Біографія
З'явився на світ 23 травня 1974 року в Донецькій області, в місті Слов'янську.
У 1991 році вступив до Донецького державного факультету на економічний напрямок. Отримав диплом в 1996 році.
Кар'єра
Під час навчання почав підробляти, публікуючи економічні оцінки ситуації та прогнози в інформаційних виданнях «Известия» і «Донецький кряж».
З 1998 року зайняв пост головного редактора газети «Салон Дона і Баса».
Поїхав в Москву (Російська Федерація) в 2001 році. Працював економічним кореспондентом інформаційно-аналітичного видання «Експерт» і координував проекти Фонду ефективної політики, заснованого Г. Павловським.
Запрошений на посаду редактора політичного проекту «Кремль.орг», займав цю позицію протягом року.
З 2003 року по 2012-ий рік очолював в Києві групу інформаційних проектів «Сегодня».
Знову їде в Москву, в цей раз на посаду шеф-редактора видання «Московские новости». Повертається через рік через закриття проекту.
Заснував в 2013 році холдинг «Медіа інвест груп», який об'єднував видання, інтернет- і радіоканали «ВЕСТИ».
Разом з «Опозиційним блоком» пробував пройти до міської ради Києва. Партія не набрала потрібної кількості голосів.
У 2016 році на телеканалі «NewsOne» вів проект «Суб'єктивні підсумки п'ятниці». Зареєстрував інформаційний інтернет-ресурс «STRANA.UA».
З 2018 року проживає в Австрії.
Досягнення
У 2017 році взяв участь в зйомках документального фільму «Олесь Бузина: життя поза часом».
Чутки і скандали
Вся діяльність проектів «Сегодня» проводилася на гроші їх власника - групи компаній «Систем Кепітал Менеджмент» («СКМ»). Головним акціонером цієї компанії є донецький бізнесмен Ринат Ахметов. Офіс фірми розташований в Донецьку. Через близькість інтересів Ріната Ахметова до «Партії регіонів» редакцію «Сегодня» часто звинувачували в публікації матеріалів на їх користь.
Звільненню з поста глави «Сегодня» передувало відсторонення Ігоря Гужви, що тривало майже рік. В результаті власники проекту розірвали з ним відносини під приводом закінчення договору і через його деструктивну позицію. За словами самого експерта, справжнім приводом стала його незгода з політикою цензури видань.
Партнером в холдингу «ВЕСТИ» виступило інформаційно-аналітичне видання «Російський репортер». Це, а також проросійські публікації, викривлена подача матеріалу і несплата податків з доходів послужили приводом до кримінального переслідування Ігоря Гужви.
З чуток, справжнім власником медіа холдингу «ВЕСТИ» є податковий екс-міністр Олександр Клименко. На це вказує той факт, що після відходу Ігоря Гужви його місце зайняла дружина Олександра Клименка, а на всіх судах колишнього редактора супроводжували юристи, які раніше працювали в підконтрольному колишньому міністру міністерстві.
Спійманий в процесі передачі хабара в розмірі десяти тисяч доларів США. Про те, хто кому і за що передавав гроші фігуранти справи мають різні думки. Після цього виїхав з України, отримавши політичний притулок в Австрії.
Стан і джерело доходу
За даними прокуратури, Ігор Андрійович Гужва має більш ніж 18 мільйонами гривень, податки з яких він так і не заплатив.
Особисте життя і сім'я
Одружений на Ганні Солнцевій, редактора журналу «Вепр» та ведучої телеканалу «NewsOne» і «Радіо ВІСТІ». Має сина.