Юлія Маріщук
  • Дата народження
    29 квітня 1983
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Юлія Маріщук
3946

Юлія Маріщук

Юлія Марищук: українська королева електронної комерції, яка володіє кейсом проектів зі спірною репутацією

Юлія Маріщук - Фото 1

Одна з найбільш впливових жінок в українській сфері інформаційного бізнесу. Юлія Марищук є піонером в кількох галузях вітчизняного Інтернету. Однак, її проекти мають спірну репутацію серед мільйонів користувачів і тисяч її клієнтів. Успішна бізнесвумен, невдала вчена і молода мати.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Досягнення
7. Декларація

Біографія

Юлія Марищук називається керівницею кількох власних проектів в галузі електронної комерції. З її «легкої руки» в Україні почали популяризується дошки оголошень, електронні аукціони та інші формати.

Причетна до розквіту в вітчизняному Інтернеті шахрайства та введення користувачів в оману.

Обставини особистого життя Юлія Марищук не приховує, але особливо й не афішує. Майбутня королева української інформаційної галузі народилася 29 квітня 1983 року в Дніпропетровську.

Сім'я

Юлія Маріщук - Фото 2

Юлія Марищук, біографія якої цікавить безліч її клієнтів і підлеглих, родом з простої радянської родини. Однак, з юності вона проявляла працьовитість, дисциплінованість і амбіції.

Піонер українського Інтернет-бізнесу належить до тих жінок, які поєднують особисте життя з кар'єрою. Юлія Марищук перебуває у шлюбі і виховує дочку.

Освіта

Юлія Маріщук - Фото 3

Юлія Марищук була класичною відмінницею і з юних років мріяла побудувати кар'єру в науці і сфері освіти. Однак, по ряду причин вона проміняла наукову кафедру на місце в залі зібрань численних вітчизняних Інтернет-проектах.

Закінчивши одну зі звичайних дніпропетровських шкіл, Юлія вступила в місцевий Національний університет. В 2005 році отримала червоний диплом магістра за спеціальністю «Економічна статистика». В університеті проявила себе однією з кращих студенток і навіть перемогла у Всеукраїнській олімпіаді зі статистики.

Після навчання Юлія Марищук вступила до аспірантури, яку закінчила в 2008 році. Майбутня «королева діджиталу» є автором наукової монографії. У мережі можна знайти її роботу «Стратегічні і тактичні плани-моделі маркетингу». Монографія нібито була підготовлена ​​спільно з професором О.М. Марютою.

Однак, наука і робота в престижному ВНЗ не відповідала вимогам Марищук і вона залишає стіни рідного університету заради «великої гривні», використовуючи отримані на кафедри знання в економіці і маркетингу.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Юлія Марищук починає в 2007 році, закінчуючи аспірантуру. Тоді невдала вчена несподівано для багатьох стає генеральним директором холдингу Allegro Group Ukrainе.

У Києві ходило безліч чуток про те, як саме мало кому відома аспірантка отримала таку престижну роботу. Однак, сама Марищук всіляко заперечує факт патронажу і заявляє, що її стрімка кар'єра виключно її заслуга.

Холдинг Allegro Group Ukrainе був однією з перших українських компаній, які зрозуміли весь величезний потенціал ринку, що зароджується Інтернет-бізнесу. Засновники компанії витратили багато сил і грошей, щоб перенести в Україну досвід успішних проектів електронної комерції в сусідній Росії і країнах ЄС та Америці.

Головними активами Юлії Марищук до становлення яких вона була причетна безпосередньо варто назвати інтернет-аукціон Aukro.ua і дошку електронних приватних оголошень Slando.ua.

Марищук була однією з ключових фігур під час реалізації проектів медіахолдингу Ria.ua. Також з її ініціативи в українському сегменті Мережі з'явився один із сайтів порівняння цін Vcene.ua, а також центр онлайн-торгівлі Prom.ua. Невдала вчена стояла біля витоків популярного магазину онлайн-шоппіннга ModnaKasta, а також вела справи процесингового центру Payu.ua.

