Левченко Юлія Андріївна: українська стрибунка у висоту
Левченко Юлія Андріївна — чемпіонка юнацьких Олімпійських ігор 2014 року та срібний призер чемпіонату світу.
Біографія
Юлія Андріївна Левченко народилася 28 листопада 1997 року у місті Артемівськ (нині Бахмут), Донецька область. Більшу частину життя спортсменка прожила в Києві.
Освіта
У дитинстві відвідувала художню школу, танцювальний гурток. Після отримання атестата, Юлія подумувала вступити до академії СБУ. Однак після успішних виступів на змаганнях зі стрибків у висоту вона вирішила стати професійною спортсменкою. Вищу освіту Левченко отримала в Національному інституті фізичного виховання і спорту.
Юлія має військове звання молодший сержант.
Сім'я
За словами спортсменки, вся її сім'я працює у структурі СБУ.
Юлія незаміжня. Але перебуває у відносинах з багаторазовим чемпіоном України з бігу на середні дистанції та членом комісії атлетів Юрієм Кищенко.
Кар'єра
У середній школі на уроках фізкультури Левченко продемонструвала непоганий результат у стрибках. Тоді вчитель з фізкультури вирішила познайомити Юлію з тренером з легкої атлетики. На тренуваннях дівчині показали як правильно брати розгін і як правильно стрибати у висоту. Після кількох занять Левченко взяла участь у змаганнях та виборола перше місце.
У 15 років Юлія взяла участь в юнацькому чемпіонаті світу, який проходив у Донецьку. На змаганнях дівчина стрибнула на 1,7 м та у підсумку посіла 13-е місце.
У серпні 2014 року Левченко представляла Україну на Літніх юнацьких Олімпійських іграх, які проходили в китайському Нанкіні. Стрибнувши на 1,89 м Юлія завоювала золоті нагороди Олімпіади. Ця перемога підтвердила її бажання зробити кар'єру в спорті.
У 2016 році українка з результатом 1,86 м завоювала бронзу на світовій першості серед юніорів у польському Бидгощі. У тому ж році Юлія вирушила на «дорослу» Олімпіаду в Ріо. 19-річна легкоатлетка стрибнула на 1,92 м і зайняла 19-е місце.
Уже в наступному році Левченко завоювала свою першу нагороду в дорослій кар'єрі. На європейській першості у приміщеннях, який проходив у Белграді, Юлія опинилась на третьому місці та отримала бронзові медалі. На 4-му етапі Діамантової ліги українка стала третьою, вперше в кар'єрі опинившись серед призерів цих змагань.
На чемпіонаті світу в Лондоні Юлія встановила особистий рекорд, «полетівши» на 2,01 м. З цим результатом вона залишилася в кроці від перемоги, отримавши «срібло». Левченко продовжувала брати участь і у молодіжних першостях. Так, у тому ж році вона стала чемпіонкою світу, стрибнувши на 1,96 м.
Досягнення молодої спортсменки високо оцінили на батьківщині. Національний олімпійський комітет України назвав Юлію найкращою спортсменкою серпня в Україні, а за опитуваннями серед членів Ради Федерації легкої атлетики України, представників ЗМІ та вболівальників Левченко стала кращою легкоатлеткою всього 2017 року.
На міжнародні змагання зі стрибків у німецький Котбус у 2018 році українка вирушила в статусі фаворитки. Подолавши всі висоти з першої спроби, Юлія завоювала золоті нагороди першості. А ось чемпіонат світу у приміщенні та чемпіонат Європи Левченко провалила, зайнявши лише п'яте і дев'яте місця відповідно.
Реабілітувалася українка на етапі Світового туру IAAF в закритих приміщеннях. У польському Торуні легкоатлетка з результатом 1,96 м піднялася на другу сходинку у підсумковому заліку.
Влітку 2019 року на молодіжному чемпіонаті світу Юлія перемогла, стрибнув на 1,97 м, а на катарській світовій першості вона виявилася тільки четвертою.
Через пандемію коронавірусу у 2020 році велика частина змагань, у тому числі й Олімпіада в Токіо були перенесені. Але етап Діамантової ліги у Монако все ж відбувся. На ньому українська спортсменка посіла друге місце. На «Меморіалі Ірени Шевінської» у Бидгощі Левченко, «злетіла» на два метри та завоювала «золото».
У лютому 2021 року вона взяла участь у «Меморіалі Олександра Дем'янюка» у Львові. Тут їй вистачило стрибнути на 1,92 м, щоб у результаті святкувати перемогу. На березневому чемпіонаті Європи у приміщеннях Юлія опинилась четвертою.
На 2021 рік особистий рекорд Юлії — 2,02 м.
У березні 2021 року на алеї слави біля київського Палацу спорту з'явилася зірка на честь легкоатлетки.
Переслідування шанувальником
Влітку 2020 року Юлія зізналася, що піддалася переслідуванню з боку одного з уболівальників-чоловіків. За словами спортсменки, протягом декількох років невідомий чоловік писав їй повідомлення в соцмережах, передавав через покоївок в готелях любовні листи, приїжджав на спортивну базу.
Взимку на чергових змаганнях переслідувач оселився у тому ж готелі, що й Левченко. Легкоатлетка змушена була підійматися у свій номер на ліфті для покоївок. Адміністрація готелю навіть викликала поліцію. Правоохоронцям чоловік заявив, що він є чоловіком спортсменки.
«Навіть без моїх свідчень та заяв вони зробили йому попередження: якщо він ще раз буде помічений за переслідуванням, і буде скарга, то вони будуть змушені вживати заходи», — розповіла Юлія. Після цього інциденту, шанувальник більше не переслідував Левченко.
Статки
На початку 2020 року Федерація легкої атлетики України представила звіт про персональний розподіл коштів на підготовку спортсменів у 2020 році. Легкоатлетка Юлія Левченко отримала на підготовку суму в 886 тисяч гривень.