Ігор Палиця
  • Дата народження
    10 грудня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігор Палиця
4432

Ігор Палиця

Український політик, народний депутат України VI і VII скликань. Голова Одеської обласної державної адміністрації. Голова Волинської обласної ради. Голова правління ВАТ «Укрнафта». Заслужений економіст України.

Як народний депутат і довірена особа Коломойського Ігор Палиця раптом вирішив відмовитися від мандата після зустрічі з Порошенком. Увесь шлях економіста з Луцька у велику політику повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Кар’єра та громадська діяльність
  4. Бізнес
  5. Політика
  6. Декларація та статок
  7. Фото й відео

Біографія

Ігор Петрович Палиця народився 10 грудня 1972 року в Луцьку, Волинська область. Народний депутат і політик України, заслужений економіст України, колишній голова Одеської обласної державної адміністрації.

Є дружина і син. Захоплюється заняттями фітнесом. Веде благодійний фонд «Новий Луцьк».

Освіта

Після школи пішов вивчати історію та право у Волинському державному університеті ім. Л. Українки, який закінчив у 94-му році минулого століття.

Кар’єра та громадська діяльність

Ігор Палиця - Фото 1

Бізнес

У студентські роки займається нафтобізнесом: іще на третьому курсі у нього виходить створити спільне підприємство разом із партнерами з Латвії. До 1997-го року його бізнес набуває доволі великих розмірів.

До цього моменту один із його клієнтів – англієць Михаїл Уотфорд. Разом із ним Палиця займається продажем нафти, яку виробили англійські підприємства в Росії. Саме тоді йому і випаде можливість отримати посаду комерційного директора на Надвірнянському нафтопереробному заводі. Він, до речі, входить у сферу впливу «Приват».

Жодних особливих заслуг Ігор Палиця на посаді директора не заробив, виробництво особливо не розширилося, зате під його керівництвом завод працював добре і злагоджено. Крім того, Палиця був главою і «Нафтохіміка Прикарпаття», компанії, яку також контролювала група «Приват». Тут побачити його успіх можна, якщо подивитися на подальший рух кар’єрними сходами.

У 2003 році йому довірили найбільшу компанію з переробки нафти в Україні – «Укрнафту».

Тоді (а може, і ще раніше, за деякими джерелами) Ігор Петрович стає одним із наближених до Коломойського. До речі, до березня 2014-го року він так само, як і Ігор Коломойський, забагато часу проводить у Швейцарії.

І ось уже влітку 2011 року Палиця купує 60% усіх акцій ФК «Волинь» у Луцьку та ще й стає його почесним президентом. І все ж таки, при всіх зв’язках президента, футбольному клубу іноді доводиться їздити на матчі на потязі або на автобусі, замість літака, у чому винен брак грошей.

Того самого року Ігор купує ще й 25% австрійської фірмиА в 2012 році цій фірмі вдалося придбати найбільший готель гірськолижного курорту Австрії.

Компанія називалася IBS Umwelt-und Verkehrstechnik GmbH. У березні 2013 ця компанія передає готель назад Panhans Holding Group. А засновник останньої Віктор Бабущак, який раніше працював в «Укрнафті».

Очевидно, він пов’язаний і з Палицею, і з Коломойським, і все це був добре продуманий план.

Хоча цей зв’язок (із готелем, а не з Бабущаком) Ігор Петрович заперечує.

До речі, «Нафтохімік Прикарпаття» теж пов’язана з гірськолижними дивацтвами, а саме з комплексом «Буковель».

Ігор Палиця - Фото 2

Політика

У березні 2006 року Ігор Петрович Палиця виступає як кандидат у нардепи від Селянської партії, в якій отримує 6-е місце у списках. На момент виборів іще числиться головою правління в «Укрнафті».

Із кінця 2007 року стає народним депутатом ВР 6-го скликання від НУНС, у списках якої посідає 63-е місце. Також обіймає посаду секретаря комітету щодо питань економічної політики.

Звісно, ставши народним депутатом, йде зі своєї посади в «Укрнафті». А з 2009-го року член Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках.

27 квітня 2010 року голосує за ратифікацію угоди Медведєва-Януковича.