Юлія Марищук, Фейсбук якої не користується великою популярністю, запевняла своїх користувачів і рекламодавців в тому, що її проекти - не просто заради заробітку.

«Пионерка» е-комерції в країні розповідала, що її головним завданням є популяризація серед співвітчизників даного виду підприємництва, а також онлайн-комерції.

На керівній посаді в Allegro Group Ukraine Марищук досягла великих успіхів. Так, у 2012 році проекти її холдингу займали перші місця в рейтингах популярності у вітчизняній Мережі. Крім того, сайти під управлінням Юлії Марищук стали першими в рейтингах найуспішніших проектів в сфері електронної комерції.

Згідно з оцінкою експертів, холдинг Allegro Group Ukraine увійшов до Топ-15 інтернет-компаній країни і стала першою в списку онлайн-сервісів.

Однак, роман між Марищук і Allegro Group Ukrainе несподівано закінчився в 2014 році, що вразило безліч її колег і конкурентів.

Тоді в Києві ходило безліч чуток про причини «розлучення» між Юлією і її роботодавцями, однак офіційні прес-релізи стверджували, що сторони прийняли рішення «відкрити нову главу» у своїй діяльності.

Без роботи Юлія Марищук довго не сиділа. Вже восени 2014 року отримала іншу вигідну роботу - керівника компанії по управлінню проектами Universal Commerce Group.

На новому для себе місці роботи Марищук займається розвитком проекту Price.ua, який позиціонується в якості всеукраїнського інформаційного інтернет-каталогу товарів і послуг. Крім того, вона займається сайтом Trud.com, спрямованим на забезпечення швидкого і зручного пошуку вакансій і резюме по всьому світу.

Також в її кейсі проектів значиться сайт Апорт - каталог товарів і інтернет-магазин. У 2018 році Марищук також запустила проект Prosto.ua, який має амбіції стати найбільшою дошкою оголошень в українському Інтернеті.

Компромат і чутки

Юлія Марищук звинувачується в обмані своїх клієнтів і користувачів її сайтів. Проекти під керівництвом «акули е-комерції» мають спірну або погану репутацію в країні.

Сайти Марищук постійно ловлять на публікаціях неперевіреної або відверто шахрайської інформації, через що десятки тисяч українських споживачів стали жертвами обману і втратили сотні мільйонів гривень.

Марищук звинувачують в змові з багатьма рекламодавцями, продукцію якої вона просуває споживачам під виглядом найдешевшої і якісної.

Часто товари, замовлені на сайтах-аукціонах і електронних магазинах приходять в непридатному стані, а часом буває, що продавці розміщували на портах завідомо неправдиву інформацію.

Перевіряти сумлінність продавців повинні підлеглі Марищук, оскільки сайт є посередником і гарантом угод між покупцями і продавцями. Однак, сайти Юлії лише беруть гроші з обох сторін ніяким чином не контролюють якість товарів і послуг, куплених на платформах.

При цьому, спроби тисяч чоловік вийти на зв'язок з керівництвом проектів Марищук і «домогтися правди» - безуспішні.

Її підлеглі або просто ігнорують незадоволених послугами або відверто брешуть.

Незадоволені Марищук також її підлеглі. Згідно з даними джерел, на її проектах вкрай низькі ставки і дуже строгі вимоги. Працівникам мало платять, але часто штрафують, а також надають інші види психологічного тиску. У приватних розмовах багато запевняють, що мають намір піти з проектів Марищук при першій можливості.

Досягнення

Глава холдингів Allegro Group Ukrainе і Universal Commerce Group неодноразово входила в списки найбільш впливових жінок України. Учасниця рейтингу «Топ-100» від одного з впливових вітчизняних бізнес-видань. Визнавалася однією з найкращих українських молодих менеджерів.

Декларація

Юлія Марищук ніколи не говорила про стан своїх доходів. Однак, згідно з даними експертів, її статки перевищують 5 мільйонів гривень. «Акула е-комерції» також має нерухомість в столиці і авто.

Згадки про персону