Шатохін Євген Анатолійович: депутат Харківської облради, якого антикорупціонери підозрюють у "розпилі" бюджетних коштів
Шатохін Євген Анатолійович: пов'язані з ним фірми нерідко стають переможцями мільйонних тендерів, які проводять органи місцевого самоврядування.
Біографія
Євген Анатолійович Шатохін народився 10 грудня 1981 року у селі Козача Лопань Дергачівського району Харківської області.
Освіта
Євген має диплом за спеціальністю "Організація і регулювання дорожнього руху". Також Шатохін є дипломованим держуправлінцем.
Сім’я
Євген перебуває у шлюбі. Дружину звуть Оксана. Вона власниця трьох компаній: ТОВ "Енерготепло" (основний вид діяльності — будівництво інших споруд), ТОВ "Востокенерго" і ТОВ "Востокенергострой" (обидві — виробництво, гарячої води та кондиційованого повітря).
У Шатохіна дві доньки: Ганна та Єлизавета.
Кар'єра
Першим місцем роботи Шатохіна було ЗАТ "АТП 16357", де він менше місяця в 1998 році працював слюсарем з ремонту автомобілів. Потім вже восени 2004 року Євген став співробітником компанії "Фін". Тут він працював майже чотири роки, до кінця липня 2008 року.
Крім того, у лютому того ж 2008 року Шатохін очолив "Пасстрансгаз-М". У листопаді 2010 року він почав керувати Житлово-комунальним управлінням села Козача Лопань. Майже через два роки Євген став на чолі фірми "Восток".
Восени 2017 року Шатохін став начальником управління Держслужби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) в Харківській області.
У 2015 році Євген став депутатом Харківської обласної ради від партії "Відродження".
Шатохін — секретар постійної комісії з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю. За ним закріплено Золочівський район Харківської області.
Компромат
Харківський антикорупційний центр у грудні 2016 року повідомляв, що фірма Шатохіна отримала "мільйонний підряд від Харківської обласної державної адміністрації"
ХАЦ зазначає, що "департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської ОДА уклав угоду з ТОВ "Енерготепло" по реконструкції очисних споруд вартістю 1,3 мільйона гривень.
Протягом року підприємство зобов'язувалося виконати реконструкцію очисних споруд у селі Феськи, Золочівського району. Додаткової інформації про обсяги робіт у системі немає. Засновниками ТОВ "Енерготепло" є Микола Лохман, Ярослав Хрипло та депутата облради Євген Шатохін.
Через пів року, "Енерготепло", яка на той момент вже належала Оксані Шатохіній — дружині депутата, перемогла у тендері на реконструкцію очисних споруд, який проводила Золочівська районна державна адміністрація. Сума договору — 4,39 мільйона гривень.
Як відзначають у ХАЦ, "єдиним конкурентом переможців під час аукціону був ФОП Юхно Володимир Іванович, пропозиція якого виявилася найдешевшою. Але вона була відхилена, так як підприємець не завантажив жодного документа". У той же час у "ТОВ" Енерготепло" вся техніка, яку планується залучити орендована. А серед орендарів є й ФОП Юхно Володимир Іванович".
У 2019 році департамент економіки та міжнародних відносин ХОДА оголосив конкурс на перевезення приміськими автобусами по п'яти маршрутах. Серед учасників були ТОВ "Укравтотранс Плюс" і ВАТ "Восток" і "Інтерспецмаркет".
Євген Шатохін входив до складу конкурсної комісії. У той же час за даними ХАЦ він тривалий час був бенефіціаром і власником одного з учасників конкурсу — ВАТ "Восток". Крім того, у офіційній біографії зазначено, що він був директором підприємства.
Однак Шатохін зазначив, що не має відношення до цього підприємства. Про це ж говорить і пройдена спецперевірка. Але у представників громадськості, які були присутні на засіданні, склалося враження, що Шатохін "лобіював інтереси саме ВАТ "Восток".
В ході засідання "Укравтотранс Плюс" була знята з конкурсу. Причинами стало те, що у фірми немає автобусів для перевезення інвалідів та їх машини не вміщують 72 пасажири.
Представники дніпропетровської компанії "Інтерспецмаркет" заявили, що для участі у конкурсі зареєстрували свою філію в Харкові. Ними було орендовано приміщення та вони почали оформлення співробітників для харківської філії.
Але Шатохін зажадав зняти фірму з конкурсу. Він заявив, що інспектував орендовані "Інтерспецмаркетом" приміщення, і не знайшов там слідів техніки. А сам договір оренди — незаконний. Тому очільник Укртрансбезпеки пропонував зняти з конкурсу і цього учасника.
Слова Шатохіна голова конкурсної комісії не підтримав, а сам "Інтерспецмаркет" стала переможцем. Голова ж Укртрансбезпеки вважав, що це рішення необхідно оскаржити в суді.
Декларація
У березні 2019 року Євген Шатохін опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.
Депутат обласної ради володіє двома житловими будинками (39,8 та 266,8 кв.м.) у селі Козача Лопань. Там же знаходяться дві земельні ділянки (1200 та 1500 кв.м.), які належать сільраді Козачої Лопані.
Автомобільний парк сім'ї Шатохін складається з чотирьох автомобілів. Три належать Євгену — Mitsubishi Pajero Sport 2011 року випуску, Chevrolet Cruze 2012 року випуску і Chevrolet Niva 2015 року випуску. Оксана Шатохіна пересувається на Mercedes-Benz 600 1996 року випуску.
За 2018 рік в Управлінні Укртрансбезпеки у Харківській області зарплата Євгена склала 237 тисяч гривень. Оксана Шатохіна поповнила сімейний бюджет на 48,7 тисячі. У банку депутат грошей не зберігає. Готівковими коштами він задекларував 1,05 мільйона гривень, 80 тисяч євро і 50 тисяч доларів.