Єрьоменко Ігор Володимирович: депутат Одеської облради, який "попався" на розпилі двох мільйонів бюджетних гривень
Єрьоменко Ігор Володимирович — колишній "регіонал" та член фракції БПП в облраді, якого прокуратура звинувачує у привласненні бюджетних коштів в особливо великих розмірах.
Біографія
Ігор Володимирович Єрьоменко народився 22 червня 1966 року в Одесі.
Освіта
Ігор закінчив одеську середню школу №56 та отримав диплом в Одеському вищому артилерійському командному училищі ім. М. В. Фрунзе.
Сім'я
Єрьоменко перебуває у шлюбі. Дружину звуть Зоя. У подружжя є син Володимир.
Кар'єра
Ігор очолює та є одним з власників ТОВ "Укргазифікація-Південь" (основний вид діяльності — виробництво виробів з пластмас). Також Єрьоменко є співзасновником та співвласником:
- ТОВ "ЕПТ Пласт" — виробництво плит, листів, труб і профілів із пластмас;
- ТОВ "Причал-Р" — будівництво водних споруд.
Також він один із засновників громадської організації "Регіональна громада".
У 2010 році підприємець вдало балотувався до Одеської обласної ради. Тоді він йшов від Партії регіонів та до Євромайдану був членом однойменної фракції. Потім він став позафракційним.
Також Ігор був членом депутатських груп "За Одещину" та "Одещина туристична", а також постійної комісії з питань житлово-комунального господарства (ЖКГ), паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) та енергозбереження.
У 2015 році Єрьоменко балотувався знову. Але на цей раз він був кандидатом від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Однак, щоб знову сісти у крісло депутата Одеської обласної ради Ігорю довелося чекати три роки.
Наприкінці 2018 року Дмитро Барінов склав із себе обов'язки депутата та його місце зайняв Єрьоменко. Народний обранець увійшов до складу постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики.
Компромат
У засобах масової інформації повідомляли, що компанія Єрьоменко "без конкурсу отримала 22 мільйони гривень для благоустрою "містечка морпіхів".
Як зазначають ЗМІ, "південне територіальне квартирно-експлуатаційне управління має намір на підставі переговорної процедури укласти договір з ТОВ "Укргазифікація-Південь" про будівництво елементів благоустрою на території військового містечка Дачне-2".
За майже 23 мільйони компанія Єрьоменко повинна була встановити трохи менше тисячі секцій металевої огорожі та майже пів кілометра бетонної огорожі, а також 37 лавок та 23 урни.
У серпні 2019 року прес-служба СБУ повідомила про підозру за статтями КК у привласненні чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах та службовому підробленні одному з депутатів Одеської обласної ради.
Справа стосувалася укладення договору між регіональним ландшафтним парком "Тилігульський" та підрядного підприємства, гендиректором якого є депутат облради на ремонтні роботи (реконструкцію з'єднувального каналу між Тилігульський лиманом та Чорним морем).
За інформацією правоохоронців, "після конкурсу частину робіт підрядник доручив одній з бізнес-структур регіону та перерахував на її рахунок 20 мільйонів гривень з 60, які були виділено на реконструкцію". Однак дана фірма "не пов'язана з будівництвом або реконструкцією гідротехнічних об'єктів та необхідної техніки, а також обладнання не мала".
Для того, що "відмити" гроші фігуранти внесли у документи неправдиву інформацію "про обсяги виконаних робіт та вартість використаних будівельних матеріалів". А бюджетні кошти виявилися на рахунках комерційної структури, які пізніше були переведені у готівку та привласнені.
Це призвело до того, що ремонт був виконаний неякісно. Гідротехнічні споруди зруйнувалися та подальша їх експлуатація виявилася неможливою. "Тому для відновлення зруйнованих об'єктів з бюджету планувалося виділити ще понад 35 мільйонів гривень цьому ж підряднику".
Журналісти встановили, що "фірмою-підрядником є ТОВ "Укргазифікація Південь". Її керівником та одним із засновників є депутат облради від БПП Ігор Єрьоменко".
Через кілька днів після заяви прес-служби СБУ, суд розпорядився взяти під варту, з переміщенням у СІЗО на два місяці Ігоря Єрьоменко. Депутат міг вийти на свободу, заплативши заставу у два мільйони.
У лютому 2020 року стало відомо, що прокуратура направила до суду обвинувальний акт у справі про присвоєння бюджетних коштів, виділених на реконструкцію з'єднувального каналу між Тилігульський лиманом та Чорним морем.
Згідно з актом "держбюджету завдали збитків на суму понад 2 млн грн, хоча спочатку СБУ писала про те, що після укладання договору підрядник передав частину робіт місцевої бізнес-структури та перерахував на їх рахунок 20 мільйонів гривень".
Декларація
У березні 2019 року Ігор Єрьоменко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
У селі Бузьке Миколаївській області депутат облради володіє двома земельними ділянками (загальною площею у півтора гектара) та недобудованим житловим будинком (233,16 кв.м). У місті Одеса у нього є земельна ділянка (695 кв.м.) та житловий будинок (423 кв.м.). У селищі Затока Одеської області — земельна ділянка (390 кв.м.) та дачний будинок (102,4 кв.м.).
Дружині Єрьоменко належить земельна ділянка (669 кв.м.) та житловий будинок (162 кв.м.) в Одесі. Там же син володіє двома квартирами (114,8 та 38,7 кв.м.), а також машиномісцем (14,9 кв.м.).
Ігор пересувається на автомобілі Mercedes-Benz GL 320 2007 року випуску. У 2008 році депутат придбав її за 800 тисяч. Зоя Єрьоменко їздить на Toyota RAV4 2008 року випуску. За машину вона заплатила у 2009 році 296 тисяч.
У 2018 році зарплата Ігоря Єрьоменко склала 69 тисяч гривень. Його дружина поповнила сімейний бюджет на майже 65 тисяч. Готівковими коштами депутат Одеської обласної ради задекларував 30 тисяч доларів. Третім особам він позичив 150 тисяч доларів.