Шпак ігор В'ячеславович: депутат Київради та підприємець
Шпак ігор В'ячеславович — двічі обирався до столичної міської ради, спочатку від Блоку Черновецького, а потім від партії Омельченка
Біографія
Ігор В'ячеславович Шпак народився 29 січня 1975 року в місті Київ, Україна.
Освіта
Диплом інженера харчового виробництва Ігор отримав у 2001 році, закінчивши Український державний університет харчових технологій.
Сім'я
Шпак одружений, має двох дітей.
Кар'єр
Трудову діяльність Ігор розпочав у 1994 році, працюючи на заводі "Металіст" звичайним слюсарем. Потім Шпак пішов у бізнес. З 1995 по 1997 рік він обіймав посаду заступника директора в компанії "Еквіст". Кілька років Шпак керував компанією "Ротек".
У 2002 році Ігор став начальником автотранспортної дільниці на ВАТ "Кіноекран". На цій посаді Шпак залишався два роки. У 2004 році він став директором фірми "Голосієво-103" (Складське господарство).
У 2006 році Шпак був обраний депутатом Голосіївського району столиці. Через рік він очолив громадську організацію "Київський міський центр Правозахисник".
У 2008 році Ігор вперше був обраний до Київської міської ради. Балотувався від Блоку Леоніда Черновецького. У 2011 році після саморозпуску однойменної фракції Шпак приєднався до групи Демократична партія України. Був членом земельної комісії з початку до кінця скликання.
У 2012 році Ігор пробував стати народним депутатом. Він висунув свою кандидатуру на парламентських виборах по 211-му мажоритарному округу. Однак отримати місце у Верховній Раді йому не вдалося.
У 2019 році Шпак працював в компаніях "Металоконструкція-ТН" і Торговий дім "Складська техніка". Займався виробництвом різних метизів для складського обладнання.
У 2020 році він знову балотувався на виборах до Київської міської ради. Цього разу прізвище Ігоря значилося під дванадцятим номером у списку партії "Єдність Олександра Омельченка". Також Шпак йшов по першому виборчому округу.
У Голосіївському районі за його кандидатуру проголосувало 1173 виборців. Це дозволило Ігорю вдруге зайняти крісло депутата столичної міської ради.
У IX скликанні Шпак входить до фракції "Єдність". Спочатку Ігор був секретарем комісії з питань підприємництва, промисловості та благоустрою. Але після перерозподілу місць в комісіях в серпні 2021 року він обійняв аналогічну посаду, але в постійній комісії з питань регуляторної політики.
Навесні 2021 року Шпак не підтримав передачу старовинного маєтку Баккалінського під знищення (для будівництва адмінбудівлі на його місці) і проголосував проти передачі спортивного парку на вулиці Академіка Вернадського, 32 під будівництво багатоповерхівок на його місці.
З початком повномасштабного вторгнення російських загарбників Ігор приєднався до столичної територіальної оборони. Крім того, він продовжив роботу в Київській міській раді. Протягом 2022 року Ігор відвідав 16 з 17 засідань.
Компромат
Кілька разів у резонансних питаннях щодо землі та забудов Шпак підтримав столичних забудовників.
У вересні 2009 року він віддав свій голос за те, щоб Київ продав землю під старовинною пам'яткою архітектури "Садиба Мурашка" "Пантеон-Інвесту". Забудовник збирався побудувати на місці садиби адміністративно-житловий комплекс. Роком раніше депутат Шпак підтримав звільнення цього забудовника від зобов'язання передати місту приміщення в новому комплексі.
Декларація
З метою захисту даних і протистояння кібератакам з боку країни-агресора доступ до електронних декларацій, в тому числі й депутатів Київської міської ради, після повномасштабного вторгнення тимчасово закрили.