Ігор Гуменний
  • Країна
    Україна
Ігор Гуменний
2354

Ігор Гуменний

Ігор Гуменний: підприємець та ресторатор з сумнівною репутацією

Ігор Гуменний - Фото 1

Ігор Гуменний створив підприємство, яке змогло захопити не лише український, а й світовий ринок із виробництва пивних охолоджувачів і керамічних пивних колон. Він відкрив представництва у двадцяти країнах. Бізнесмен володіє пивними ресторанами в трьох державах. Однак умови праці спрямовані на те, щоб якомога менше платити своїм підлеглим. На підприємстві встановлені жорсткі правила штрафів і колективної відповідальності. А ресторани "Старгород" прославилися з найгіршого боку: вбивства тварин прямо в залах; охоронці, які більше схожі на “тітушок”, і расизм.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Статки

Біографія

Гуменний Ігор Григорович народився 1967 року в селі Дяківці на Вінниччині.

У дитинстві Ігор Гуменний мріяв продовжити справу своїх батьків. Однак батько категорично був проти цього.

Гуменний спробував все ж таки вступити до медичного інституту Вінниці. Однак провалив іспити.

Тоді майбутній бізнесмен обрав для себе юриспруденцію.

Освіта

Відслуживши в армії два роки, Ігор Гуменний відправився в Саратов, щоб навчатися в місцевому юридичному інституті. Цей ВНЗ він обрав тому, що в нього було простіше вступити, ніж в юридичну академію в Харкові.

Через рік Ігор зумів перевестися до харківської юракадемії.

У 1993 році закінчив ВНЗ з відзнакою і залишився писати кандидатську дисертацію.

Сім'я

Батьки Ігоря Гуменного - лікарі-стоматологи. Батько родом з Львівської області, а мати - з Вінниччини. Познайомилися вони ще студентами.

Сам бізнесмен одружений і має чотирьох дітей. Усі вони здобувають освіту у Великій Британії.

Кар'єра

Отримавши диплом юриста, Ігор Гуменний півроку стажувався в прокуратурі. Однак, вважаючи цю роботу нудною, вирішив заснувати свою юридичну фірму. Скоро Гуменний відкрив три офіси своєї фірми.

Завдяки своїй роботі, у нього з'явилися знайомі у найрізноманітніших сферах життя, в тому числі і в бізнесі.

У 1993 році Гуменний вирішив спробувати себе в підприємництві.

Ігор Гуменний - Фото 2

Спочатку він налагодив поставки хмелю пивному заводу, який розраховувався не грошима, а власною продукцією, тобто пивом. Таким чином Ігор Гуменний змушений був займатися дистрибуцією пива.

Потім він почав торгувати молочною продукцією, кондитерськими виробами, зубною пастою та іншими товарами.

Працюючи з пивними заводами, він помітив, що на них відсутні фільтр-картон, солод та інші інгредієнти. Тоді він вирішив замикати на собі всі товарні поставки.

Через два роки молодий бізнесмен заснував “Українську пивну компанію” - Ukrainian Beer Company (UBC), яка займається виробництвом холодильної техніки і промопродукції. Підприємство швидко завоювало ринок продуктів і рішень для харчової промисловості та ресторанів.

У 1998 році компанія мала офіси в Північній Америці, Європі та Росії.

UBC представлена ​​в шістдесяти країнах по всьому світу, має три заводи і п'ять з половиною тисяч співробітників. Серед клієнтів компанії - Coca Cola, Pepsi, Carlsberg і ще шістсот компаній.

Зараз холдинг UBC Group займається виробництвом охолоджувачів і холодильних шаф, промоушеном і сервісними послугами.

Крім того, Ігорю Гуменному належить мережа пивоварних ресторанів “Старгород”.

UBC - один із головних світових виробників пивних охолоджувачів і керамічних пивних колон. У цій галузі продукція компанії займає 18% світового ринку.

Згідно з дослідженням “УНІАН”, Ігор Гуменний входить у сотню найвпливовіших українців. Інформаційне агентство поставило бізнесмена на 61 місце.

Ігор Гуменний - Фото 3

Компромат

В одній з компаній, яка належала Ігорю Гуменному - “Експогаз” - починав свою трудову діяльність опальний мільярдер Сергій Курченко.

На момент його роботи компанія займалася відмиванням грошей для "білих" компаній. Курченко займався кур'єрською роботою - розвозив на велосипеді накладні.

Цікаво й те, що через кілька років “Експогаз” став належати самому Курченку. А ось інформація про те, що він був співробітником холдингу, з офіційного сайту UBC зникла.

Ігор Гуменний - Фото 4

У компанії “Укрснаб”, яка належить Гуменному, неодноразово фіксували порушення норм трудового законодавства.

Згідно із законом, на підприємстві, де працює понад п'ятсот співробітників, повинен бути стаціонарний медичний пункт. Однак, за словами співробітників “Укрснаб”, такий на підприємстві відсутній.

До речі, на підприємстві економлять на обідах. Цей час в “Укрснаб” не оплачується.

Усіх співробітників змушують підписати договір про повну матеріальну відповідальність. Якщо кимось із співробітників завдано збитків майну компанії, то за нього несуть відповідальність усі робочі заводу, крім, звичайно, офісних працівників.

Причому, за чутками, збиток оплачується навіть у подвійному, а то і потрійному розмірі. Перевірити, якою мірою було завдано збитків підприємству, неможливо.

Співробітникам, які “провинилися” доведеться вірити на слово щодо того, скільки вони винні своєму роботодавцю. Адже акт зняття залишків товарно-матеріальних цінностей їм ніхто не зобов'язаний надавати (за правилами підприємства). Податки з таких “відрахувань”, звісно, не платяться.

Пивні ресторани “Старгород” часто виявлялися в епіцентрі скандалів.

Так, у серпні 2016 року в харківському ресторані розгорівся расистський скандал.

Вечірньої пори охорона закладу відмовилася пускати всередину групу молодих хлопців неслов'янської зовнішності. Подейкують, що адміністрація “Старгорода” розпорядилася не пускати до себе іноземців після десятої години вечора.

Справою зацікавився український секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Сам же “Старгород” на звинувачення в расизмі відповів, що не пустив до себе чоловіків, тому що вони здалися охороні підозрілими.

Ігор Гуменний - Фото 5

“Відзначився” і львівський “Старгород”. У кінці 2017 року тут стався мовний скандал.

Відвідувачі ресторану, почувши російськомовну музику, попросили адміністрацію не вмикати подібні пісні.

Через деякий час охоронці накинулися на відвідувачів, вивели їх із закладу і побили.

Крім того, адміністрація викликала поліцію, яка забрала відвідувачів до відділку. Правда, незабаром їх відпустили. Цього разу в “Старгороді” свої дії пояснили “п'яним бешкетом” двох відвідувачів.

Однак той інцидент виявився ще “квіточками” у порівнянні з тим, що сталося в квітні 2018 року.

Тоді в ході конфлікту охорони і відвідувача останнього побили так, що він помер.

І в харківському, і у львівському “Старгороді” кілька разів практикували досить дивну забаву, яка підпадає під статтю кримінального кодексу України про жорстоке поводження з тваринами.

Просто в приміщенні ресторанів перед присутніми відвідувачами під музику заколювали свиней, ягнят та курей.

Статки

Ігор Гуменний, статки якого оцінюються в 25 мільйонів доларів, згідно з журналом “Forbes Україна”, займає восьме місце серед найбагатших харків'ян.

Згадки про персону