Юрій Гранатуров
  • Дата народження
    31 липня 1960
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юрій Гранатуров
2245

Юрій Гранатуров

Гранатуров Юрій Ісайович: колишній мер Миколаєва і "вічний" депутат міської ради

Юрій Гранатуров - Фото 1

Гранатуров Юрій Ісайович - старожил Миколаївської міської ради та один з найвідоміших політиків міста.

Біографія

Юрій Ісайович Гранатуров народився 31 липня 1960 року у місті Миколаїв.

Освіта

Юрій закінчив миколаївську школу №6. У 1971 році він був призваний до лав радянської армії. Гранатуров має два дипломи: філолога та держуправлінця.

Гранатуров - кандидат економічних наук.

Сім'я

Юрій одружений. Дружину звуть Тетяна. Є син Андрій (1982).

Юрій Гранатуров - Фото 2
Кар'єра

Після закінчення педінституту Юрій Гранатуров працював в миколаївських школах. Був учителем, заступником директора з виховної роботи, директором. Протягом двох років (2000-2002) він очолював управління у справах культури, молоді і спорту у Миколаївській міській раді.

Юрій Гранатуров - Фото 3

Починаючи з 1998 року Юрій неодноразово обирався депутатом міськради. Під час президентської кампанії 1999 року він був довіреною особою кандидата Євгена Марчука. У 2006 році Гранатуров став першим заступником миколаївського міського голови Володимира Чайки.

Через чотири роки Юрій очолив Ленінський (зараз Інгульський) район міста. З 2005 по 2014 рік Гранатуров був членом Партії регіонів.

У 2013 році спочатку в березні помер мер міста Володимир Чайка, а через пів року - секретар міськради Володимир Коренюгін. У жовтні на сесії міської ради депутати обрали своїм секретарем Гранатурова, який став і виконуючим обов'язки міського голови.

Юрій Гранатуров - Фото 4

У травні 2014 року на позачергових виборах мера Миколаєва Юрій отримав 27,69% підтримки містян. Найближчий опонент - Сергій Ісаков - 22,84%. Головою міста Гранатуров залишався півтора року - до нових виборів, які пройшли у листопаді 2015 року. На них переможцем став Олександр Сенкевич.

У тому ж 2015 році Гранатуров повернувся у крісло депутата міської ради. Після виходу з Партії регіонів, Юрій став співголовою партії "Наш край". Він входить до складу постійної комісії з питань прав людини, законності, гласності, антикорупційної політики, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики.

Юрій Гранатуров - Фото 5

У листопаді 2017 року Гранатуров виграв конкурсний відбір на посаду керівника апарату Миколаївської обласної державної адміністрації. Після отримання держпосади депутат прийняв рішення призупинити своє членство у партії "Наш край".

В обласній раді Юрій пропрацював недовго. У червні наступного року, Гранатуров оголосив про свою відставку. Трохи більше, ніж через рік, у липні 2019 року, він знову очолив Інгульський район.

Компромат

У 2014 році Юрій покинув Партію регіонів. У липні 2015 року він заявив, що не буде членом будь-якої партії, так як, на його думку, "мер міста повинен бути безпартійним". Однак уже через пару місяців, він змінив свою думку та увійшов до складу партії "Наш край".

Юрій Гранатуров - Фото 6

У 2015 році у ЗМІ з'явилася інформація про зв'язки Гранатурова з кримінальним світом, а саме з азербайджанською ОЗГ, яка намагалася взяти під свій контроль миколаївські ринки.

У пресі стверджувалося, що нібито тодішній міський голова доводиться троюрідним дядьком такому собі "Надіру Саліфову на прізвисько Лота Гулі, лідера азербайджанських злочинних кланів".

У 2015 році Гранатуров зустрівся зі своїм родичем в Анталії. "Там Гранатуров вислухав умови, на яких Саліфов дасть йому силову і фінансову підтримку на виборах мера. За даними МВС РФ, Гранатуров пообіцяв підпорядкувати клану Саліфова всі продуктові ринки Миколаєва".

Журналісти в жовтні 2018 року ловили депутата на кнопкодавстві.

Декларація

У липні 2019 року Юрій Гранатуров опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Власного рухомого та нерухомого майна у колишнього мера Миколаєва немає. Зате двома квартирами (50,2 і 160,9 кв.м.) та двома гаражами (30 і 28,2 кв.м.) володіє його дружина. Автомобіль Toyota Land Cruiser Prado 120 2008 року випуску, на якому пересувається депутат, оформлений на його сина.

Юрій Гранатуров - Фото 7

За 2018 рік зарплата Гранатурова у Миколаївській ОДА склала 166,8 тисячі. Дружина отримала майже 17 тисяч пенсії. Ще півтори тисячі Тетяна отримала у якості банківських відсотків. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) миколаївський депутат вирішив у декларації не вказувати.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону