Ілля Грінберг: «король» дорогого алкоголю і делікатесів, обвинувачений в зґвалтуванні «протиприроднім шляхом»
Ілля Грінберг є найбільшим магнатом в сфері поставок преміального алкоголю і делікатесів в Україні. На любові забезпечених українців до дорогих спиртних напоїв і закуски Грінберг заробив сотні мільйонів доларів. Алко-король засуджується за сумнівний з етичної точки зору бізнес, а також в жорстокому зґвалтуванні українки в Німеччині, подробиці якого шокують і досі.
Біографія
Генеральний директор компанії «Марком» Ілля Маркович Грінберг є одним з тих людей, хто прищеплював вітчизняним багатіям культуру вживання дорогих напоїв і вишуканого відпочинку.
Виходець з київської сім'ї єврейського походження першим зрозумів, що вітчизняним мільйонерам захочеться витрачати гроші на преміальне вино та віскі, саме тому забезпечив їх улюбленими делікатесами в необмежених кількостях.
Власник не етичного алко-бізнесу ледь не позбувся всього в 1999 році, коли в Німеччині його звинуватили в зґвалтуванні землячки особливо жорстоким чином.
Ілля Грінберг народився 1 січня 1970 року.
Сім'я
Грінберг Ілля Маркович, біографія якого має безліч «білих плям», є закритою людиною. Не дивлячись на багаторічний стаж в українському бізнесі, алко-магнат рідко дає інтерв'ю і не часто фотографується.
Ілля Грінберг ніколи не говорить про своє особисте життя, сім'ю або минуле, що часто стає причиною виникнення безлічі чуток.
Згідно з інформацією джерел, Ілля Грінберг є вихідцем з інтелігентної київської сім'ї єврейського походження. Обізнані люди стверджували, що перший час його родичі допомагали йому будувати бізнес в специфічній галузі.
Грінберг Ілля Маркович, сім'я якого так і не була представлена пресі, веде активне особисте життя, про яке пліткують його співробітники.
Має дорослого сина Льва, якому належать права на торгову марку «Поляна».
Освіта
Господар «Маркома» ніколи не розкривав інформації про свою освіту. Однак, джерела стверджують, що він є освіченою людиною і свого часу отримав обов'язковий для людей свого кола диплом про вищу освіту.
Кар'єра і бізнес
Вперше ім'я Іллі Грінберга прозвучало серед столичних ділових кіл в 1992 році. Його компанія «Марком» була заснована в якості україно-німецького підприємства. Підприємець одним з перших налагодив поставки елітного спиртного з країн Європи в незалежну Україну.
Ілля Грінберг довгі роки був єдиним експортером найдорожчого і престижного коньяку в світі - «Хеннесі».
З 2006 року Грінберг Ілля Маркович, фото якого з елітних столичних вечірок постійно з'являються в Мережі, є ексклюзивним постачальником напоїв під маркою «Хеннесі» в нашій країні.
У 2007 році на піку економічного зростання в Україні Ілля Грінберг відкриває один з перших винних бутиків столиці. Заклад Lavinia славився найбагатшим вибором елітних вин і приваблював мільйонерів з усієї країни і ближнього зарубіжжя. Через рік мережа Грінберга розширилася створивши магазини Strada del Vino.
Перед економічною кризою 2008 - 2009 років Ілля Грінберг почав розвивати культуру вживання віскі в Україні. Йому належить віскі-ресторан Single, а також магазин делікатесів під маркою Delight.
У 2009 році Ілля Грінберг, Київ для якого є рідним містом, починає займатися просвітницькою діяльністю. Однак, вона була специфічна і пов'язана з навчанням перших українських професійних сомельє.
Школа фахівців з вина отримала назву «Вінтаж» і крім навчання сомельє почала спеціалізуватися на проведенні винних і гастрономічних турів.
Перед сумними подіями 2013 - 2014 років Ілля Грінберг, «Марком» якого став найбільшим гравцем на ринку елітного алкоголю, контролював до 70% ринку.
З початком військових дій на Сході України Ілля Грінберг почав акцію «Допоможи бійцю», в ході якої 20% вартості будь-якої проданої його магазинами пляшки перераховувалася до фонду допомоги бійцям АТО. Також Ілля Маркович Грінберг особисто купував військову амуніцію і прилади нічного бачення учасникам бойових дій на Донбасі.
