Ігор Тенюх
  • Дата народження
    23 травня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігор Тенюх
5382

Ігор Тенюх

Тенюх Ігор Йосипович: депутат Львівської облради та ексголова міноборони, у каденцію якого Росія окупувала Крим

Ігор Тенюх - Фото 1

Тенюх Ігор Йосипович — адмірал, депутат-"свободівець", який в лютому-березні 2014 року виконував обов'язки голови міністерства оборони. Саме в цей час у Криму з'явилися "зелені чоловічки", які безперешкодно захопили півострів, а в.о міністра так і не віддав наказу його захищати.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Ігор Йосипович Тенюх народився 23 травня 1958 року у місті Стрий Львівської області.

Освіта

Середню освіту Ігор отримав у 6-й школі міста Стрий. Восени 1976 року він був призваний на дійсну строкову службу (загін підводного плавання військової частини).

Військову освіту Тенюх отримав в Ленінграді. Тут у 1982 році він закінчив вище військово-морське училище. Крім того, в американському місті Монтерей Ігор навчався в Інституті іноземних мов Міністерства оборони США. Випускник Академії Збройних Сил України.

Сім'я

Адмірал перебуває у шлюбі. Дружину звуть Надія. У подружжя двоє доньок.

Кар'єра

У період з липня 1975 по вересень 1976 року Ігор був слюсарем Стрийського вагоноремонтного заводу. Потім протягом 34 років Тенюх служив на флоті. Пройшов шлях від матроса-підводника строкової служби до командувача ВМС України.

Ігор Тенюх - Фото 2

З 1982 по 1991 рік Тенюх служив на радянському флоті. Починав офіцерську службу на посаді командира мінно-торпедної бойової частини корабля і дослужився до начальника відділу зберігання озброєння і техніки бази мінного та протичовнового озброєння. У 1990 році Ігор був обраний до міської ради Севастополя. У кріслі депутата просидів чотири роки. Був головою депутатської групи "Україна".

З 1991 року — у ВМС України, служив в Генеральному штабі ЗСУ. Тенюх став першим, хто вивів в море військовий корабель під українським прапором. Він був один з розробників законопроєктів про створення українських збройних сил. Виконував обов'язки командувача Спільної чорноморської групи військово-морського співробітництва "BlackSeaFOR".

Ігор Тенюх - Фото 3

У 2004 році підтримав Помаранчеву революцію і входив до складу Комітету національного порятунку. Влітку наступного року пішов у відставку, заявивши, що не хоче брати участь в розвалі українського флоту.

Ігор Тенюх - Фото 4

Вже восени 2005 року Тенюх став заступником Генерального штабу ЗС України. У березні 2006 року він повернувся на флот у якості командувача. Залишався на цій посаді рівно чотири роки. У 2008 році Ігорю Тенюху було надано звання адмірала. Після президентських виборів 2010 року командувач ВМС пішов у відставку з військової служби.

У 2012 році відставний адмірал балотувався до Верховної Ради. На 126-му мажоритарному окрузі (з центром в місті Стрий). За самовисуванця Тенюха віддали свої голоси 21,49%. З цим результатом він виявився лише третім. Протягом майже місяця (січень-лютий) 2014-го адмірал виконував обов'язки військового міністра.

У 2015 році Ігор став депутатом обласної ради Львова від партії ВО "Свобода". Входить до однойменної фракції, а також до постійної комісії з питань законності, депутатської діяльності, регламенту, правоохоронної та антикорупційної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем.

Ігор Тенюх - Фото 5

Компромат

У той час, коли Тенюх виконував обов'язки голови оборонного міністерства, почалась окупація Росією кримського півострова. З цього приводу “Лівий берег” пише, що “на адресу оборонного відомства неодноразово звучали закиди щодо нерішучих дій в Криму, які призвели до втрати значної частини українських військових баз і кораблів в Криму”.

ЗМІ повідомляли, що “Правий сектор” у березні 2014 року вимагали відправити адмірала під трибунал. Праворадикали вважали Тенюха головним винуватцем здачі Криму, так як він не віддав наказу захищати українським військовим півострів.

