Євген Єрмаков
  • Країна
    Україна
Євген Єрмаков
838

Євген Єрмаков

Євген Єрмаков: співвласник “АТБ” і пособник терористів

Євген Єрмаков - Фото 1

Євген Єрмаков - один із співвласників супермаркетів “АТБ”. Ця мережа найбільша, але водночас вона отримує найбільше критики від споживачів. У народі за погану якість продовольчих товарів супермаркети отримали назву “продовольчих секонд хендів”. Коли Росія захопила Крим і Донбас підприємець просто переоформив бізнес за російськими законами. Віддаючи податки в російську скарбницю, він тим самим фінансує вбивства жителів Донбасу та української армії.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки

Біографія

Євген Єрмаков народився 15 березня 1961 року в місті Дніпропетровськ (нині Дніпро).

Освіта

Диплом отримав у Донецьку, де закінчив місцевий інститут радянської торгівлі.

Сім'я

Євген Єрмаков одружений, має двох дітей.

Кар'єра

Євген Єрмаков - особистість дуже обережна й потайна. Він намагається триматися в тіні своїх партнерів по бізнесу. Чим підприємець займався до 1993 року, невідомо.

У цьому ж році Єрмаков разом зі своїми бізнес-партнерами Сергієм Тарасюком і Ярославом Корчевським заснував тоді ще гастроном “АТБ”. Перший магазин з'явився в рідному для підприємців Дніпропетровську (нині Дніпро).

Через вісім років гастрономи були реорганізовані в супермаркети з бюджетними цінами на товар. Мережа “АТБ” майже відразу стала одним з ключових гравців на ринку роздрібної торгівлі.

На початку 2000-х років у Євгена Єрмакова змінилися бізнес-партнери. Замість Тарасюка і Корчевського прийшли Віктор Карачун і Геннадій Буткевич.

Кількість магазинів почала зростати як на дріжджах. Наприкінці 2003 року їх було вісімдесят п'ять і розташовувалися вони у дванадцяти містах України. Через три роки їх стало майже вдвічі більше. Географія розширилась на тридцять вісім міст. До кінця 2000-х років було відкрито ще півтори сотні магазинів “АТБ”.

Євген Єрмаков - Фото 2

На сьогодні в двадцяти двох областях налічується більше 900 супермаркетів “АТБ”. Асортимент магазинів нараховує більш ніж три з половиною тисячі товарів, вісімсот з яких представлені власними торговими марками “АТБ”.

Кожен день у торговельній мережі купує продукти три мільйони чоловік. За підсумками 2017 року товарообіг у мережі склав вісімдесят мільярдів гривень. Компанія, яка належить Єрмакову та партнерам, у 2017 році заплатила понад чотири з половиною мільярдів гривень в якості податків. Мережа “АТБ” забезпечує роботою сорок тисяч чоловік.

У корпорацію Єрмакова також входить цукеркова і м'ясна фабрики, спортивний комплекс, а також компанія, яка займається будівництвом нових супермаркетів.

Одним “АТБ” бізнес Євгена Єрмакова в Україні не обмежується. Він є керівником девелоперських компаній ТОВ “Істейт Менеджмент” і ТОВ “Кепітал Істейт Менеджмент”. 

Бізнесмен є засновником мисливського господарства ТОВ “Форест”, яке знаходиться в Київській області.

Крім вітчизняних компаній, Євгену Єрмакову належить ще кілька закордонних. Так, його ім'я вказане в засновниках флоридських будівельних компаній “ Lucky Wave Management Inc. та Boca Season 52 2300, Inc.” і французької “Madura Observatoire SCI” зі штаб-квартирою в Каннах.

Компромат

Незважаючи на те, що мережа супермаркетів “АТБ” найбільша і найдешевша в Україні, вона піддається найбільшій критиці серед усіх вітчизняних ритейлерів. 

У покупців за магазинами закріпилась назва “продуктовий секонд-хенд”.

