, а документ недійсним.

Недбайливого нотаріуса мали позбавити ліцензії на практику, а також притягнути до відповідальності за підробку документів. Тільки, як завжди трапляється в нас у країні, кримінальну справу було зам’ято, а вагомі докази кудись пропали. Допоміг їй у цьому Юрій Севрук.

І багато таких “товаришів, які потрапили в біду”, він виручав.

Оперативна діяльність, підтасовування фактів – виходить, що українські чиновники не борються з корупцією, а просто збагачуються на ній.

Надприбутки можновладцям лише на руку. Якби вони були чесними і не відмивали гроші, а жили на одну зарплату, не було б у них таких нечуваних доходів. Хочеться сподіватися і вірити, що вибори 2019 року кардинально змінять чинну корупційну систему в країні.

Фото й відео

Згадки про персону