Ігор Тенюх - Фото 6

Сам же ексголова міноборони під час судового засідання над колишнім президентом Віктором Януковичем заявляв, що у кримській справі” він “був вельми рішучий: запропонував війська, які були розквартировані в Миколаївській області, підняти по тривозі і повести на бунтівний півострів.

«Мій план полягав у тому, щоб йти на прорив, тому що це війна. Я розповів про російські угруповання чисельністю до 80 тисяч солдатів, які розгортаються на кордонах від Чернігова до Маріуполя». Тенюх наполягав на введенні в країні воєнного стану та початку повної мобілізації населення, а також на використанні бойової авіації.

Його нібито осадив Пашинський, звинувативши в бажанні розв'язати війну. А Полторак запропонував «гарний» вихід: вивести тих військовослужбовців, які залишилися «з гордо піднятими прапорами». Тенюх парирував, що швидше застрелиться, ніж погодиться, але замість цього вирішив піти у відставку.

Ігор Тенюх - Фото 7

Той же «грізний вояка» розповідає, що проти військової операції також були проти Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк, який напередодні став прем'єром. Дама з косою пояснила Тенюху, що він не «рубає» ситуацію і тому не треба провокувати Росію, а новоспечений головний міністр і майбутній мільярдер підтримав колишню однопартійку, заявивши, що «не дасть розв'язати третю світову війну».

Було висунуто альтернативну пропозицію направити до Криму урядову делегацію для проведення переговорів, але і це Яценюк відхилив: згадавши, як незадовго до цього з Сімферополя ледве забрав ноги майбутній президент, він сказав, що боїться туди їхати — їх там всіх пов'яжуть.

Буквально на наступний день після одкровень Тенюха Степан Полторак виступив зі спростуванням: мовляв, на засідання РНБО потрапив випадково і, не займаючи жодної посади, «не міг впливати на порядок виведення військ з Криму — я жодного рішення з цього приводу не приймав».

І взагалі хата Полторака стояла з самого краю: «Тільки після того, як керівництво країни прийняло рішення про виведення з Криму всіх силових підрозділів, я, як в.о. командувача Нацгвардії, виконав цей наказ». І звинуватив при цьому Тенюха в брехні”.

Ігор Тенюх - Фото 8

Колишній народний депутат від Криму Андрій Сенченко в коментарі виданню “InfoResist” заявив, що коли глава РНБО Турчинов дав “добро” на операцію в Криму, Тенюх “здувся”.

“Я просто добре пам'ятаю вистрибування Тенюха, я був там на одній такій розмові в кабінеті Турчинова, коли Тенюх сказав «ось, давайте ми тут зробимо те, зробимо се, виведемо сюди війська». Турчинов сказав —  добре давайте, але якими силами? Тенюх «здувся» ....”

Сенченко відзначав, що "Тенюх, в даному випадку, мав дуже великі повноваження для прийняття рішення про оборону Криму і він мав більшу інформацією, ніж хто б то не було там з присутніх.

Ігор Тенюх - Фото 9

“Може бути ще так сказати Наливайченко в якійсь мірі. Але, в першу чергу, Тенюх. Природно він повинен був пропонувати не просто якісь ідеї, а рішення, їх реалізацію, і кошти для реалізації цих рішень”.

За словами колишнього парламентарія, Ігор Тенюх рятував свою репутацію.

“Тому я вважаю, що в даному випадку Тенюх свою дупу рятує. І робить це непристойним способом. Тим самим «підкидаючи дров» цим, з дозволу сказати, адвокатам Януковича, які, по суті, перетворилися на пропагандистську команду Кремля, яка використовує абсолютно безпардонно трибуну Оболонського суду для того, щоб промивати мізки українським людям”.

Декларація

У лютому 2020 року Ігор Тенюх опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Власної нерухомості у адмірала немає. Він вказав земельну ділянку (566 кв.м.) та житловий будинок (145 кв.м.) у місті Стрий, які належать дружині, а також львівську квартиру (75,5 кв.м.), записані на доньку Зоряну. Тенюх пересувається на автомобілі Toyota Land Cruiser Prado 2008 року випуску.

Ігор Тенюх - Фото 10

У 2019 році пенсія адмірала склала 196,5 тисяч. Пенсія подружжя — 58 тисяч. Готівковими коштами депутат Львівської облради задекларував півтори тисячі доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону