Євген Дейдей
  • Дата народження
    12 липня 1987
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євген Дейдей
746

Євген Дейдей

Євген Дейдей: сотник Майдану і народний депутат, який займався розбоєм

Євген Дейдей - Фото 1

Євген Дейдей - мажор, який був засуджений за розбійні напади. На хвилі революції він став народним депутатом. Після чого його фінансові статки збільшилася на кілька мільйонів.

Біографія

Євген Сергійович Дейдей народився 12 липня 1987 року в місті Рені Одеської області.

Освіта

Відомості про освіту Євгена Дейдея відрізняються. За одними даними він політолог, за іншими - журналіст. Сам політик розповідав, що у нього дві освіти. Він навчався в політехнічному університеті, а також в юридичній академії.

Сім'я

Батько - Сергій Дейдей. Був депутатом міської ради Рені від партії "Наша Україна". У 2012 році був засуджений на один рік позбавлення волі за розкрадання державної власності. Пізніше вирок був пом’якшений до року виправних робіт.

Мати - Ольга Волкова-Дейдей. Є засновником і керівником кількох підприємств в сфері легкої промисловості.

Перша дружина - Інга Дейдей. Займається підприємництвом.

Євген Дейдей - Фото 2

Друга дружина - Дарина Лєдовських-Дейдей. Навчалась в Інституті міжнародних відносин. У 2014 році також балотувалася до українського парламенту від партії "Народний фронт". Змушена була відмовитися від мандата через те, що була на останньому місяці вагітності. Мати Дарини працює в Генеральній прокуратурі.

Євген Дейдей - Фото 3

Другий раз Євген одружився всього через тиждень після розлучення. У січні 2019 року в подружжя Дейдей народився первісток. Також Євген виховує сина Дарини від першого шлюбу.

Євген Дейдей - Фото 4
Євген Дейдей - Фото 5
Євген Дейдей - Фото 6

Кар'єра

У 2011 році працював слідчим міліції.

Політика

Євген Дейдей був активістом Помаранчевої революції і Революції Гідності.

На Євромайдані Дейдей очолив одну з сотней "Самооборони". У жовтні 2014 року по спискам партії Народний фронт пройшов до Верховної Ради. З 2015 року є членом міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль". Входить в Військову раду партії.

Євромайдан і АТО

Євген Дейдей в 2014 році став координатором добровольчого батальйону "Київ-1", який входив до складу Міністерства внутрішніх справ. З цим батальйоном він займався патрулюванням вулиць Одеси, Києва і Слов'янська.

Євген Дейдей - Фото 7

У складі "Київ-1" він брав участь в антитерористичній операції на Донбасі. У 2015 році потрапив під обстріл в районі Мар'їнки, а через два роки в Авдіївці отримав осколкове поранення.

Євген Дейдей - Фото 8

Компромат

Після того, як на Сергія Дейдея завели кримінальну справу, його сини - Дмитро і Євген, вирішили самі розібратися з "кривдниками".

Вони увірвалися в будинок до судді, який вів справу Дейдея-старшого і погрожували фізичною розправою. Суддя не злякався і викликав міліцію. Молодим людям довелося ретируватися і залишити рідне місто.

Переїхавши з Рені до Одеси і ставши слідчим, Євген Дейдей почав займатися розбійними нападами. Але незабаром був спійманий.

У 2012 році відбувся суд. На ньому молодий міліціонер визнав себе винним і отримав п'ять років, з відстрочкою на три роки. Але з органів Євгенія не вигнали, а свій термін він так і не відсидів.

Ставши парламентарем Євген зробив подільника по розбійним нападам своїм помічником.

З чуток, під час Євромайдану сотня, якою керував Дейдей розгромила і пограбувала один із магазинів в центрі Києва.

Від Президента Петра Порошенка Євген у 2014 році отримав орден "За мужність". Однак, подейкують, що в АТО Дейдей з'явився лише для того, щоб сфотографуватися у звільненому Слов'янську. Причому, приїхав в місто Дейдей на дорогій іномарці.

До речі, орден народний депутат через чотири роки загубив.

