Ігор Лазакович
  • Країна
    Україна
Ігор Лазакович
3640

Ігор Лазакович

Ігор Лазакович: «улюблений» менеджер Фірташа з мільярдними боргами і кримінальними справами

«Права рука» одіозного українського олігарха Дмитра Фірташа, який чекає на вирішення своєї долі в міжнародних судах. Керуючий надприбутковим державним підприємством, яке було доведено до банкрутства. Фігурант гучних кримінальних справ, що залишився на свободі.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Ігор Васильович Лазакович - член ближнього кола скандального українського олігарха Дмитра Фірташа.

Одна з найбільш корумпованих фігур сучасної України. Звинувачувався в розтраті мільярдів гривень і «грі» на олігархів за суттєві відкати.

Керуючий надприбутковим «Сумихімпромом» - державним підприємством, що спеціалізується на виробництві хімічної продукції і діоксиду.

Лазакович Ігор Васильович народився в 1961 році в місті Лисичанську Луганської області.

Сім'я

Особиста інформація одного з найважливіших менеджерів Фірташа - ховається «за сімома печатками». Відомо, що Ігор Лазакович виходець із простої сім'ї і був змушений пройти багато, щоб досягти успіху, який, втім, прийшов в його життя не зовсім законними шляхами.

На даний момент Ігор Лазакович перебуває у шлюбі з Лазакович Мариною Анатоліївною. Подружжя має сина і дочку.

Освіта

Майбутній скандальний топ-менеджер має вищу освіту. Ігор Васильович Лазакович закінчив Машинобудівний інститут у Ворошиловграді.

Пізніше він зумів отримати диплом Харківського політехнічного інституту. Згідно з офіційними даними, Ігор Лазакович є професійним менеджером-економістом.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Лазакович Ігор Васильович почав ще за часів Радянського Союзу. Першою роботою майбутнього «підпільного мільйонера» стала посада майстра з ремонту устаткування на КХЗ «Зоря», що розташований в місті Рубіжне Луганської області.

Пізніше Ігор Васильович дослужиться на «рідному» підприємстві до посади заступника начальника виробництва.

В кінці 90-х - початку 2000-х Ігор Лазакович працював на різних керівних посадах на російських хімічних підприємствах.

«Зірковий час» в кар'єрі і житті Лазаковича настав у 2006 році, коли він був призначений членом правління, а також заступником правління ЗАТ «Кримський Титан», що належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Паралельно Ігор Васильович Лазакович займав одну з «топових» посад в OstChem Holding того ж Фірташа. Виходець з Луганської області курував напрямки видобутку титанових руд, що приносило його шефу мільярди доларів на рік.

У 2010 році з приходом до влади Віктора Януковича, спонсором якого був Дмитро Фірташ, на «розпіл» його угруповання були віддані багато стратегічно важливих підприємств. Поміж інших виявився «Сумихімпром».

Нова влада призначає генеральним директором «гіганта» одного з менеджерів Фірташа - Лазаковича.

Фірташ і його «маріонетка» отримали повний контроль над величезним підприємством, яке в нормальних економічних умовах могло б приносити мільярдні прибутки.

«Сумихімпром» займає 240 гектарів території і має більше 30 цехів. Завод є найбільшим виробником фосфатних добрив, а також пігментів в країні.

Відзначимо, що після анексії Криму, «Сумихімпром» залишилися єдиним вітчизняним підприємством, яке виробляє вкрай необхідні в промисловості хімічні продукти.

Компромат і чутки

Ігор Лазакович фактично відкрито звинувачується в численних джерелах в доведенні до банкрутства одного з найбільших державних підприємств хімічної промисловості країни - «Сумихімпром».

Вже у 2011 році підприємство було визнано боржником. На заводі ввели режим санації, яким і керував менеджер Фірташа. Лише за рік Лазакович з шефом зуміли довести до банкрутства підприємство і «наробити» боргів на 1,4 мільярда гривень.

