Ілля Сагайдак
  • Дата народження
    24 грудня 1985
  • Країна
    Куба
  • Соцмережі
Ілля Сагайдак
4897

Ілля Сагайдак

Сагайдак Ілля Вадимович: вчорашній активіст "Батьківщини" і член БПП йде в мери Києва

Ілля Сагайдак - Фото 1

Сагайдак Ілля Вадимович - скандально відомий чиновник із освітою економіста і репутацією злодія та рейдера планував пройти в парламент від Зе!команди, а тепер претендує на крісло мера столиці.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Ілля Сагайдак народився 24 грудня 1985 року в Кубі. Є депутатом Київської міськради 8-го скликання, входить до фракції експрезидента "Солідарність".

Судячи з фотографій в Фейсбуці, чиновник любить подорожувати. Крім того, він регулярно займається в тренажерному залі і часто відвідує дорогі ресторани.

Сім'я

Київський депутат одружений. Виховує доньку Іванну 2014 року народження.

Доводиться зятем колишньому гендиректору НАК "Нафтогаз України" Олексію Івченку. 

Освіта

Першу вищу освіту в сфері економіки Сагайдак отримав у КНУ ім. Тараса Шевченка. Після цього вступив до аспірантури, в якій вивчав фінансову справу.

У 2016 році закінчив магістратуру Національної академії держуправління при Президентові України, а потім - Аспен Інститут Київ.

Свого часу також навчався у Гарвардській бізнес-школі в Бостоні (США) та у французькій бізнес-школі INSEAD.

Написав понад 20 наукових робіт. Часто виступав спікером на світових економічних форумах, професійних самітах та конференціях.

Кар'єра

Свій трудовий шлях Ілля Сагайдак розпочав у 2003 році з посади бухгалтера в компанії свого батька "Сувенір". Через 2 роки перейшов на аналогічну посаду в іншу сімейну компанію ТОВ "Спрін ПРІНТІНГ С.А.".

У 2010 році короткий час працював економістом на підприємстві ТОВ "Агромарс комплекс" ексрегіонала Євгена Сігала. Потім за рік на посаді фінансового контролера змінив дві компанії - "Стафф Стандард" і "Нестле Україна".

У 2011-му приєднався до партії "Батьківщина", яку представляв у районі Нивки. У тому ж році очолив інвестиційну компанію Phoenix Capital, гендиректором якої був до 2013 року.

У 2012-му отримав керівну посаду в компанії свого багатого тестя "Єврогазбанк". Тоді ж балотувався до Верховної Ради від "Батьківщини" по виборчому округу №5 в Керчі, однак програв вибори.

У 2013 році брав активну участь у революційних подіях на Майдані. В той же час був помічником нардепа від "Батьківщини" Миколи Катеринчука.

У травні 2014 року Сагайдак став 1-м заступником начальника Шевченківської райдержадміністрації в Києві. Через кілька місяців призначений главою Святошинської РДА, залишався ним протягом 2 років.

У жовтні 2015 року обраний депутатом Київської міськради 8-го скликання від БПП. У Київраді приєднався до фракції "Солідарність". Відповідав за сферу транспорту, зв'язку та реклами.

З 2016 по 2017 рік став заступником мера Віталія Кличка. Через рік був позбавлений всіх повноважень, а незабаром - звільнений нібито за власним бажанням.

У 2019 році знову балотувався в нардепи від "Слуги народу", але так і не пройшов у Раду. Зазнавши невдачі в парламентських виборах, буде балотуватися в мери Києва.

Компромат

Родинні зв'язки

Депутат Київської міськради Ілля Сагайдак відомий не стільки своєю політичною кар'єрою, скільки тим, що є чоловіком Ірини Сагайдак. Жінка доводиться дочкою Олексію Івченку, якого багато хто знає як одіозного ексглаву НАК "Нафтогаз України" часів Віктора Ющенка. Цікаво, що через розкішний спосіб життя і пристрасть до дорогих автомобілів за бюджетні гроші тестя київського депутата прозвали "Льоша-Мерседес".

Невдалі вибори і дружба з сепаратистом

Вельми цікава історія сталася в 2012 році. Тоді під час парламентських виборів Ілля Сагайдак, який проживав у столиці та й взагалі позиціонував себе як киянина, несподівано вирішив балотуватися в нардепи по одному з округів в місті Керч

Згідно з однією з версій, висування чиновника саме по округу №5 в Керчі пов'язано з тим, що в цьому місті знаходиться підприємство Керченський морський завод "ФРЕГАТ", засновником якого є такий собі Вадим Сагайдак. Можливо, він є батьком екснардепу. Тим більше, що згадана компанія зареєстрована по вулиці Кірова, яка як раз входила в округ, по якому балотувався Сагайдак.

Відомо також, що по цьому округу також намагався пройти в парламент регіонал, депутат Керченської міськради Олег Кришталь, який володів приватним підприємством Керченський морський верф "ФРЕГАТ". Керівником його ПП зареєстрований Ковальов Юрій Михайлович, який разом із Вадимом Сагайдаком є ​​співзасновником заводу "ФРЕГАТ". Під час передвиборної кампанії Олег Кришталь зняв свою кандидатуру на користь регіоналки Валентини Лютикової. Сам же Ілля Вадимович за результатами голосування зайняв третє місце.

Ходили чутки, що Сагайдак і Кришталь, будучи хорошими друзями, постаралися, щоб нардепом стала член "Партії регіонів" Валентина Лютикова.

