Ігор Попов
  • Дата народження
    18 квітня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігор Попов
4660

Ігор Попов

Попов Ігор Володимирович: екснардеп від Радикальної партії та колишній заступник голови Секретаріату президента Ющенка

Попов Ігор Володимирович — за інформацією ЗМІ, є людиною олігарха Льовочкіна, захищав інтереси банку-обнальщика, а його неповнолітній син отримав умовний термін за пограбування продуктового магазину.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Ігор Володимирович Попов народився 18 квітня 1972 року у селі Мізяківські Хутори Вінницької області.

Освіта

Диплом вчителя географії та біології Ігор отримав у 1994 році у педагогічному університеті міста Ніжин (Чернігівська область). Через чотири роки Попов закінчив Київський інститут практичної психології та соціальної роботи за фахом «практичний психолог», а також аспірантуру Інституту соціології Національної академії наук України за спеціальністю «електоральна поведінка».

Сім'я

Ігор одружений на Анні Поповій (1978 р.н.). Вона працює у компанії «Ай Пі Джі Трейдинг» (неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами). У екснардепа є сини Богдан та Єгор.

Кар'єра

Протягом 15 років Ігор був співробітником Комітету виборців України. Керував міською організацією в Ніжині та обласної в Чернігові. На початку 1996 року він став головою правління Комітету виборців. За час роботи у КВУ Попов встиг побувати на виборах у двадцяти країнах у якості офіційного спостерігача.

У березні 2009 року Віктор Ющенко призначив Ігоря Попова заступником голови президентського Секретаріату. Також він представляв інтереси очільника держави у парламенті.

Після зміни президента Попов деякий час очолював Центр прикладних політичних досліджень «Пента». Влітку 2009 року Ігор став членом партії «Єдиний центр». Три місяці був її керівником.

У лютому 2011 року він став президентом Аналітичного центру «Політика». У вересні того ж року Попов зайняв посаду заступника голови Національного агентства з питань державної служби. На цій посаді він пробув майже два роки, до липня 2013-го.

Ігор на громадських засадах був помічником народних депутатів. У IV скликанні — у «нашоукраїнця» Юрія Павленка, у VI скликанні — в Анатолія Гриценка з НУНС та представника «Батьківщини» Ігоря Савченка.

У 2014 році під 6-м номером у списку Радикальної партії він успішно балотувався до Верховної Ради. Ігор займався розробкою ідеології партії. На момент виборів був безробітним. У VIII скликанні парламенту Попов був членом фракції Радикальної партії та заступником голови комітету з питань запобігання та протидії корупції.

За час роботи парламентарем Ігор Попов зробив 74 депутатських запитів, взяв участь у створенні 92-х законопроєктів та 36 раз виступив в стінах Верховної Ради.

Після закінчення депутатської каденції Ігор зайнявся підприємницькою діяльністю. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основний вид діяльності — управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту.

Попов — член громадської організації «Центр політико-правових реформ». Також колишній нардеп є експертом з питань виборчого законодавства в аналітичному центрі «Український інститут майбутнього».

Компромат

Деякі представники преси називали Попова людиною Сергія Льовочкіна. Сам політик спростував чутки, називаючи це наклепами ворогів.

У ЗМІ повідомляли, що адвокат Микола Мельник (помічник та свояк нардепа Попова) всіма правдами та неправдами, завдяки протекції та родинним зв'язкам відстоював у судах інтереси банку, який причетний до переведення у готівку багатомільярдних коштів — «Фінексбанк». Банк-обнальщик за допомогою нардепа намагався віджати майно в української дочки банку «Юникредит».

Через несплату іпотеки «Юникредит» став власником бізнес-центру «Horizon Park». Через три роки «Фінексбанк» та пов'язане з ним «Проєкт-А» вирішили ці будівлі просто кажучи, віджати. У цьому, за інформацією ЗМІ, їм допомагав адвокат Мельник.

Він та Попов звернулися у таку собі громадську організацію «Союз експертів України», яка видала негативну рецензію на звіт про визнання права власності на нього за «Юникредит Банком». При цьому журналісти відзначали, що дана ГО не мала права видавати подібних рецензій.

На основі цієї рецензії «Проєкт-А» звернувся до суду з позовом про перегляд рішення суду трирічної давності про право власності «Юникредит Банку» на будівлю БЦ «Horizon Park», мотивуючи це «нововиявленими обставинами». Сам же народний обранець зробив депутатське звернення до голови Вищого адміністративного суду України з проханням прийняти рішення на користь.

У листопаді 2017 року 14-річний син нардепа Богдан Попов був затриманий поліцією: хлопець разом з другом спробував пограбувати продуктовий магазин. Озброєні підлітки напали на продавщицю: почали погрожувати жінці та бити її по голові. Спільникові Попова вдалося вкрасти з каси дві тисячі гривень.

Богдана затримали покупці магазину. Його друг зник разом з грошима, але через 20 хвилин хлопця затримала поліція. Спочатку Попов-молодший відмовився давати свідчення, але потім все ж почав співпрацювати зі слідством.

Після інциденту Ігор Попов написав на своїй Facebook-сторінці, що його син потрапив у погану компанію. Подробиці події Ігор вважав за краще не повідомляти та приніс публічні вибачення.

Розголосу події надала преса, що зумовило скандал у рядах Радикальної партії Олега Ляшка. Як пізніше розповів Ігор Попов журналістам, він не здав депутатський мандат, оскільки це дуже складна процедура.

Сам же Олег Ляшко заявив, що Ігор Попов нахабно бреше. За словами лідера радикалів, після інциденту він зажадав, щоб Ігор Попов склав свої депутатські повноваження та зайнявся вихованням сина. Але Попов не зробив цього. Олег Ляшко назвав соратника боягузом, готовим пожертвувати репутацією заради мандата. Як зазначає Ляшко, Попов вкрав мандат, який необхідний йому для вирішення проблем сина в суді.

Суд присудив неповнолітнім злочинцям п'ять років умовного ув'язнення з двома роками випробувального терміну. Це означає, що, якщо протягом дворічного домашнього арешту хлопчики будуть добре себе вести, термін покарання буде скасовано. Такий захід суд обрав, посилаючись на вік, щире каяття та співпрацю зі слідством. Правда, схоже, що каяття було не зовсім щирим або суд пом'якшив зовсім не його.

У 2018 році старший син Попова відзначився активною націоналістичною діяльністю у соцмережі ВКонтакте. Там він під примітним ніком «Богдан Праведний» створював та підтримував сторінки, де пропагувалися яскраво виражені нацистські ідеї. Крім цитат Адольфа Гітлера та Беніто Муссоліні на сторінках публікувалися ксенофобські заклики.

Декларація

У червні 2020 року Ігор Попов опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Екснардеп у спільній власності володіє квартирою (62,9 кв. м) у місті Маріуполь. Дружині Ігоря належить квартира (137,9 кв. м) та машиномісце (16,7 кв. м) в Києві. Анна їздить на автомобілі Toyota Land Cruiser 200 2013 року випуску. Колишній народний обранець з цінного рухомого майна задекларував тільки колекцію поштових марок, в тому числі випуском до 1917 року.

За 2019 рік у сукупності Ігор заробив 432,9 тисячі. Анна поповнила сімейний бюджет на 49 тисяч. У банках Попов зберігає 2286 євро, 544 долари і 773 гривні, у дружини — 1403 гривні, 547 євро та 1931 євро. Готівковими коштами він задекларував 27 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону