Юлій Іоффе
  • Дата народження
    10 грудня 1940
  • Соцмережі
Юлій Іоффе
2958

Юлій Іоффе

Іоффе Юлій Якович: нардеп, який пересидів у різних партіях усі скликання ВРУ

Юлій Іоффе - Фото 1

Іоффе Юлій Якович - один із найбільш живучих політиків, який відзначився кнопкодавством, тендерними махінаціями і зловживанням службовим становищем.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Юлій Іоффе народився 10 грудня 1940 року в Луганську.

Сім'я

Одружений, має двох синів і чотирьох онуків. Старший син працює хірургом, а також викладає в медінституті. Молодший управляє власною юридичною фірмою.

Освіта

У 1964 році Юлій Якович отримав спеціальність гірського інженера-механіка в Комунарському гірничо-металургійному інституті.

Кар'єра

Свій трудовий шлях Іоффе почав у 17 років. Тоді він влаштувався слюсарем на Комунарський металургійний завод. Також протягом декількох років працював на шахтах, а потім - в управлінні Краснодонського ШБМУ. У 1980 році очолив шахту "Гірська", якою керував майже 10 років. Після цього став директором підприємства "Стахановвугілля". Маючи за плечима вже якийсь трудовий досвід, зайнявся політичною діяльністю.

У 1990 році він блискуче виграв парламентські вибори по мажоритарному округу № 55 в Луганській області, набравши 60% голосів. Через 2 роки зайняв посаду віцепрем'єр-міністра з питань паливно-енергетичного комплексу.

Наступні кілька скликань (1994 - 2006 рр) обирався народним депутатом Верховної Ради України, в якій представляв спочатку Народно-демократичну партію, пізніше - партію "Трудова Україна", а потім - Республіканську партію України. У парламенті займався питаннями палива та енергетики.

У 2006 році Іоффе черговий раз став народним депутатом за виборчим списком Опозиційного блоку "Не так!".

У 2012-му знову отримав депутатський мандат у Раду 7-го скликання, в яку пройшов від Партії регіонів. На момент виборів керував "ДВ нафтогазовидобувна компанія".

У квітні 2014-го з початком військових дій на Сході України політик вийшов із Партії регіонів і в жовтні вже балотувався по 112 округу Луганської області від "Опозиційного блоку".

На позачергових виборах 2019 року став народним депутатом ВРУ 9-го скликання від "Опозиційної платформи - за життя".

Компромат

Юлія Іоффе пов'язують із одіозним нардепом і підприємцем Юрієм Бойко, а також називають довіреною особою Віктора Януковича.

Мільйонні підряди

У 2012 році журналісти провели розслідування, в якому з'ясували, що Іоффе на посаді заступника Бойко заробив мільйони на підконтрольному йому держпідприємстві.

Про це вони розповіли у програмі "Наші гроші". Так, "ДВ нафтогазовидобувна компанія" Юлія Іоффе виграла державний тендер на поставку вугілля для ДП "ТЕЦ-2 "Есхар" на суму 237,6 мільйонів гривень. Пізніше між підприємствами було укладено ще дві угоди на загальну суму 590 мільйонів гривень.

Кнопкодавство і зловживання повноваженнями

За даними інтернет-видання "Чесно", депутат Іоффе займається кнопкодавством, а також фігурує в низці антикорупційних розслідувань на підставі зловживання владою та тендерних махінацій. Крім того, політик підтримував диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Скандал під час виборів

На позачергових парламентських виборах у 2014 році представники п'яти окружних комісій Луганської області вимагали від ЦВК визнати результати недійсними через те, що на них чинився тиск окремими кандидатами (серед яких був і Юлій Якович), а сам процес відбувався з явними порушеннями.

Приватні польоти

У вересні 2016 року ведучі програми "Схеми" розповіли про те, що деякі народні депутати (у тому числі і Бойко з Іоффе) використовують приватні літаки, не згадуючи про це в деклараціях. Коли ж журналіст запитав нардепів про політ чартерним рейсом із Харкова до Києва, Юрій Бойко не зміг ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію. Уникаючи відповіді, він зробив здивоване обличчя і сказав, що його з кимось сплутали.

Юлій Іоффе різко забув, хто оплачував цей чартер і взагалі чи летів він на ньому.

Цікаво, що політ з Харкова до Києва, який так не запам'ятався депутату, обійшовся у 8 500 євро.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018 рік Юлій Іоффе отримав дохід в розмірі 718 тисіч гривень, з яких 412 тисяч склала зарплата нардепа, майже 200 тисяч - пенсія і більше 100 тисяч - відсотки від вкладів. Ще 163 тисячі гривень заробила його дружина.

З нерухомості політик володіє тільки просторою квартирою на 204 кв.м, паркомісцем і громадською приймальнею в Києві.

Ще у нього є два автомобілі - MERCEDES-BENZ 2013 р.в. і HYUNDAI XG 2004 р.в.

На банківських рахунках сім'ї лежало 43 тисячі гривень, 113 тисяч доларів і 115 тисяч євро. Також 168 тисяч гривень і 400 тисяч доларів вони зберігали готівкою.

Згадки про персону