Євген Балицький
  • Дата народження
    10 грудня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Євген Балицький
361

Євген Балицький

Євген Балицький: екснардеп з пивзаводом і п’ятьма літаками

Євген Балицький - Фото 1

Народний депутат Верховної Ради України VII і VIII скликання. Балицький Євген Віталійович – ще той скандаліст. Він любить таранити словом опонента, показувати середній палець журналістам, матюкати уряд. Але ще більше – колекціонувати літаки, тримати під подушкою мільйони і бігти з корабля першим, коли «запахло смаженим». Про це в матеріалі Політеки.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Обіцянки
6. Компромат і чутки
7. Декларація
8. Фото й відео

Біографія

Євген Балицький народився 10 грудня 1963 року в Мелітополі в сім’ї військових. Балицькі вважалися місцевим мелітопольським олігархічним кланом.

Батько – колишній військовий льотчик. З 1991 року зайнявся приватним бізнесом, брав участь в керівництві ПП «ОлЖеКа». Був головою правління Мелітопольської організації Народно-демократичної партії України. Під контролем сім’ї знаходився ряд мелітопольських підприємств: завод «Автогідроагрегат», Мелітопольський пивзавод, магазини побутових і електротоварів. В Євгена був брат Олег (помер в 2013р.). Є й молодша сестра – Катерина Балицька (1987).

Сім’я

Дружина – Наталя Миколаївна, педагог-психолог, директор ПП ТРК «ОлЖеКа». Балицький має трьох дітей: сини – Олександр (1992), Сергій (2000), Іван (2006).

Освіта

У 1987 році Євген Балицький закінчив середню школу, в 1991 – вище військове авіаційне училище. У 1995 році був звільнений в запас у званні капітана.

Кар’єра і бізнес

Після закінчення училища, Балицький 4 роки служив в різних авіаційних гарнізонах.  Після звільнення, (1995-1997 рр.) зайняв посаду керівника ПП «ОлЖеКа», (продаж і гарантійний ремонт побутової техніки). До слова, в 1996 році підприємство заснувало першу FM-радіостанцію в Мелітополі під назвою «Південний простір».

Через рік, освоївшись на посаді, пішов керувати Мелітопольською броварнею, (пакет акцій продав лише в 2007 р).  А з 2000 р Балицький перейшов на мелітопольський завод «Автогідроагрегат» також на керівну посаду.  Тут треба зазначити, що згадані підприємства через кілька років під проводом Балицького успішно вийшли з кризи і добилися помітних виробничих успіхів.

Приблизно в цей же час Балицький йде в політику. Як пишуть медіа, саме батько просунув Євгена Балицького до Запорізької облради, де він засідає досі. Справа в тому, що Балицький-старший був близький з екс-губернатором області, що товаришував з Леонідом Кучмою. Це було, мабуть, дуже до речі, так як протягом 4 років Євген Балицький був депутатом Запорізької обласної ради.

З 2004 року бере початок історія політкар’єри Балицького в Партії регіонів.

Від даної політичної сили в 2010 році Балицький стає повторно депутатом Запорізької облради і працює в бюджетній комісії. Служба йде відмінно, тому з 2010 року в Кабміні Балицький займає посаду директора департаменту з питань євроінтеграції.  А через 2 роки проходить за списком Партії регіонів і стає народним депутатом сьомого скликання.

Крім політичної служби, Балицький будує імідж помічника і господарника. Він курує Мелітопольський район і допомагає сільським територіям. Так, його зусиллями, в 2013 році у Фруктовській сільраді відбулися відразу дві важливі події: відкрилася нова група в дитячому садку «Черешенька» і засяяли новими ліхтарями сільські вулиці. А через рік Євген Віталійович зайнявся вирішенням екологічних проблем на Молочному лимані.

Після «майданівських» подій, Балицький, відчувши, що Партія регіонів посипалася, миттю перейшов в групу «За мир і стабільність».

У червні 2014 він залишив фракцію Партії регіонів в парламенті. На позачергових парламентських виборах 30 жовтня 2014 року був обраний народним депутатом Верховної Ради України VIII скликання по одномандатному виборчому округу № 80 (Запорізька область).

У листопаді 2017 року Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом сепаратистських висловлювань. Встановлено, що народний депутат України, Балицкий, у вечірньому ефірі одного з телеканалів висловив думку про можливість відділення території округу, який він представляє.

У свою чергу Балицький звинуватив у сепаратизмі лідера партії “Братство” Дмитра Корчинського. Останній порадив нардепу виїхати в РФ, на що Балицький запропонував «прихопити» і «свої» території.

Обіцянки

Народний депутат від одномандатного виборчого округу №80 (Мелітополь) Євген Балицький за час своєї каденції дав 18 обіцянок, з яких 5 виконав, а 6 – провалив. Зараз рейтинг відповідальності нардепа становить 26%.

