Юрій Дерев'янко
Юрій Дерев'янко
2456

Юрій Дерев'янко

Юрій Дерев’янко: неплатник податків, якого вигнали на мороз, йде в президенти

Юрій Дерев'янко - Фото 1

Він зі скандалом пішов із партії Арсенія Яценюка та заснував власну політичну силу. Згодом об’єднався з Михеїлом Саакашвілі та виразив бажання балотуватися в президенти. Він – єдиний кандидат, який почав виконувати свої обіцянки ще перед виборами. У своїй програмі він запропонував зменшити оподаткування, після того як ГПУ звинуватила його у несплаті податків. Про це повідомляє Політека. 

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Декларація
  6. Компромат
  7. Новини

Біографія

Юрій Богданович Дерев’янко народився 7 травня 1973 року в місті Надвірна, що на Івано-Франківщині.

Сім’я

Батько працював інженером, мати – вчителькою англійської мови.

Одружений з Анастасією Звєрєвою. Подружжя виховує двох синів та доньку.

Юрій Дерев'янко - Фото 2

Освіта

У 1991 році з другого разу вступив до Київського економічного університету. У 1996 році закінчив його за спеціальністю “Облік та аудит”.

Кар’єра

Ще під час навчання в університеті починає займатися підприємництвом. Під кінець курсу вже мав декілька підприємств у сфері фармацевтики, поліграфії, торгівлі металом, мультиплікації та нерухомість. Серед компаній, які він заснував з однокурсниками, – постачальник лікарських засобів “Фарматек” та мультиплікаційна студія “Борисфен-Лютес”.

У 2006 році розпродає всі частки в бізнесі та розпочинає політичну кар’єру.

У тому ж році невдало балотується до Верховної Ради від “Партії промисловців та підприємців України”, яка входила у блок “Наша Україна”.  

У 2010 році стає депутатом Івано-Франківської обласної ради від партії Арсенія Яценюка “Фронт змін”.

Однак через два роки його виключають з партії через непідтримку об’єднання з “Батьківщиною”. Сам Дерев’янко заявив, що причина у його конфлікті з керівництвом через “недотримання принципів партії”.

2012 року вдруге бере участь у парламентських виборах. Був обраний у Верховну Раду від мажоритарного округу №87 як безпартійний самовисуванець.

Після Революції Гідності створює партію “ВОЛЯ”, яка 19 квітня 2017 року об’єдналася з політичною силою Михеїла Саакашвілі “Рух нових сил”.

З листопада 2014 року – народний депутат України. Не входить до складу будь-якої фракції. Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування.

4 липня 2018 року заявив про наміри взяти участь у президентських виборах.

У своїй програмі він пропонує зменшити кількість податків, запровадити електронне управління державою та переосмислити економіку в бік інноваційних технологій.

Декларація

Згідно зі звітністю за 2017 рік, нардеп та його родина заробили майже 574 тисячі гривень. 494 тисячі він отримав від держави за роботу в апараті Верховної Ради. 63 тисячі гривень склала зарплата його дружини Анастасії в ТОВ “УМТЗ Енергокомплект”. Ця компанія до 2006 року належала її чоловіку.

З такими доволі скромними доходами Дерев’янко вважається одним з найбагатших депутатів Верховної Ради. Адже за 2017 рік він зареєстрував 1,4 мільйони євро, 3,6 мільйони доларів та 286 тисяч гривень. Гроші нардеп зберігає як на банківських рахунках, так і в готівці.

Ще 10,56 мільйонів доларів він позичив третім особам.

У той же час його видатки склали 1,3 мільйони гривень. За рік нардеп витратив 395 тисяч гривень на утримання своїх приймалень у регіонах. Все інше він пожертвував на благодійність, у тому числі – в бюджет партії “Рух народних сил”.

Нерухомість у нардепа також відповідна. У власності Дерев’янка та його дружини – майже 14 гектарів землі. Найбільшу з ділянок площею 13,5 гектару зареєструвала дружина депутата Анастасія Звєрєва. Вона знаходиться в селі Германівка Обухівського району Київської області та належить чотирьом особам, серед яких депутат Рожнятівської районної ради Володимир Грабовецький. В цьому ж селі Анастасія Звєрєва зареєстровула комплекс з виготовлення сільськогосподарської продукції.

В столиці нардеп зареєстрував три квартири загальною площею 471,6 квадратних метри. Ще одна київська квартира на 56 квадратних метри записана на його дружину.

Крім того, з 2006 року нардеп володіє апартаментами на чорноморському узбережжі Криму.

Дерев’янко володіє двома житловими будинками – на Київщині, в місті Козин, та в Золочеві, що на Львівщині. Їхня площина – 657 та 182 кв.м відповідно. В його декларації вказано ще два заміських будинки в селі Ясногородка Київської області.

Серед іншої нерухомості депутата – п’ять орендованих офісів на Івано-Франківщині та два паркомісця в Києві.

В автопарку нардепа – шість автівок. Це три Range Rover 2009 та 2010 років випуску,  Mercedes-Benz S500 4MATIC 2007 року, Lexus RX 450H 2009 року та Toyota Land Cruiser 200 2011 року.

У декларації нардепа також зареєстровані два чоловічих та три жіночих годинники, два комплекти ювелірних прикрас, дві каблучки, пара сережок та картина “Куточок Криму” Валентини Цвєткової.

Компромат

У листопаді 2017 року Генеральна прокуратура України викликала Юрія Дерев’янка на допит. На своїй сторінці у твітері прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган виклала фото повістки, в якій зазначається, що нардепа викликають як свідка в справі з ухилення невідомого народного депутата від сплати податків.

Однак 13 листопада після допиту Дерев’янко розповів журналістам, що Фіскальна служба України звинуватила його в заниження річного доходу за 2015 рік на суму 289 млн гривень, в результаті чого держава недоотримала 62 мільйони гривень податків. За словами нардепа, співробітник Генпрокуратури пропонував йому заплатити податок в обмін на зняття обвинувачень, однак він відмовився та пообіцяв подати заперечення у Фіскальну службу.

Цікаво, що це сталося після того, як Дерев’янко зареєстрував законопроект про імпічмент президенту Петру Порошенку.

Депутату не в перший раз доводиться стикатися з обвинуваченнями в махінаціях з грошима. У липні того ж року його колега та колишній однопартієць Олександр Дроздик звернувся до ГПУ і НАБУ з вимогою порушити кримінальну справу проти Юрія Дерев’янка за фактом незаконного збагачення.

На думку Дроздика, нардеп від “Руху народних сил” разом із братом через підприємства ТОВ “Артмайстер” та ТОВ “3-Т” отримали більше 760 мільйонів гривень від Міністерства юстиції протягом 2006-2013 років. Як він заявляє, ці компанії отримали роялті за комп’ютерну програму, яка не є об’єктом авторських прав, що є протизаконним. Дерев’янко всі звинувачення заперечив.

Новини

У вересні 2018 року у нардепа відібрали квартиру на вулиці Пушкінській в Києві. Як він заявив, невідомі переоформили його нерухомість, виломали двері та вставили нові замки. За цим фактом порушено кримінальну справу.

Згадки про персону