Юрій Бублик
  • Дата народження
    1 грудня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юрій Бублик
1808

Юрій Бублик

Бублик Юрій Васильович: депутат-бунтар, який створив “маленький Чорнобиль”

Юрій Бублик - Фото 1

Юрій Васильович Бублик запам’ятався в Раді ДТП з дитиною і скандалом навколо “маленького Чорнобиля” під Полтавою. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларації
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Народився 1 грудня 1973 року в селі Новоселівка Полтавського району, Полтавської області.

Освіта

У 1991 році закінчив Ковалевський середню школу ім. А. С. Макаренка.

У 1995 році закінчив Полтавську державну аграрну академію за напрямом «Агрономія».

У 1998 заочно закінчив курс Харківської державної академії технології та організації харчування за спеціальністю «Менеджмент».

Сім’я

Дружина – Тетяна Бублик. Три дочки – Єлизавета, Анастасія, Анна. У серпні 2016 року дружина народила Юрію Бублику двох хлопчиків-близнюків: Михайла та Степана. Зять – Сергій Касьян.

Юрій Бублик - Фото 2

Кар’єра

У 1995-1997 роках, після отримання диплома, Бублик Юрій Васильович працював головним агрономом державного підприємства «Райагрохім» у Полтавській області, яке після приватизації в липні 1996 року було реорганізовано в ВАТ «Полтавський Райагрохім». Незабаром він разом з братом Олександром викупив акції підприємства цього підприємства, спустивши на угоду все сімейні заощадження.

З січня 1997 року по вересень 1997 року – головний спеціалісттериторіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в Полтавській області. Потім до 1999 року став комерційним директором все того ж “Полтавського РАЙАГРОХІМІЯ”. У підсумку він став головою правління підприємства і займав цю посаду більше десяти років, після чого пішов у політику.

20 листопада 2010 року Юрій Бублик став сільським головою Ковалівки Полтавського району. Він займав цю посаду до 12 грудня 2012-го. У той же час, він стає членом ВО «Свобода». А з 2011 року – заступник голови Полтавської обласної організації партії. У 2012 році пройшов до Верховної Ради сьомого скликання від “Свободи” по 145 мажоритарному округу. Йому віддали голоси 36,45% виборців.

У парламенті Юрія Бублика призначили заступником голови КомітетуВерховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, а також головою підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Член груп з міжпарламентських зв’язків з ОАЕ, Німеччиною, Канадою, КНР і Королівством Нідерландів.

27 листопада 2014 року його було переобрано в народні депутати по тому ж 145-му округу. За нього проголосували 22,60% виборців 145 округу. У Верховній Раді восьмого скликання увійшов до Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. І очолив підкомітет з питань місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

У 2015 році був кандидатом в мери Полтави від ВО “Свобода”. Але в тому ж році, 24 грудня, вийшов з об’єднання, пославшись на «авторитарну модель керівництва партією». 11 квітня 2016 року ввійшов до складу парламентської фракції “Блок Петра Порошенко”, але менше, ніж через рік, вийшов з неї – 18 грудень 2017 року. На цей раз він звинуватив керівництво “цинічному мародерстві” під час війни.

У 2019 на позачергових виборах до Верховної Ради висунув свою кандидатуру як безпартійний самовисуванець по округу №145 (Полтавська область). Але зазнав поразки.

Юрій Бублик - Фото 3

Компромат

Журналісти викрили Сергія Бублика в порушенні вимог фінансового контролю. «Наші Гроші» нарахували 54 народних депутата з не задекларованим бізнесом. Всього мова йде про 100 фірм, з них 52 випадки – бізнес самого депутата, 45 – компанії зазначених в декларації членів його сім’ї (найчастіше дружини або чоловіка), ще два випадки спільного сімейного бізнесу. Станом на 2014 самому депутату належала частка 48%, ще ~ 1% належало дружині Тетяні Іллівні Бублик. У листопада 2015 Бублик вийшов зі складу засновників, поки всі 48% записані на дружину.

Полтавського нардепа Бублика звинуватили в створенні «малого Чорнобиля» – пише “Антикор“. На Полтавщині є свій «маленький Чорнобиль» – це Макухівская звалище біля річки Коломак. Так вважає письменник і учасник АТО Дмитро Калинчук.

На своїй сторінці в Фейсбуці він написав, що «наразі – це зона екологічного лиха».

«Зберігається на ньому більше 6 мільйонів тон відходів. Сміття туди звозять з Полтави та Полтавського району. Рідкими речовинами, що стікають з відходів відбувається отруєння земель і води. Активісти організації «Комітет народного контролю Полтавщини» ще у 2014 р. наголошували, що підземні води навколо сміттєзвалища отруєні настільки, що пити їх не можна не тільки людям, а й худобі», – пише Дмитро Калинчук.

За його словами на Макухівському сміттєзвалищі регулярно спалахують пожежі. «Від 2015 по 2018 рр. горіло воно 5 разів. В серпні 2017 р. пожежу гасили 15 годин на площі 400 кв. м. Цього року сміттєзвалище горіло тричі – у лютому, і два рази у травні», – наводить статистику учасник АТО.

