Ігор Баленко
  • Дата народження
    28 липня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ігор Баленко
1508

Ігор Баленко

Баленко Ігор Миколайович: власник мережі супермаркетів «Фуршет» та депутат Київради від «Євросолідарності»

Ігор Баленко - Фото 1

Баленко Ігор Миколайович — бізнесмен, який заборгував великим банкам та захопив природоохоронні зони, а також депутат, який підкуповував виборців та нібито використовував адмінресурс на виборах.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Ігор Миколайович Баленко народився 28 липня 1958 року в місті Київ.

Освіта

У 1976 році Баленко демобілізувався. У 1984 році він отримав диплом викладача французької мови, закінчивши Київський державний інститут іноземних мов.

Сім'я

Ігор був одружений двічі. Про першу дружину у відкритих джерелах інформації немає. У шлюбі з нею у 1981 році народився син Артур, який також був депутатом Київради.

Другою дружиною бізнесмена стала відома попспівачка і музикант Ассія Ахат (справжнє ім'я Інеса Данилова). У 2002 році вона народила Баленко ще одного сина — Філіпа.

Крім того, у власника мережі супермаркетів «Фуршет» є пасинок — Данило Давидов, син Інеси від її першого шлюбу.

Ігор Баленко - Фото 2

Кар'єра

Трудовий шлях Баленко почав у 1975 році токарем 3-го розряду на Київському авіаційному заводі імені О.К. Антонова. Після армії він працював натирачем на фірмі побутових послуг «Світанок» та Київському заводі «Точелектроприлад», був барменом у Грузії.

З початком «перебудови» Ігор зайнявся бізнесом. Через торгово-посередницький кооператив «ДРО» він налагодив постачання взуття, одягу, аксесуарів з Грузії в інші радянські республіки. У 1989 році Баленко став заступником начальника цього кооперативу.

На початку 1990-х через грузинський військовий конфлікт Баленко повернувся на історичну батьківщину. Маючи вже підприємницький досвід, він вирішив зайнятися «солодким» бізнесом. Ігор заснував підприємство, яке постачало цукерки та інші кондитерські вироби.

У 1991 році бізнесмен відкрив свій перший магазин «Ля Фуршет», який продавав імпортні харчові продукти. Через сім років Баленко став співзасновником та президентом торгової мережі «Фуршет». На той час у нього було вже більш як шістдесят магазинів.

У 2002 році Ігор очолив Наглядову раду ЗАТ «Фуршет». Займає цю посаду до цього дня. У 2012 році підприємець відкрив супермаркет й у Тбілісі.

Ігор Баленко - Фото 3

У 2017 році підприємець почав співпрацювати з французькою корпорацією «Auchan», відкривши в Україні мережу однойменних супермаркетів. У спільному підприємстві з французами Баленко належить 15% акцій української мережі Auchan та 40% ТРЦ Immochan. Бізнесмен також володіє декількома ресторанами, торговими центрами, а також готелями в Києві.

З 2002 року Баленко кілька разів обирався до Київської міської ради. Вперше він став депутатом від Народного блоку Володимира Литвина. У 2006 році підприємець знову став депутатом Київради від блоку Литвина. У Київраді займався питаннями містобудування, архітектури та землекористування.

У 2008 році Ігор увійшов до складу фракції «Громадський актив Києва». Через два роки Баленко успішно балотувався від «Фронту змін» Арсенія Яценюка.

Ігор Баленко - Фото 4

У 2012 році Ігор як самовисуванець пробував потрапити і до Верховної Ради. Однак вибори по мажоритарному округу №212 (Дарницький район Києва) бізнесмен програв Віталію Яремі. Після Євромайдану Баленко приєднався спочатку до партії “УДАР”, а потім «Солідарність».

З цими політсилами він перемагав на виборах до Київради у 2014 та 2015 роках. У VIII скликання був членом постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

У 2020 році Ігор знову обирається до Київради від партії Петра Порошенка. В єдиному загальноміському виборчому списку «Європейської Солідарності» бізнесмен балотувався під 41-м номером. У списку по округу №2 (Дарницький район) він йшов 2-м.

На окрузі конкретно за Баленко віддали свої голоси 3622 виборці (з тих, хто голосував за загальний список). Обраний депутатом по округу (друге місце серед кандидатів від партії).

У IX скликанні Київради Баленко входить до фракції «Євросолідарності» та постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

Підприємець — член Всесвітньої Асоціації юристів. Він очолює Українську торгову асоціацію та Благодійний фонд «Древо Надії». Баленко — почесний консул Республіки Перу.

Ігор Баленко - Фото 5

Компромат

Торгова мережа «Фуршет» «прославилася» своїми багатомільйонними боргами. Як повідомляють ЗМІ, акціонерне товариство «не повертає кредити ряду комерційних банків на суму близько 160 млн дол.».

Відомо, що проєкт Ігоря Баленка «заборгував Європейському банку реконструкції та розвитку близько 40 млн дол., таку ж суму Баленко позичив «Райффайзен Банк аваль».

Журналісти повідомляли, що у 2016 році «виконавча служба Міністерства юстиції України наклала арешт та описала понад 7 тисяч квадратних метрів торгових площ, на яких розташовується один з найбільших у Львові супермаркетів «Фуршет».

Приводом для цього став великий борг підприємства банку: «виконавче провадження здійснювалося на підставі виконавчих документів у рамках стягнення заборгованості по кредиту в розмірі 23 млн доларів, наданій компанії ще у 2008 році».

А у 2014 році «Райффайзен Банк Аваль» почав судовий розгляд проти компаній, пов'язаних з продуктовою мережею «Фуршет» Ігоря Баленка, вартістю майже в пів мільярда гривень».

Як повідомляли представники ЗМІ, банкіри обурилися у зв'язку з «невиконанням 23 кредитних договорів, укладених у 2006-2009 роках між фінансовою установою та компаніями, пов'язаними з групою «Фуршет», серед яких «Господарник», «Маркет-Плазо», «Гарантія-Маркет», «Продмережа», «Регіон-Маркет», «Строй-Маркет Груп», «Мережа-Маркет», «Мережа-Трейд». Сума боргу досить значна: «$ 30,9 млн та 180,1 млн грн, або разом — близько 480 млн грн».

Ігор Баленко - Фото 6

На парламентських виборах 2012 році бізнесмен йшов як самовисуванець. Але опоненти звинувачували Баленко у використанні ним адміністративного ресурсу з боку Партії регіонів.

Крім того, підприємця викрили у спробах підкупити виборця. Пенсіонерам Дарницького району, у якому Баленко балотувався роздавались бланки заяв на отримання картки учасника пенсійної дисконтної програми.

При цьому господар «Фуршету» попадався на очі виборцям, адже «на 7%-ної дисконтною карткою, яку отримували пенсіонери після заповнення документів, була розміщена фотографія Баленко».

Центральна виборча комісія робила попередження Баленко. Навіть суд визнав його дії незаконними та заборонив роздавати картки у свій супермаркет.

Ігор Баленко - Фото 7

Крім рейлінга, Ігор займається й будівництвом. Але здебільшого його будівельна компанія «Господарник» потрапляє у скандальні історії.

Так, підприємець пригледів собі ділянку землі на Совських ставках. Бувши членом комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування, Баленко «вибив» собі місце у природоохоронній зоні, де мешкають тварини з «Червоної книги».

За умовами оренди бізнесменові віддавалася під забудову тільки частина території. Іншу ж він зобов'язаний був упорядкувати. Але за десять років ці землі прийшли у ще більше запустіння, ніж до оренди. Не виконавши умови договору підприємець все ще збирається забудувати цю ділянку житловими будинками і торгово-розважальним комплексом.

Заповнюючи та публікуючи щорічно е-декларації, Ігор Баленко часто «забуває» вказати весь свій бізнес. Так, портал «Наші гроші» виявив цілих сім фірм, які належать бізнесменові, але не внесені до декларації.

Журналісти стверджують, що Баленко — «рекордсмен по перереєстрації бізнесу» в окупованому Криму. Так, «у грудні 2014 — січні 2015 року к російський ЕГРЮЛ були внесені відомості про чотирьох його компаніях — ТОВ «Готель «Чайка», ТОВ «Виробничо-комерційне об'єднання «Солярис», ВАТ «Ремез» та ТОВ «МП «Оптимум-К».

Засновником «Соляріса» виявився сам Баленко, а «Чайки» та «Оптимуму» — його українські компанії ТОВ «7 днів» та ТОВ «Н.С.К. Сіті». У деклараціях ж депутата ці компанії не значаться.

Ігор Баленко - Фото 8

Статут почесних консулів забороняє їм одночасно бути депутатами. Ігор Баленко, бувши почесним консулом Перу з 2000 року та депутатом Київради з 2002 року, вже майже 20 років порушує й цю норму.

Сам консул-депутат апелює до того, що у 2000 році такої норми у статуті не було. До речі, консульство латиноамериканської держави дуже зручно влаштовано — у будівлі, де знаходяться компанії Баленко.

А згідно з положенням Міністерства закордонних справ приміщення, де вони знаходяться мають безліч привілеїв. Наприклад, вони не платять податків в українську скарбницю, їх заборонено обшукувати та використовувати на автомобілях дипломатичні номери.

Декларація

У червні 2020 року Ігор Баленко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутату Київради належить сім земельних ділянок у Києві, Київській (села Сухолуччя та Козин) та Житомирській (село Квітневе) області.

Він володіє також трьома житловими будинками, двома гаражами та декількома нежитловими об'єктами нерухомості. У Козині знаходиться ще один недобудований будинок. Трьома ділянками землі володіє Ассія Ахат.

Підприємець-депутат у декларації вказав п'ять меблевих гарнітурів, два набори кухонних меблів та техніки, більярдний стіл, а також кілька дизайнерських комодів.

Ігор Баленко носить швейцарський годинник Ulysse Nardin. У його дружини ціла колекція годинників світових брендів — Rolex, Chopard, Hublot і ювелірних прикрас Bulgari і Van Cleef.

Відповідно до е-декларацією, власних автомобілів у мільйонера Ігоря Баленка немає. Але він їздить на трьох автомобілях по довіреності.

Так, Mercedes Вenz GL 550 2008 року випуску і BMW Х6 2009 року випуску належать почесному консульству Перу в Києві. Ще один Mercedes Вenz марки A350TD 2014 року випуску записаний на Хуана Олівас Корнехо, який є віце-консулом, начальником консульського і комерційного відділу почесного консульства Перу в Києві.

З транспортних засобів бізнесмен задекларував два катери Buster 2004 і 2011 випуску.

Ігор Баленко - Фото 9

Бізнесмену належать акції ПАТ «Кияне» та ПАТ «Форум Сателіт», а також «TKR Consulting Limited», «Locrin Holdings Limited» та «Byberry Limited», які знаходяться на Британських Віргінських островах Ассія Ахат володіє акціями АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Касіопея». У декларації підприємець вказав, що є кінцевим бенефіціаром більш ніж в ста фірмах.

У 2019 році сукупний дохід Баленко склав 7,2 мільйона гривень. Дружина поповнила сімейний бюджет на 360 тисяч. У банках Ігор зберігає 287 тисяч гривень та 1699 доларів.

Готівковими коштами бізнесмен задекларував 3,2 мільйона доларів, 9 мільйонів гривень та 900 тисяч євро. Третім особам він позичив 9,6 мільйона гривень і 662 тисячі доларів. Крім того, в якості надання поворотної (строкової) безвідсоткової фінансової допомоги Ігор вказав 32,8 мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону