Ірина Микичак
  • Дата народження
    11 червня 1961
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ірина Микичак
4056

Ірина Микичак

Микичак Ірина Володимирівна: заступник міністра охорони здоров'я, яку зі скандалом звільнили з Львівської ОДА

Ірина Микичак - Фото 1

Микичак Ірина Володимирівна — під час керівництва департаментом охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації, звинувачувалася депутатами облради у тому, що задумана нею реорганізація медустанов проводиться з метою вивільнення приміщень у привабливих районах з подальшим їх продажем.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Ірина Володимирівна Микичак народилася 11 червня 1961 році у місті Львів.

Освіта

Микичак має дві вищі освіти. У 1984 році вона закінчила Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького. Через сімнадцять років вона стала держуправлінцем.

Заслужений лікар України.

Сім'я

Ірина перебуває у шлюбі. Чоловіка звуть Богдан. Він є співзасновником та йому належить 10,6% від загального капіталу ПрАТ "Ірокс" (основний вид діяльності — діяльність посередників у торгівлі різними товарами). Богдан — головний лікар у Госпрозрахунковій стоматологічній поліклініці м. Львова.

Кар'єра

Ірина працювала лікарем-педіатром у Перемишлянській центральній районній лікарні, займала посаду головного спеціаліста у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА, керувала обласною дитячою клінічною лікарнею Охматдит.

Ірина Микичак - Фото 2

У 2003 році прийшла працювати до департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації. Через десять років стала заступником голови, а у 2017-м — очолила відомство. У грудні 2019 року вона була звільнена з цієї посади.

У березні 2020 року Микичак стала першою заступницею міністра охорони здоров'я. Через місяць була "знижена" на посаді до простого заступника міністра.

Ірина Микичак - Фото 3

Ірина одна із засновниць та координаторів реалізації ряду успішних міжнародних проєктів співпраці зі Світовим Банком, ВООЗ, Агентством США з міжнародного розвитку, Дитячим Фондом. У 2015 році Микичак балотувалася до Львівської обласної ради від ВО "Батьківщина".

Компромат

Коли Ірина очолювала департамент охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації стався скандал, який призвів до її звільнення.

Микичак ініціювала реорганізацію обласної дитячої клінічної лікарні Охматдит та її приєднання до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Як зазначають місцеві ЗМІ, це викликало негативний суспільний резонанс.

Представники медичного колективу та батьки дітей пікетували Львівську облраду, протестуючи проти ліквідації Охматдиту, а також обласного дитячого психоневрологічного диспансеру.

Ірина Микичак - Фото 4

В обласній раді три фракції звернулися до губернатора з вимогою звільнити Микичак.

"Складається враження, що департамент охорони здоров’я Львівської ОДА займається виключно реорганізацією медичних закладів з метою вивільнення приміщень у привабливих районах, а потім продажу.

Саме тому ми звертаємося до Маркіяна Мальського з проханням висловити недовіру і звільнити від займаної посади Ірину Микичак", — заявила керівниця фракції "Самопоміч" Інна Свистун.

Ірина Микичак - Фото 5

До очільника області також зверталися представники Громадської ради та лікарні "Заклад". Вони звинувачували керівницю департаменту охорони здоров'я "в порушенні законодавства, Конституції та етики державного службовця".

Про тиск з боку департаменту охорони здоров'я заявляв колишній керівник медицини катастроф Львівщини Володимир Похмурський.

"Не зважаючи на значний опір та нечистоплотну ринкову конкуренцію, сьогодні у Львові створено одну з найкращих диспетчерських. Та з незрозумілих причин замість підтримки з боку керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА, мені весь час вставляли палки в колеса", — заявляв Похмурський. Зрештою, він не витримав тиск і написав заяву про звільнення.

Ірина Микичак - Фото 6

У керівництві ОДА порахували, що Ірина Микичак перевищила свої повноваження щодо подачі за своїм підписом проєктів рішень до Львівської облради та їх відкликання. У грудні 2019 року вона була звільнена із своєї посади львівським губернатором. Звільнення Ірина вважала незаконним, тому звернулася до суду. Чиновниця вимагала скасування рішення голови ОДА.

Вона також просила суд визнати протиправним та скасувати розпорядження голови ЛОДА про її звільнення, а також відновити її на роботі з 13 грудня і відповідно стягнути з ЛОДА заробітну плату за час вимушеного прогулу. У березні 2020 року сторони примирилися. Микичак отримала в якості компенсації понад дев'ять тисяч гривень.

Декларація

У березні 2020 року Ірина Микичак опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Заступник міністра володіє гаражем у Львові (32,6 кв.м.). Там же у спільній власності їй належить квартира (82,6 кв.м.). Чоловік чиновниці у розпорядженні має квартиру (66,8 кв.м.) у Львові та земельну ділянку (700 кв.м.) у селищі Славське Львівської області.

Ірина Микичак - Фото 7

За 2019 рік зарплата Ірини у львівському департаменті охорони здоров'я склала 433 тисячі. Ще 11 тисяч вона отримала у якості банківських відсотків. Зарплата Богдана у стоматполіклініці — 188 тисяч. У якості банківських відсотків він отримав 116,8 тисячі.

У банках чиновниця зберігає 102 тисячі гривень. У чоловіка на рахунках  125,8 тисячі доларів, 57 тисяч євро та 20 гривень.

Посилання

Facebook

Видео

Згадки про персону