Національний публічний діяч. Генеральний директор ПРАТ "Укргідроенерго". Oдружений. Має трьох дітей – сина та двох доньок. Має онуку.
Дата народження: 08.04.1959 р.
Рідне місто: село Градівка (Львівська область)
Ігор Сирота почав свою кар'єру з посади зубного техніка. На цій позиції він працював з 1978-го по 1995-й рік.
У 1997-му році колишній дантист став гендиректором компанії «Русан». Через 8 років він звільнився. Пізніше Ігор Сирота зайняв чиновницьку посаду. У 2007-му році Сирота зайнявся приватним бізнесом. Через три роки Ігор Сирота був призначений заступником голови правління «Укргідроенерго». У 2011-му році він очолив цю компанію.
Особисте життя
Ігор Сирота одружений. У подружжя є дві дочки, син та внучка.
Скандали
Одним з цікавих фактів біографії Ігоря Сироти є його диплом про вищу освіту. Згідно з офіційними даними, Сирота вивчився на зубного техніка. Але як пов'язана ротова порожнина з гідроенергетикою, якою заправляє Ігор Сирота?
Сам він розповідає журналістам, що з часом вирішив змінити спеціальність і в 1997-му році закінчив Київський національний економічний університет за фахом економіста. Але брехня підступна тим, що її потрібно добре пам'ятати. Нерідко Ігор Сирота штовхає в маси іншу версію, згідно з якою в 1996-му році він вступив до Львівського комерційного інституту. Потім майбутній чиновник освоїв спеціальність державного менеджера.
Коли журналісти підловлюють Сироту на брехні, він відмовляється від коментарів, називаючи тему некоректною.
До речі, за фактом підробки диплома у 2012-му році правоохоронці порушили справу проти Ігоря Сироти. Правда, її скоро закрили, а посадовець залишився безкарним. Яким чином йому вдалося отримати посаду глави «Укргідроенерго» – історія замовчує. Ходить чутка, що в цьому Сироті допоміг його зять. Але не підробка диплома стала найстрашнішим гріхом Ігоря.
Подейкують, що очолюючи держпідприємство, Ігор Сирота зловживав своїми повноваженнями, відмивав гроші та практикував інші брудні фінансові схеми.
Одним із найбільш резонансних випадків у кар'єрі зубного техніка стало будівництво Дністровської ГЕС. Для її створення була потрібна гідромембрана — спеціальна плівка, яку розміщують на дні дамби. Згідно з документами, її вартість за 1 м² становить 180 грн. Фінінспекція пізніше виявила невідповідність. Виявилося, що реальна ціна використаного матеріалу – 50 грн за 1 м²! З приходом Ігоря Сироти в «Укргідроенерго» з бюджету будівництва Дністровської ГЕС зникло 2,5 млн грн. Ці гроші були виведені на рахунки приватних фірм.
Глава «Укргідроенерго» знову вийшов сухим з води.
Подейкують, що Ігор Сирота знаходиться під протекцією Юрія Бойка, тодішнього Міністра енергетики та вугільної промисловості.
Статок
У 2017-му році зарплата Ігоря Сироти склала 199 тис. грн на місяць.
Фото й відео