3 липня 2012 року його голос зарахували на підтримку закону «Про засади державної мовної політики». Згідно з цим законом, усі держслужбовці України повинні обов’язково складати іспит з української мови. Палиця, однак, відразу заявляє, що не був присутній на голосуванні та взагалі був за кордоном.

У 2012 році проходить у ВР VII скликання як самовисуванець поза фракцією по 22 округу Волинської області. Отримав на свою підтримку 40,27% голосів. У грудні 2012 року є членом Комітету з економічної політики.

Негласно вважається, що Ігор Петрович у Верховній Раді – це довірена особа Ігоря Коломойського.

6 травня 2014 року Турчинов, на той момент голова ВР і в. о. президента, призначає Ігоря Палицю головою Одеської ОДА. На його місці раніше був Володимир Немировський.

14 вересня 2014 року Палиця входить у список кандидатів у нардепи по багатомандатному округу під час київського з’їзду БПП, де отримує 34 місце.

26 жовтня 2014 року Ігор Петрович на парламентських виборах стає нардепом іще й 8-го скликання, але наступного дня, після зустрічі з Порошенком, вирішує відмовитися від мандата і продовжувати працювати у виконавчій владі.

30 травня 2015 року – Порошенко призначає на посаду глави Одеської ОДА Саакашвілі. Палиця вітає наступника і бажає вибити достатньо грошей зі столиці, а також посадити Сергія Ківалова.

Починаючи з липня 2015 року, Ігор Палиця – член політради партії «Українське об’єднання патріотів».

Ігор Палиця - Фото 3

Декларація та статок

Згідно з декларацією за 2016 рік, Ігор Палиця став біднішим на 13,8 мільйонів гривень і продав один зі своїх «Мерседесів».

У 2016 році волинянин, якого рейтингові видання вносили в список ста найбагатших українців, задекларував 1 687 000 грн. на рахунку в «Приватбанку», а також 7 500 000 грн. і 750 тис. доларів готівкою.

Порівняно з попереднім роком його задекларовані доходи стали скромнішими. У 2015 році Палиця звітував про 4 млн грн. на рахунках та 19 млн грн. і 750 тис. доларів готівкою.

До речі, видання «Forbes-Україна» оцінює статок Ігоря Палиці в 43 млн доларів, і в 2016 році відвело йому 82 місце в списку найбагатших українців.

Цікаво, що в 2016 році Ігор Палиця не отримав жодної гривні заробітної плати. Як відомо, приступивши до виконання обов’язків голови Волинської обласної ради, чиновник обіцяв відмовитися від оплати праці.

Загалом за рік Ігор Палиця отримав 102 тис грн. доходу від управління майном від одного з топ-менеджерів групи «Приват» Ігоря Хмельова, а також – 2 млн грн. від відчуження рухомого майна. Найімовірніше, ці гроші Палиця отримав від продажу автомобіля Mersedes-Benz GL 500 2006 року: його автопарк «збіднів» на цю машину.

Зараз серед зареєстрованих на Ігоря Палицю транспортних засобів залишився Lexus LX570 2011 р. в. і Mercedes-Benz S600 2007 року.

Серед іншого цінного майна – три пари годинників, які коштують не менше ніж 100 мінімальних заробітних плат (121 800 кожний): Rolex Oyster Perpetual, Audemars Piguet Tourbillon Chronographe і Audemars Piguet Automatic.Згідно з декларацією, у нього немає цінних паперів та корпоративних прав, частки в статутних капіталах і матеріальних актів.

У декларації також обов’язкове зазначення витрат, що перевищують 50 мінімальних заробітних плат (тобто – 68 900 грн.). У 2016 році найбільші витрати становили оплату навчання у Швейцарії – 224,6 тис. грн, оренду транспортного засобу у Франції – 664,3 тис. грн і благодійні пожертвування в Україні – 9 млн грн.

У нерухомості в Ігоря не відбулося жодних змін. Офіційним місцем реєстрації залишається місто Яремче Івано-Франківської області. Голова облради орендує дві квартири в Києві площею 303,4 і 246,7 квадратних метра з 2014 року, а також – три гаражі площею по 20 квадратів. Також у власності Ігоря Палиці – нежитлове приміщення в Києві площею 267,7 кв. м.

Фото й відео

Згадки про персону