Євген Дейдей - Фото 9
Євген Дейдей - Фото 10
Євген Дейдей - Фото 11
Євген Дейдей - Фото 12

Не чистою справою здається і його поранення в 2017 році. Дейдей отримав осколкове поранення ноги в Авдіївці. Однак в той день ніяких обстрілів міста з боку терористів не було. Потім з'явилася інформація, що він був поранений в Старій Авдіївці. Але і по ній сепаратисти з важкого озброєння не стріляли.

Євген Дейдей "засвітився" відразу в декількох скандалах в стінах Верховної Ради. Так, за гарну винагороду він просив колегу по фракції поставити питання доповідачу, тодішньому генеральному прокурору Віталію Яремі про прокурора Кузьменко.

Євген став одним з тих, хто кинувся захищати Арсенія Яценюка, коли нардеп Олег Барна спробував винести прем'єр-міністра з сесійної зали. Керівнику фракції Максимові Бурбаку довелося відтягувати молодого депутата від Барни.

Євген Дейдей - Фото 13

У 2016 році губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі звинуватив Дейдея в зриві шестимільйонної угоди з латвійськими інвесторами. Вони повинні були вкласти гроші в морський порт міста Рені. Саакашвілі заявив, що Дейдей особисто йому дзвонив і від імені міністра внутрішніх справ вимагав блокувати угоду.

У тому ж році Євген Дейдей дозволив собі перешкоджати законній діяльності прокуратури, ображати і погрожувати фізичною розправою її співробітникам, а також чинити тиск на суддю під час судового слухання у справі екс-керівника наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Переломи.

Депутат Дейдей пропонував бити битами своїх колег прямо біля виходу з парламенту. Причиною настільки різких заяв, за словами самого Дейдея, стало те, що депутат Ігор Луценко поширював брехню про бійців АТО.

В кінці все того ж 2016 року НАБУ і САП зацікавилися доходами скандального депутата. Якщо в 2013 році він не мав ніякої власності, то всього через рік його дружина вже змогла купити собі автомобіль. А ще через рік подружжя Дейдей раптово розбагатіло і змогло придбати відразу дві машини, кожна з яких коштувала понад півтора мільйона гривень.

Невідомо звідки у народного обранця з'явилося і ще майже три мільйони гривень на будівництво квартири в Києві. Величезні кошти Дейдей пояснив тим, що Інга взяла в борг три з половиною мільйони гривень. До того ж вони продали один зі своїх старих автомобілів.

У зв'язку з незаконним збагаченням НАБУ завело проти Дейдея кримінальну справу. Сам же політик стверджував, що ця справа є помстою Михайла Саакашвілі.

Генеральна прокуратура передала до Верховної Ради матеріали справи, вимагаючи зняття недоторканності з народного депутата Дейдея. Однак парламентарі не підтримали цю постанову. Євген залишився недоторканим для правоохоронців.

Євген Дейдей - Фото 14
Євген Дейдей - Фото 15
Євген Дейдей - Фото 16

Декларація

Відповідно до електронної декларації, яку Євген Дейдей подав у березні 2018 року, власної нерухомості у нього немає. У Києві він винаймає квартиру в п'ятдесят сім квадратних метрів. Народний депутат задекларував житловий будинок, який знаходиться в його рідному місті Рені та належить Сергію Дейдею.

У декларації вказана колишня дружина Євгенія - Інга. Вона володіє двома квартирами в Одесі. Обидві були придбані в 2012 році.

Євген Дейдей - Фото 17

Задекларував Дейдей і два однакових автомобілі екс-подружжя - Audi Q7, які були куплені в 2015 році за 1,7 мільйона гривень кожна. Ще одну машину, Mercedes S500, Інга взяла в оренду.

Зарплата Євгена Дейдея у Верховній Раді за рік склала двісті двадцять з половиною тисячі гривень. Ще двісті п'ятдесят дві тисячі парламентарій отримав для виконання своїх депутатських повноважень. Майже двісті тридцять тисяч - це компенсації за оренду житла в Києві і за проїзд.

Скільки заробила колишня дружина, Євген не вказав. Приховав він інформацію і про її банківські рахунки. У самого парламентарія в банку зберігається двадцять тисяч євро і сто шістдесят дві тисячі гривень.

Крім того, народний депутат задекларував криптовалюту на суму у сто тридцять дві тисячі гривень.

Відео

Згадки про персону