Мироненко Юрій Валерійович: голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації
Мироненко Юрій Валерійович — колишній управлінець і військовослужбовець, який у ЗСУ командував ударною ротою дронів
Біографія
Юрій Валерійович Мироненко народився в Києві.
Освіта
Юрій має диплом Міжнародного науково-технічного університету імені Юрія Бугая. У 2000 році Мироненко отримав магістерський диплом за спеціальністю "Міжнародна економіка".
Сім'я
Юрій одружений на Світлані Мироненко. Вона займається підприємницькою діяльністю (основний вид діяльності — надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна).
У подружжя є двоє дітей: Аліса і Микита. Після початку повномасштабного вторгнення дружина і діти Мироненко отримали притулок у Великобританії.
Кар'єра
Трудову діяльність Мироненко починав у банківській сфері. Має також досвід роботи в приватних компаніях, в управлінських ланках ряду галузей: транспортній, фармацевтичній, хімічній, енергетичній та інших.
Юрій протягом семи років працював і займав керівні посади в структурних підрозділах Правекс-банку та Укрсиббанку. Протягом 2008-2010 років він був фінансовим директором компанії "Стирол" (виробництво добрив і азотних сполук).
Потім п'ять років Мироненко керував холдингом "Даймонд Сфір груп" (діяльність у сфері ІТ, логістики, будівництва, аграрного господарства), володів компанією "Варіант 21" (створення програмного забезпечення). Потім заснував власний аналітичний центр Інститут суспільно-економічних досліджень. Був керівником політичної партії "Нові".
У 2019 році Юрій різко змінив сферу діяльності, вступивши в територіальну оборону. Проходив навчання на Яворівському полігоні. У 2022 році деякий час працював у ТОВ "Профбудконсалт". Після 24 лютого 2022 року Мироненко брав участь у бойових діях у складі 112-ї бригади територіальної оборони Києва.
Він був заступником начальника штабу 129-го батальйону 112-ї бригади, керував відділом по роботі з добровольчими формуваннями територіальних громад 112-ї бригади. Мироненко спеціалізується в тематиці безпілотників. Командував ударною ротою дронів на Запорізькому напрямку фронту україно-російської війни. Він безпосередньо брав участь у плануванні операцій, залученні дронів, випробуванні нових моделей.
У грудні 2023 року Мироненко був призначений головою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. На цій посаді він змінив Юрія Щиголя. Раніше керівництво Держспецзв'язку викрили у заволодінні понад 62 мільйонами гривень державних коштів.
До початку повномасштабного вторгнення Держспецзв'язку був маловідомим державним органом, що займався кіберзахистом державних інформресурсів. З липня 2022 року однією з найосновніших функцій стала закупівля безпілотників у рамках проєкту "Армія дронів", який запустили Генштаб ЗСУ, Міноборони та Мінцифри.
Декларація
У грудні 2023 року Юрій Мироненко подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. У чиновника в селі Романків Київської області є земельна ділянка (1688 кв.м) і житловий будинок (323,70 кв. м).
У столиці разом з батьками та сестрою Юрій володіє квартирою (51,12 кв.м). У його дружини в селі Крюківщина є земельна ділянка (1030 кв.м) і домоволодіння (281 кв. м), в Києві дві квартири (33,60 і 69,10 кв. м).
З цінного рухомого майна Мироненко задекларував наручний годинник від фірм IWC і Breguet, а також дві мисливські рушниці. У його дружини — сережки та каблучка, а також ювелірний набір: сережки та каблучка з дорогоцінними каменями.
У Юрія є електроскутер Segway. На Олену зареєстрований автомобіль Tesla AWD. У грудні 2020 року машина обійшлася їй в 787,5 тисячі гривень.
У 2022 році Мироненко отримав 360 тисяч від продажу рухомого майна, 2759 гривень від роботи в ТОВ "Профбудконсалт". За службу в ЗСУ Юрій отримав 448 тисяч. Підприємницька діяльність принесла Олені 385 тисяч.
У банках Юрій зберігає 49 тисяч, а готівкою має 26 тисяч євро і 70 тисяч доларів. У Олени на рахунках 1756 фунтів стерлінгів і 66 тисяч гривень, а "готівкою" — 6767 фунтів і 50 тисяч доларів.