Неодноразово було зафіксовано, що в мережі реалізують неякісний і прострочений товар. Непоодинокими були випадки, коли похід в “АТБ” закінчувався для покупців харчовими отруєннями. У 2017 році мешканка Кіровоградської області померла від ботулізму. Смертельною для неї стала в'ялена риба, яку вона придбала в одному з супермаркетів “АТБ”.

Скаржаться покупці на занадто пильну увагу з боку охоронців магазинів. Вони відзначаються вільною поведінкою і дозволяють собі допитливі огляди особистих речей відвідувачів. Під час таких обшуків іноді траплялися  бійки.

Водночас і самі співробітники супермаркетів “АТБ” незадоволені робочим процесом і постійними порушеннями трудового законодавства. 

У середньому на роботі в “АТБ” люди затримуються на три-чотири місяці. Причини плинності кадрів - постійні і неоплачувані переробки, відрахування з зарплат за лікарняні, хамське ставлення керівництва до підлеглих та багато іншого.

На момент, коли Російська Федерація окупувала Кримський півострів, там знаходилось близько п'ятдесяти супермаркетів мережі “АТБ”. 

Однак замість продажу магазинів або перереєстрації в інших областях України Єрмаков і його бізнес-партнери просто переоформили бізнес за російським законодавством.

Супермаркети під новою вивіскою “Пуд” отримали краснодарську прописку і продовжили свою роботу. Крім того, кількість супермаркетів тільки збільшилася. 

У перший рік окупації Євген Єрмаков заробив у Криму чистим прибутком двадцять три з половиною мільйони доларів. Із них п'ять мільйонів було сплачено як податки. Зате в Україні “АТБ” не сплатило в тому ж році понад два мільярди гривень.

Євген Єрмаков - Фото 3

Щоб не втратити рухоме й нерухоме майно, Єрмаков подав до суду на власних “дочок”, які залишилися в Криму нібито за те, що вони заборгували чотириста мільйонів гривень. Причому “АТБ” подала відразу два позови - в український і “російський” суд на півострові. 

В обох судових рішеннях Феміда заарештувала кримське майно. Правда, це не перешкоджає тому, що арештовані нерухомість і транспорт все ще експлуатуються в інтересах українського ритейлера.

Для того, щоб закріпитися в Росії і отримати “дах”, бізнесмени-власники “АТБ” продали частку в кримському бізнесі сім'ї, близькій до міністра сільського господарства Росії і колишнього голови Краснодарського краю Олександра Ткачова. Ціна договору - вісім з половиною мільйонів доларів.

Схожа ситуація і з Донбасом. За повідомленнями керівництва “АТБ”, на непідконтрольній Україні території залишилося трохи більше ста п'ятдесяти супермаркетів мережі. Бізнесмени через війну “недорахувалися” сім мільярдів гривень.

У Донецькій Народній Республіці замість супермаркетів “АТБ” були відкриті нібито власні. Вони отримали назву “Перший республіканський”. Власником їх став колишній український парламентарій Юрій Самойленко, близький друг Геннадія Буткевича. 

Про те, що “АТБ” контрабандою доставляє товари в Донецьк, стало відомо завдяки самим же терористам. Вони провели “рейд” у “Першому республіканському” і встановили, що більшість товарів до них потрапили з України.

Особливо цинічно після цього виглядає участь “АТБ” в благодійних заходах для допомоги тим, хто постраждав від збройного конфлікту на Сході України.

Статки

У 2014 році “Фокус” оцінив статки бізнесмена в 174 мільйони доларів, що дозволило йому зайняти сорок четвертий рядок у рейтингу ста найбагатших українців.

За сім мільйонів доларів у місті Форт Лодердейл, штат Флорида, Євген Єрмаков придбав будівлю банку. 

На Лазурному узбережжі Франції у Єрмакова знаходиться у володінні три земельні ділянки, на яких розташована вілла.

У бізнесмена також є апартаменти в житловому комплексі “Plaza Real”, який розташований в містечку Бока Ратон у тому ж штаті Флорида.

Згадки про персону