Відповідальність за створення «полтавського Чорнобиля» учасник АТО Дмитро Калинчук поклав на колишнього мера Полтави Олександра Мамая та депутата Верховної ради Юрія Бублика. Зокрема, нардеп неодноразово обіцяв вирішити проблему Макухінського сміттєзвалища, але втратив інтерес до цієї проблеми після того як у жовтні 2018 року Полтавська ОДА  вирішила будувати сміттєпереробний завод не там, де хотів нардеп Юрій Бублик.

«Будувати завод вирішили не на території Ковалівської сільради (де керує брат пана Бублика), а в іншому місці. А завод – це інвестиційна привабливість, економічні вигоди, тощо. І от відтоді – як відрізало. Нардеп Бублик висуває до нового заводу такі вимоги, що по-факту збудувати його не можна. Очевидно – ідеться про шантаж, з цілком конкретною економічною складовою», – робить висновок Дмитро Калинчук.

Юрій Бублик - Фото 4

У березні 2016 року, як пише інтернет-видання “Полтавщина“, в Полтаві на перехресті вулиць Фрунзе і Леніна сталася ДТП. Автомобіль, в якому знаходилися народний депутат України Юрій Бублик і його помічник Андрій (останній керував автомобілем) «Skoda Octavia» збив раптово збив на бігу 12-річного хлопчика Дмитра, який перебігав автодорогу разом з другом. Останній після ДТП набрав батька потерпілого і повідомив йому про подію.

За словами самого нардепа, автомобіль їхав зі швидкістю приблизно 30 км/год, хлопець стегном розбив лобове скло. Швидка допомога приїхала оперативно. Постраждалого в супроводі його батька госпіталізували. За словами медика Олександра Лавренко, у хлопчика стан середньої тяжкості, ближче до задовільного – у нього забиття, а переломів немає. Юрій Бублик повідомив, що це перше в його житті ДТП, на щастя, потерпілий залишився живим.

Декларації

У звіті за 2016 рік Юрій Бублик вказав, що зайняв 9 млн грн. Він задекларував шість земельних ділянок в Залізничному Полтавського району на 2500 м², 2700 м² 1500 м², 1755 м² 2500 м² та 769 м². Половину з них депутат купив саме в 2016 році. Дві ділянки оформлені на самого Юрія Бублика, два – на сина Степана, по ділянці – на дружину Тетяну і дочку Анну. Крім того, в декларації значаться орендовані офіси в Полтаві і Котелькове, а також квартира на 144,6 м², знята в Полтаві.

Юрій Бублик - Фото 5

Юрій Бублик задекларував 7 транспортних засобів:

  • автомобіль Nissan X-Trail 2013 р.в., власником якого є Олександр Балюк;
  • автомобіль Nissan X-Trail 2010 р.в., власником якого є Світлана Аджімян;
  • автомобіль Renault Master 2005 р.в., власником якого є Анастасія Похідняк;
  • автомобіль Fiat Doblo 2009 р.в., власником якого є його зять Сергій Касьян;
  • вантажівка Volkswagen Crafter 2007 р.в., власником якої є Андрій Штиря;
  • автобус Mercedes-Benz Sprinter 2013 р.в., власником якого є Сергій Шипук;
  • причіп Beyerland 4040 1994 р.в., власником якого є дружина Тетяна.

Юрій Бублик вказав також зброю: мисливський карабін МКМ-072, калібру 7,62 × 39, мисливську рушницю Armsan A 612 Max-5 калібру 12,76 і козацьку бойову шаблю.

У 2016 році сімейство отримало дохід від зарплати нардепа, допомоги при народженні його онука від дочки Анни, допомоги при народженні двох дітей Тетяною Бублик, а також зарплати зятя – Сергія Касьяна.

У той же рік Юрій Бублику повернули частину боргу в 3 мільйони гривень. Людина залишився винен ще 800 тисяч. Інший зобов’язаний виплатити 300 тисяч доларів. Отримані гроші нардеп витратив на придбання двох земельних ділянок, транспортного засобу, на будівництво будинку, волонтернство і благодійність.

Юрій Бублик - Фото 6

У 2018 році Юрій Бублик вказав у декларації три нових земельних ділянкив Ковалівці, що під Полтавою, по тисячі “квадратів” кожен. Їх оформили на двох дочок і зятя. Дружина Тетяна отримала дві ділянки в Залізничному на 1500 і 7346 квадратних метра. Там же дочка Анна стала власницею тисячу шістсот сімдесят сім “квадратів”.

За минулий рік Юрій Бублик отримав депутатську зарплату в розмірі 430 131 гривень. Він отримав страховку в 1568 гривень. До того ж, депутату повернули величезний борг – 1,5 мільйона. Сам він зайняв 170 109 доларів.

Його дочка Анна заробила 8386 гривень в ТОВ “КВАНТ ПРОМ”, а дружині виплатили 20,6 тисячі гривень допомоги по догляду за дітьми і 21 414 гривень соцдопомоги по інвалідності. Тетяна Бублик вже довгі роки володіє 47% капіталу ВАТ «Полтавський Райагрохім».

Посилання

Особиста сторінка Юрія Бублика на Facebook

Блог Юрія Бублика у виданні “Полтавщина”

Відео



Згадки про персону