Після виборів невдалий нардеп без роботи не залишився. Він отримав посаду штатного помічника депутата Верховної Ради Миколи Катеринчука. Крім того, чиновник зберіг дружбу з кримським бізнесменом Олегом Кришталем, який відкрито підтримував анексію Криму і навіть отримав російське громадянство, через що йому було заборонено перетинати кордон України.

Фінансові махінації

Комерційна діяльність екснардепа не менш цікава, ніж політична. Так, у той час, коли Ілля Сагайдак працював в інвестиційній компанії "Фенікс Кепітал" комерційним директором, структура вивела в офшор кілька мільярдів гривень.

За даними ЗМІ, "Фенікс Кепітал" проводив фіктивні операції з продажу цінних паперів за кордон, занижуючи при цьому податкові зобов'язання

Схема виглядала приблизно так: спочатку акції неіснуючих фірм продавалися підставним офшорним структурам у Новій Зеландії (де, до речі, часто нібито відпочивали Сагайдак і його дружина), а потім за справжні гроші - чеській фірмі OVK JosefuvDull. З огляду на мільярдні обороти компанії, "Фенікс Кепітал" явно занижував свої реальні доходи, вказуючи малоймовірні 500 тисяч гривень.

За Януковича тіньовим бізнесом Сагайдака зацікавилася київська прокуратура, яка в 2012 році відкрила проти компанії кримінальну справу за підозрою в підробці статутних документів при заснуванні "Фенікс Кепітал", а також у податкових махінаціях в особливо великих розмірах.

Хоча після зміни влади в 2014 році Ілля Вадимович сподівався, що компанію нарешті залишать у спокої, в серпні 2014 року служба Нацбезпеки України відібрала у "Фенікса" ліцензію на здійснення валютних операцій. При цьому сам Сагайдак в кримінальному провадженні більше не фігурував.

Розгром "Фазенди"

Ставши першим заступником Шевченківської райдержадміністрації міста Києва, Ілля Сагайдак розгромив кафе "Фазенда"

Так, в липні 2014 року бійці самооборони Майдану на чолі з новоспеченим чиновником увірвалися в заклад, незаконно провели там обшук, у ході якого зробили великий погром і нібито вилучили велику партію наркотиків і неліцензованих алкогольних напоїв.

Вже наступного дня власниця FazendaBar заявила на Сагайдака в міліцію і прокуратуру. Обурившись незаконним нальотом на свій заклад, жінка зазначила, що має всі ліцензії на алкоголь, наркотики не продає і не використовує, а самі дії чиновника вважає "розбійним нападом".

Резонансні декларації

Декларації ексдепутата викликають і подив, і обурення одночасно. Зокрема, кількістю нерухомості, яка офіційно зареєстрована на його дружину.

Так, згідно з електронною декларацією за 2015 рік, у власності Ірини Сагайдак знаходилося 8 приватних будинків в Київській області площею від 100 до 400 "квадратів", 29 квартир і 15 гаражів в столиці.

І хоча сам Ілля Вадимович запевняв громадськість, що такою величезною кількістю нерухомості Ірина володіла ще до їхнього знайомства, в декларації вказано, що все це вона придбала в червні 2014 року - якраз коли її чоловік отримав керівну посаду в Київській міськдержадміністрації.

Призначення з грубими порушеннями

До слова, саме призначення Сагайдака заступником голови КМДА відбулося з явним порушенням законодавства, про що у 2016 році заявив нардеп з "Радикальної партії Олега Ляшка" Ігор Мосійчук. За його словами, чиновник як депутат Київради входив до Постійної комісії з питань транспорту, а як новий заступник голови КМДА - керував транспортною сферою, що говорить про явний конфлікт інтересів.

Наприкінці 2016 року Віталій Кличко публічно зробив своєму заступникові догану за те, що той погано виконує свої обов'язки щодо боротьби з корупцією в сфері парковок. При цьому члени громадської організації "Ліга підприємців транспортної інфраструктури" впевнені, що разом зі ще одним чиновником Сергієм Майзелем Ілля Сагайдак цю корупцію в транспортній сфері сам і "кришує".

Декларація

Згідно з електронною декларацією-2018, Ілля Вадимович разом зі своєю дружиною займаються бізнесом, який приніс їм за рік понад 600 тисяч гривень. Більше ніякого доходу депутат не задекларував.

Натомість Ірина отримала ще майже 50 тисяч гривень зарплати в адвокатській фірмі, 2 мільйони гривень від відчуження цінних паперів, понад 12 мільйонів від продажу нерухомості і 33 тисячі гривень в якості відсотків.

Сім'я Сагайдак володіє чотирма будинками під Києвом, 3-ма квартирами в столиці, одну з яких вони орендують, та 5-ма земельними ділянками в місті і області. Примітно, що велика частина нерухомості, яка була записана на дружину чиновника, з останніх його декларацій зникла.

За офіційними даними, власного автомобіля у київського депутата немає. Очевидно, позичає машину у дружини, яка їздить на RANGE ROVER 2013 р.в. за півмільйона гривень.

На банківських рахунках Ілля Сагайдак зберігає більше 16 тисяч гривень, а також 750 тисяч гривень і 96 тисяч доларів готівкою. Його дружина мала більше 100 тисяч гривень на банківських рахунках, ще 9,3 мільйона гривень і 1,2 мільйона доларів готівкою, а також 50 мільйонів гривень вимоги по кредиту.

Згадки про персону