У 2015 році, після приходу нової влади, чиновники «здогадалися», що завод, що виробляє унікальну і вкрай попитну продукцію не може бути збитковим.

Тоді Фонд державного майна подав до суду заяву про припинення процедури банкрутства "Сумихімпрому". Представники влади заявили, що процедура санації була введена незаконно і мала корумповану мету.

Відзначимо, що за роки управлінні «Сумихімпромом» Лазаковичем, з підприємства були «викачені» мільярди гривень.

З 2010 року всі поставки на завод замовлялися у фірм, так чи інакше пов'язаних з Фірташем. Основним постачальником держпідприємства стала маловідома фірма «Синтез Ресурс», керована ще однією людиною одіозного олігарха - Кихтою.

Є всі підстави вважати, що Лазарович і Фірташ спільно реалізували схему умисного доведення «Сумихімпрому» до банкрутства, а також ініціювали введення режиму санації строком на 17 років.

Також фігуранти численних скандалів, цілком ймовірно, використовували схеми по проведенню тендерів по завищеній ціні і отриманні контрактів на сотні мільйонів гривень через власний менеджмент.

Передати завод у власність приватному інвестору неможливо через особливості режиму санації. До того ж, навряд чи знайдеться власник, який бажає покривати мільярдні борги заводу.

Окремої згадки заслуговує ряд судових розглядів щодо Ігоря Лазаковича. Так, в кінці 2016 року правоохоронці «добралися» до Ігоря Лазаковича, чий «шеф» вже кілька років перебував під слідством у австрійському Відні.

Прокуратура Сумської області викрила керуючого санацією «Сумихімпрому» в розтраті державних коштів на суму в 93 мільйони гривень.

Тоді Лазакович втік з країни і був оголошений в розшук. Слідчі розслідували злочини відразу ж за трьома статтями кримінального кодексу.

Чиновнику загрожувало позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

В кінці 2017 року над директором «Сумихімпрому» почався судовий процес за офіційними звинуваченнями в розтраті коштів на закупівлю товарів і непотрібних юридичних послуг на суму майже в 100 мільйонів гривень.

У жовтні того ж року, Лазакович був звільнений рішенням Сумського господарського суду з посади керівника санації «Сумихімпрому». На його місце був назначений Дмитро Нікітін.

Однак, в 2018 році Лазакович був визнаний невинним за всіма звинуваченнями і відпущений із залу суду.

Суддя вирішив, що всі звинувачення виявилися недоведеними і керівник «Сумихімпрому» може бути вільним і навіть повернутися на державну службу.

Прокуратура всіляко протестувала проти такого рішення і має намір домогтися скасування вироку в апеляційному органі.

Вже після початку слідства проти Лазакович в пресу потрапили дані про ще одну корупційну схему на «Сумихімпромі». Так, підприємство закупило газ на суму в 96 мільйонів гривень у компанії Статус-Трейд в обхід державної системи електронних закупівель «Прозорро».

Відзначимо, що справами «Сумихімпрому» цікавилися і детективи НАБУ. Слідчі порушили справу щодо Лазаковича і його підопічних у вересні 2017 року, проте в грудні того ж року, по не зазначеній причині, - закрили.

На даний момент Лазакович відсторонений від керівництва санацією державного підприємства «Сумихімпром», яке активно готують до приватизації.

Декларація

Ігор Васильович Лазакович подавав дані про доходи у вигляді декларації в Податкову службу. Однак, не варто використовувати дані звітності в якості надійного джерела про стан фінансових справ колишнього чиновника.

Згідно з чутками, нелегальна діяльність Лазакович за часів його роботи на Фірташа принесла йому десятки мільйонів доларів.

Згідно з даними декларації, Ігор Васильович у 2017 році мав зарплату в 278 тисяч гривень. Також він мав грошові активи в розмірі 929 доларів і 45 тисяч гривень. Крім того, на нього зареєстровано три квартири і три авто марки «Тойота».

Відео

Згадки про персону