Буба Євген Іванович: депутат Львівської облради, якого запідозрили у спробі незаконно розжитися лісовими угіддями
Буба Євген Іванович — у 2015 році став одним з головних деклараційних тіньовиків у Львівській облраді, а депутати однієї з міських рад на Львівщині у 2018 році запідозрили його у бажанні роздерибанити лісові угіддя.
Біографія
Євген Іванович Буба народився 22 січня 1958 року.
Освіта
Львівський депутат має диплом про вищу освіту.
Сім'я
У Євгена є дві доньки: Христина і Юлія. Обидві співвласниці бізнесу батька. Крім того, доньки Буби були помічницями у депутатів VI скликання Львівської облради (2010-2015). Христина — у представника "Фронту змін" Ореста Шейки, Юлія — у Михайла Блаватського.
Кар'єра
Буба є директором малого підприємства "Руно (основний вид діяльності — роздрібна торгівля пальним). Йому належить 95% від загального капіталу фірми, решта 5% — Христині.
Євген 100-й власник:
- фермерського господарства "Агро-маркет";
- ТОВ "Міжнародний логістичний центр "Леопорт";
- чеської компанії RONDELLEN.
Підприємець має частку в:
- ТОВ "Автопорт Краковець" — 63% (діяльність ресторанів, надання послуг харчування);
- ТОВ "Талісман" — 80% (обслуговування напоями). 20% належать дочці Юлії.
Буба був помічником народних депутатів з Блоку Юлії Тимошенко: V скликання ВР (2006-2007) — Степана Курпіля, VI скликання (2007-2012) — Івана Деньковича. Євген трудився на громадських засадах.
У 2007 році він брав участь в парламентських виборах. Однак його 247-й номер у списку Блоку Юлії Тимошенко був завідомо непрохідним. Був головою Мостиської районної організації партії "Батьківщина". У 2015 році Євген став депутатом по 55-му виборчому округу Львівської обласної ради від Радикальної партії.
В облраді Буба очолює депутатську групу "Незалежні" і входить до складу постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації.
Депутат керує благодійним фондом імені себе та входить у керівництво громадської організації "Вектор справедливості".
Компромат
Журналісти проєкту "Наші гроші" відзначили, що Євген став одним з головних деклараційних тіньовиків у Львівській облраді. "Оскара за приховані статутні внески більш ніж 6 млн грн отримує радикал Євген Буба". Згідно з декларацією Буби за 2014 рік, депутат не вів ні господарської, ні підприємницької діяльності.
Однак журналісти встановили, що він має частки у статутних фондах чотирьох компаній. “Отже, прочерки у декларації у розділі бізнесу в Буби абсолютно безпідставні".
Восени 2018 року стався скандал навколо лісу неподалік від містечка Судова Вишня на Львівщині. На сесії місцевої міськради розглядалося питання про передачу 150 га лісу такої собі громадської організації "Фундація молодіжних ініціатив".
Громадські активісти збиралися створити на цих землях заповідник. Рішення про передачу землі не було прийнято. Однак пізніше це питання знову з'явилося у порядку денному засідання міської ради. Ця настирливість насторожила деяких з місцевих депутатів.
"Виникає підозра, що благородні на перший погляд наміри громадської організації про створення заповідної зони насправді приховують чиїсь меркантильні інтереси", — заявив "укроповец" Станіслав Барчак.
Про це говорили і місцеві жителі, які прийшли на термінові збори у селі Довгомостиська. За їх словами, про цю ініціативу вони чують вперше.
"А оскільки земля знаходиться впритул до відпочинкової бази «Шервуд», фактичним власником якої є Євген Буба, депутат Львівської обласної ради від Радикальної партії, то у них виникла підозра, чи не замислив однопартієць Ляшка розжитися лісовими угіддями. І чи не є ситуація із заповідником замилюванням людських очей, а на ділі добрі наміри маскуються під цинічний дерибан ліс?"
При цьому, згідно з документацією, цією територією розпоряджається товариство мисливців і рибалок міста Мостиська.
Декларація
У березні 2020 року Євген Буба опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Депутат обласної ради володіє чотирма земельними ділянками: два у селі Рясне-Руське (824 і 844 кв.м.) та по одному у селах Холодновідка (7000 кв.м.) та Шегині (1303 кв.м.) на Львівщині, квартирою (35,7 кв.м.) у Львові та нежитловою будівлею (178,5 кв.м.) у Шегинях. У доньки Крістіни — п'ять ділянок землі (у загальному 2540 кв.м.) у селі Рясне-Руське. Доньці Юлії належить дві земельні ділянки (913 та 1076 кв.м.) у селі Хоросно Львівської області.
Євген володіє вантажним автомобілем Daf XF 105.410 2009 року випуску, який обійшовся йому в 210 тисяч в 2017 році. Дочки підприємця-депутата їздить на Mercedes-Benz. Христина — на S 320 2008 року випуску. У 2019 році машина обійшлася їй у 300 тисяч. Юлія пересувається на ML 350 2012 року випуску. Ця машина також була придбана у 2019 році та її ціна 700 тисяч.
За 2019 рік сукупний дохід депутата Львівської облради склав 371,9 тисячі гривень. Христина за минулий рік заробила 201 тисячу, Юлія — 3,5 мільйона.
Готівковими коштами Євген Буба задекларував 200 тисяч доларів, 80 тисяч євро та 450 тисяч гривень. У старшої доньки готівкою є 15 тисяч доларів та 8 тисяч євро. У молодшої — 30 тисяч доларів і 20 тисяч євро. Власним МПЧ "Руно" депутат позичив 1,7 мільйона гривень.