Балицький обіцяв, що буде підтримувати децентралізацію влади з подальшим розширенням повноважень місцевих рад. Сприятиме забезпеченню соціального захисту військовослужбовців. Провалив Балицький і запевнення, що «Оппоблок» не братиме участі в голосуваннях у Верховній Раді, поки не буде зареєстрований і проголосований їх законопроект про статус громадян, які постраждали внаслідок АТО. Не підтримала опозиція і держбюжет-2017, оскільки не були враховані їх правки.

Компромат і чутки

Благополучна діяльність Балицького не обійшлася без скандалів.  Першим з них стала реєстрація ЦВК в окрузі Балицького кількох “кандидатів-клонів”. Другим стали дії кандидата з підкупу виборців і порушення законодавства.

На початку лютого 2015 року Євген Балицький дав велике інтерв’ю журналістам одного з телеканалів.  Під час бесіди екс-“регіонал”, який голосував за диктаторські закони, (пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова) жорстко розкритикував те, що відбувається в країні. Висловився про неприпустимість мобілізації і наполягав на федералізації країни.

Нещодавно Балицький скандалив в ефірі 112 телеканалу, мало не чубився з Дмитром Корчинським на тему об’єднання-роз’єднання України. Образившись на те, що Корчинський взявся визначати хто є правильний українцем, а хто ні, Балицький гарячкував і кричав. Адже натяк опонента був прозорим. У підсумку, нардеп звинуватив Корчинського в сепаратизмі, який той, власне, йому і приписував.

Крім цього, Євген Балицький поділився особистою думкою, що Україна вже не поверне Крим.

Виступ народного обранця викликав бурю обурення у багатьох активістів.  «Союз патріотичних сил» Мелітополя звернувся до спецслужб і до генпрокурора з вимогою порушити кримінальну справу стосовно нардепа. За інформацією журналістів, у 2015 році четверо народних депутатів України від Запорізької області приховали бізнес в декларації.

Як відомо, згідно з антикорупційним законодавством, всі народні обранці зобов’язані подавати декларацію про доходи за минулий рік.  У цьому документі за 2014 роки не зовсім чесними виявилися Євген Балицький, В’ячеслав Богуслаєв, Петро Ванат і Вадим Кривохатько. За даними видань, парламентарії приховали в декларації або власний бізнес, або бізнес членів своєї сім’ї.

Так, Євген Балицький не вказав в декларації, що його синові, Олександру Балицькому, належить 50% підприємства, що займається здачею в оренду офісів, розташованих в бізнес-центрі. Саме в цій будівлі проводилася підвальна сесія міської ради, рішення якої оскаржуються в судах. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Також стало відомо, що екс- «регіонал» записав на дружину, Наталю Балицьку, п’ять літаків Cessna Model 172 RG 1980-1982 років випуску.

Крім цього, як виявилося, на брата Євгена Балицького, колишнього військового льотчика Олега, який загинув у 2013 році, оформлені літаки Як-52 (1989 року випуску). Один з них виставили на продаж за  50 тис. дол. Також на Олега Балицького був оформлений Cessna C-172 (1965 р в.), який потім переоформили на батька – Віталія Броніславовича Балицького.

При цьому в декларації про доходи нардепа Євгена Балицького за 2013 рік зазначені літаки не відображені ні в його володінні, ні у дружини. Аналогічно літаків немає і в декларації Балицького за 2014 рік.

Декларація

Депутат володіє будинком площею 243 квадратних метра, двома земельними ділянками (9 і 20 соток), орендує готельний номер в готелі “Київ” площею 19 квадратних метрів. Також у нього в оренді приймальня нардепа в Мелітополі площею 87 метрів.

На дружину Балицького Наталю задекларований оздоровчий комплекс зі спеціалізованим парком відпочинку Аквапарк, а також готель Севастополі.  У власності у мелітопольського нардепа двоє дорогих годинників торгових марок A.LANGE & SOHNE і OMEGA.

Балицький зберігає готівкою 20 млн гривень, його дружина – 30 млн гривень.

Треба думати, що Євген Балицький, як і багато його колег по Верховній Раді мало довіряє банкам.  На рахунках парламентарія в фінансових установах всього шість тисяч доларів, три тисячі 683 євро та 70 тисяч гривень.  У 2015 році Балицький отримав заробітної плати 76 827 гривень.  При його мільйонах йому було надано з бюджету на оренду готельного номера 167 900 гривень 28 510 гривень – на компенсацію проїзду, 80 559 гривень – на інші витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень.  Дружина Балицького в 2015 році заробила 41 778 гривень зарплати.

Фото й відео

Згадки про персону