Найбільшим проектом Грінберга останніх років є мережа алко-маркетів «Поляна». Магазини під даним брендом активно з'являються в столиці і користуються певним успіхом.
Ще один проект Іллі Марковича Грінберга зазнав невдачі. У 2015 році в Києві були закриті магазини мережі «Маленький принц», спеціалізовані на продажу елітного алкоголю і делікатесів.
Компромат і чутки
Найбільший скандал за участю Іллі Грінберга виник в 1999 році. Тоді експортера елітного алкоголю з Європи в Україну звинуватили в участі в груповому зґвалтуванні. Гучна справа почалася 12 вересня в німецькому місті Кельн.
Заявлялося, що перехожий виявив на вулиці плачучу дівчину і викликав поліцію. Молода жінка виявилася українкою і заявила, що була жорстоко зґвалтована протиприродним шляхом групою чоловіків. Постраждалою виявилася 23-річна Анна Зикова.
В ході опитування дівчини виявилося, що вона не була повією, а перебувала в Кельні у відрядженні. Анна брала участь у виставці продуктів. За її словами, Ілля Грінберг в супроводі Юрія Сереброва і Олега Зайця увірвалися до неї в готельний номер і піддали її насильству.
Згідно з матеріалами справи, зґвалтування мало груповий характер і тривало кілька годин. Постраждала заявляла, що її піддавали серії «протиприродних» актів, били і принижували.
Однак, пізніше в цій справі знайшли ряд нестиковок. Постраждала поводилася нелогічно, її свідчення були поставлені під сумнів, а сам Ілля Грінберг заявив, що звинувачення проти нього були сфабриковані.
Висувалася версія, що постраждала вкрала документи з офісу Грінберга і навмисно звинуватила його в зґвалтуванні з метою уникнути відповідальності за власний злочин.
Грінберг був затриманий для проведення слідчих дій. Суд першої інстанції засудив його до шести років позбавлення волі. Однак, пізніше перший вирок був переглянутий, а сам Ілля Маркович випущений на свободу.
Ілля Грінберг веде бізнес за допомогою офшорних схем. Так, згідно з даними журналістського розслідування, юридична адреса «Поляни» збігається з даними товариства «Пі Ді Ем», яке і реалізує спиртне в магазинах Грінберга.
Заявляється, що акло-бізнес Грінберга працює за участю схем по уникненню від податків. «Марком» імпортує і поставляє елітний закордонний алкоголь компанії «Пі Ді Ем», зареєстрованої в офшорі, що дозволяє уникати Грінбергу необхідності сплати податків в Україні і виводити гроші на закордонні рахунки.
Відзначимо, що «зуб» на Іллю Грінберга мають власники бренду «Гуд вайн» Володимир Шаповалов і Дмитро Кримський. Засновники першого винного бутика звинувачують генерального директора «Маркома» в запозиченні їх ідей для мережі власних елітних алко-маркетів - «Поляна». Зокрема, бізнесмени та експерти відзначають схожість асортименту, ідентичні маркетингові «хитрощі» і багато іншого.
Ілля Маркович Грінберг, відгуки про якого є неоднозначними, називається «неприємною» людиною. Його колишні підлеглі називають його хамом і деспотом. Голова «Маркому» має погану думку про своїх співробітників і не соромиться заявити їм про це в обличчя.
Колишні співробітники на умовах анонімності називають роботу в «Марком» «пеклом», скаржаться на нелюдські умови і затримки заробітної плати.
Співробітники «Маркома» стверджують, що Ілля Маркович Грінберг має стосунки зі своїм маркетинговим директором на ім’я Яна. Згідно з чутками, кохана бізнесмена має на нього особливий вплив.
В Інтернеті можна знайти сотні негативних відгуків про «Марком» і Іллю Марковича. Так, деякі користувачі навіть називають його «ганьбою єврейської нації». Грінберга виставляють психопатом, який любить «кидати» людей на гроші.
Відзначимо, що про фінансову ненадійність Грінберга заявляють його співробітники і багато контрагентів.
Декларація
Ілля Грінберг визнаний одним з найбагатших людей України. У 2011 році його статки оцінювалися в 185 мільйонів гривень. Вже через два роки Ілля Маркович дещо «збіднів» і мав на рахунках 127 мільйонів. Сьогодні його статки зменшилися, як мінімум, на 50%, але він як і раніше залишається доларовим мультимільйонером. Також, відповідно до джерел, має велике земельне володіння і приватний будинок в Київській області, вартістю в півтора мільйона доларів.