Ігор Клейнер
  • Дата народження
    25 травня 1955
  • Країна
    Україна
Ігор Клейнер
3090

Ігор Клейнер

Ігор Клейнер: керівник великого Запорізького заводу, який боровся за місце на українському ринку

Ігор Клейнер не раз був визнаний одним з кращих топ-менеджерів України. Він уже більше 10 років очолює ВАТ "Запоріжтрансформатор", який під його керівництвом увійшов в 10-ку кращих виробників трансформаторів у світі. А кілька років тому йому довелося відстоювати інтереси свого заводу, проти якого стали деякі високопоставлені українські чиновники.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини та чутки

Біографія

Клейнер Ігор Всеволодович народився 29 травня 1955 року в Запоріжжі. З дитинства мріяв бути фізиком, за прикладом свого батька. У підсумку став керівником потужного українського підприємства ПАТ "Запоріжтрансформатор", яке входить в десятку кращих виробників трансформаторного обладнання в світі.

Сім'я

Бізнесмен одружений, виховав дочку.

Освіта

Вивчився на інженера-механіка в Запорізькому машинобудівному інституті ім. В. Я. Чубаря.

Кар'єра

Після закінчення інституту Клейнер влаштувався на Запорізький трансформаторний завод простим технологом. Працював в зварювальному цеху. Добре себе зарекомендувавши, незабаром був підвищений до начальника технологічного бюро, а потім - до заступника начальника зварювального виробництва.

Через 20 років трудової діяльності очолив Завод малогабаритних трансформаторів (МГТ).

У квітні 2005 року був обраний генеральним директором ВАТ "Запоріжтрансформатор", яким працює і до нині.

Взявши під контроль велике виробниче підприємство, Клейнер оновив технології виготовлення продукції, а також зробив ряд дій для підвищення якості виробів. Наприклад, у 2008 році на заводі було модернізовано випробувальну станцію, а також впроваджено технологію переміщення вантажів на повітряній подушці, що дозволило відмовитися від застосування мостових кранів. До кінця року завод випустив велику кількість продукції на суму 551,5 мільйонів доларів.

У 2010 році Ігор Клейнер також став депутатом Запорізької облради. Після цього він запустив ряд соціальних проектів різних напрямів. Наприклад, з його ініціативи було засновано гандбольний клуб ZTR, який неодноразово ставав чемпіоном України, побудовано кафедральний собор в Запоріжжі, проведено газ в приватний сектор на острові Хортиця. Крім цього, дитячий будинок "Надія" став отримувати регулярне фінансування, а школи, лікарні та інші установи - обладнані комп'ютерами та іншою технікою.

Новини та чутки

Візит Миколи Азарова

У 2012 році компанію "Запоріжтрансформатор" особисто відвідав прем'єр-міністр України Микола Азаров, який "заглянув" на підприємство під час робочої поїздки в Запорізьку область. Разом з Азаровим Клейнера відвідали Олександр Пеклушенко (губернатор Запорізької області), Павло Матвієнко (голова Запорізької облради), Олександр Сін (мер міста), а також деякі депутати місцевих рад.

Під час свого візиту Азаров пообіцяв збільшити обсяги закуповуваної у ПАТ "Запоріжтрансформатор" продукції, а також зазначив, що підприємство Клейнера вибилося в лідери ринку не тільки в Україні, але і в багатьох інших країнах.

Він також похвалив главу заводу за реалізацію сучасного виробництва, виплату досить високих зарплат його працівникам, оплату їх харчування і медобслуговування, а також організацію доступного для всіх відпочинку.

У відповідь Ігор Клейнер зазначив, що попри світову економічну кризу, він нікого не звільняв, а також завжди вчасно сплачував зарплату. Також він додав, що до всього іншого "Запоріжтрансформатор" не тільки зберігала свої позиції на ринку, але й стабільно примножувала прибуток. В кінці робочої зустрічі глава заводу подарував прем'єру пам'ятну фотокартину, на якій був зображений трансформатор ЗТР.

Інформаційна "травля" ЗТР

У 2016 році ЗМІ говорили про те, що найбільше в Україні машинобудівне підприємство ПАТ "Запоріжтрансформатор" протягом цілого року спостерігало за інформаційною атакою на свою адресу. Звичайно, це призвело до негативних наслідків: держава мало не втратила прибуткове раніше підприємство, а сотні людей - роботу.

Коментуючи ситуацію, керівник ЗТР Ігор Клейнер заявив, що його підприємство (на відміну від багатьох інших українських компаній) навіть в кризові для країни роки продовжувало забезпечувати США, Західну Європу, Саудівську Аравію та інші країни світу високотехнологічною продукцією.

Клейнер також зазначив, що найбільше переживав за працівників заводу, оскільки тисячі запорожан зі своїми сім'ями могли втратити роботу, а отже і кошти для існування. Крім того, багато хто з співробітників ЗТР спеціалізувалися на унікальних процесах, які більше ніде не використовуються, а значить роботу їм знайти було б в рази важче.

На думку глави "Запоріжтрансформатору", унікальне в Україні підприємство намагалися знищити деякі чиновники під керівництвом колишнього прем'єр-міністра, який не порозумівся з одним із власників заводу. Саме вони готові були позбутися компанії заради догоджання своїм людям і підвищення без того напруженої соціальної та політичної ситуації в місті.

Можливо, за інформаційною атакою на ЗТР стояли політики, яким було вигідно захищати інтереси закордонних постачальників. Як розповів Клейнер, вони всіляко намагалися не допустити його завод до тендеру, а тим більше - до перемоги.

Ще підозри впали на російські заводи, які, на думку бізнесмена, постійно конкурували з ЗТР в деяких країнах.

Висловлюючи свою думку з приводу ситуації, яка тоді склалася, Ігор Клейнер нагадав, що його підприємство забезпечило Україну майже всією енергетикою завдяки наданню потужних трансформаторів і реакторів власного виробництва. Він також додав, що не варто забувати про значний досвід роботи заводу "Запоріжтрансформатор", який на той момент виготовляв продукцію протягом майже 70 років. Крім цього, репутацію компанії складно похитнути через численні сертифікати якості та позитивні результати перевірок, які не раз проводилися на заводі. Тому Клейнер був вкрай здивований, чому чиновники замість вітчизняного постачальника відстоювали інтереси закордонного.

Згадки про персону