Ігор Ліскі: луганський мільйонер, який втратив майже всі свої активи і тепер заново будує бізнес
Ігор Ліскі як бізнесмен допустив головну помилку - зосередив майже всі свої активи в одному регіоні. В результаті війни на Сході України він втратив левову частку бізнесу. У нинішній час активно займається розвитком компанії з виробництва меду і будує анімаційну студію в столиці.
1. Біографія
2. Особисте життя
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки і джерела доходів
Біографія
Ліскі Ігор Іванович народився 13 липня 1979 року в місті Луганськ. Очолює компанію "Ефективні інвестиції", яка включає близько 20 підприємств у сфері вугільної та паперової промисловості, машинобудування, будівництва і торгівлі. Був депутатом Луганської міськради. Любить подорожувати. Має профіль у Фейсбуці та інших соціальних мережах.
Особисте життя
У своїй біографії підприємець та екс-кандидат в мери Луганська не вказує сімейний стан. Судячи з того, що ні на одній з фотографій у бізнесмена немає обручки на пальці, він до сих пір не одружений.
Освіта
Ігор Ліскі отримав чудову освіту. Після закінчення школи на Полтавщині, він вступив до Східноукраїнського національного університету, де вивчав міжнародну економіку.
Потім продовжив навчання в Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка, вступивши на юридичний факультет і отримавши ступінь магістра в галузі права.
З 2007 по 2008 рік бізнесмен пройшов курс в англійському коледжі St. Giles International College, який дозволив більше заглибитися в економіку і менеджмент.
У 2017 році Ліскі виконав свою дитячу мрію - вступив до Оксфордського Університету.
Кар'єра
У біографії бізнесмена, яка викладена на сайті Луганської обласної організації "Фронт змін", вказано, що Ігор Ліскі з 2001 року керував різними підприємствами: компаніями "ЮГАМЕТ", "Укрпромметал" і "Віллон", а також гірничо-збагачувальною фабрикою "Краснолуцька", яку очолив у 22 роки.
У 2011 році Ігор Ліскі вперше потрапив до списку найбагатших жителів України, зайнявши 188 місце в рейтингу видання "Фокус".
До початку військових дій на Сході України підприємець багато вкладав у бізнес з видобутку вугілля. Він привернув інвесторів з Канади і Великобританії, створивши фонд "Ефективні інвестиції", кошти якого направляв на оновлення старих шахт і відкриття нових. Однак майже всі його активи на Луганщині були захоплені і націоналізовані окупантами. За словами підприємця, ні він, ні його команда туди не їздять. Каже, фатальною помилкою було зосередити всі активи в одному регіоні.
Нинішня бізнес-діяльність
У нинішній час бізнесмен обіймає посаду президента компанії "Ефективні інвестиції", під контролем якої знаходиться близько 20 підприємств в сфері вугільної, аграрної та паперової промисловості, машинобудування та будівництва, а також торгівлі. Зовсім недавно він зайнявся новим напрямком бізнесу.
Оскільки дідусь Ігоря був пасічником, він з дитинства мріяв займатися виробництвом меду. Нарешті заснував торгову марку Beehive, сподіваючись, що зможе вивести її на рівень світового бренду.
Фірмові баночки з якісним медом реалізуються як в Україні, так і за кордоном (в Німеччині, Італії, Данії, Іспанії, Америці, Канаді та інших країнах).
Крім того, бізнесмен загорівся ідеєю розвитку вітчизняної мультиплікації. Зараз він будує анімаційну студію в Києві, яка буде випускати професійних аніматорів, режисерів, сценаристів та інших фахівців з виробництва мультфільмів.
Політична діяльність
Не оминув підприємець і політику. Так, з 2009 року він приєднався до партії Арсенія Яценюка "Фронт змін", координуючи і очолюючи Луганську облорганізацію.
Уже в наступному році Ігор Ліскі одночасно претендував на посаду мера Луганська і місцевого депутата від "Фронту змін". Мером він так і не був обраний, проте до Луганської міськради все-таки пройшов.
Трохи пізніше був висунутий "фронтовиками" на посаду заступника голови Луганської обласної державної адміністрації, під контролем якого перебуває житлово-комунальне господарство.
Захоплення
Вільний час бізнесмен любить проводити активно: подорожувати, грати в баскетбол, займатися екстремальним туризмом.
Компромат
Говорять, уся бізнес-імперія Ігоря Ліскі раніше належала його двоюрідному братові А. Нєдовєсову, якому приписують темне кримінальне минуле. За деякими даними, у 2004-2005 роках він керував луганським штабом партії "Наша Україна", а також майже зайняв пост заступника глави Луганської ОДА. Але оскільки ні там, ні там не досяг успіху, поїхав жити до Києва, а весь свій бізнес передав молодшому братові. Зараз, як пишуть ЗМІ, Нєдовєсов контролює підприємства по зернотрейдингу, будівництву, авіатранспорту та інші.
Деякі джерела стверджують, що початковий капітал луганський бізнесмен накопичив на шламовідстійниках, металобрухті, а також через поставки вживаного гірничошахтного обладнання на луганські шахти під виглядом нових. Однак основні гроші Недовєсов і Ліскі заробили завдяки тому, що фактично вкрали у держпідприємства шламовідстійники "Донбасантрациту" і ГЗФ "Краснолуцька".
У 2004 році правоохоронні органи розслідували кримінальну справу щодо заволодіння незаконним шляхом майна в особливо великих розмірах, по якій Ігор Ліскі проходив як член ОЗУ.
Йому і його спільникам пред'явили звинувачення і на час розслідування заборонили покидати місто. Однак незабаром посаду голови Луганської ОДА зайняв один з членів злочинного угруповання А. Данилов, а Нєдовєсов став його першим помічником. Звісно, після зміни влади прокуратура швидко закрила дану кримінальну справу, а всі підозрювані зберегли свої активи.
За даними правоохоронців, злочинну схему організував луганський бізнесмен і політик Ігор Ліскі, який через одну зі своїх збагачувальних фабрик скуповував і переробляв нелегально видобуте вугілля, а свою діяльність приховував за "підкорегованою" документацією.
Коментуючи ситуацію, начальник УДСБЕЗ УМВС в Луганській області Олександр Герасименко висловив своє обурення тим, що керівництво фабрики своїми діями (а саме покупкою незаконно добутого на "копанках" вугілля) стимулювало розвиток тіньового бізнесу у вуглевидобувній сфері. "Встановлено, що власником і організатором всієї цієї тіньової схеми є молодий перспективний луганчанин - бізнесмен і політик в одній особі, який увійшов до списку 200 найбагатших людей України", - заявив Герасименко, додавши, що він, на жаль, не той, за кого себе видає.
У відповідь на такі звинувачення Ігор Ліскі, про якого досить різко і однозначно висловився підполковник міліції Герасименко, подав на держструктуру в суд за нанесення шкоди його політичній та діловій репутації. Суму відшкодування бізнесмен вибрав символічну - 1 гривню. Сказав, що спочатку хотів зажадати від співробітників міліції набагато більших грошей, які потім планував передати в притулок для дітей, але оскільки управління МВС утримується за рахунок держави, вирішив цього не робити.
Статки і джерела доходів
Ігор Ліскі очолює інвестиційне підприємство "Ефективні інвестиції", до якого входить ще близько двох десятків активів. Це компанії з видобутку і переробки вугілля, будівельні та аграрні підприємства, машинобудівні комплекси, Житомирський картонний комбінат та інші. У 2011 році бізнесмен увійшов до списку найбагатших українців за версією журналу "Фокус", зайнявши 188 місце в рейтингу.