Мамка Григорій Миколайович: нардеп від ОПЗЖ і ексзаступник голови Головного слідчого управління МВС
Мамка Григорій Миколайович — за інформацією ЗМІ, працюючи в правоохоронних органах, розбагатів на 15 мільйонів доларів, займаючись корупцією та рекетом.
Біографія
Григорій Миколайович Мамка народився 18 серпня 1974 року в місті Глобине Полтавської області.
Освіта
Після школи Григорій проходив службу у лавах української армії. Потім Мамка отримав юридичну освіту. У 2012 році він захистив кандидатську, а через сім років докторську дисертацію з юриспруденції. У 2014 році Мамці присвоєно звання Заслуженого юриста України.
Сім’я
Офіційно Григорій не одружений. Є дочка Юлія та син Олег. У 2020 році Олег закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Кар'єра
З 1994 до 2016 року Григорій був співробітником правоохоронних органів. Працював в патрульно-постовій службі, був слідчим в київських районних відділах. Пізніше Мамка займав посади начальника відділення, начальника управління та заступника начальника Головного слідчого управління МВС України.
Після звільнення з МВС Григорій став засновником адвокатського об'єднання «Мамка і Партнери». Пізніше він консультував партію «Розумна сила», членами якої виявилися колишні міліціонери, які не пройшли переатестацію.
З 2016 року викладає на кафедрі кримінального права та кримінології Національного університету державної фіскальної служби України. Автор наукових і навчально-методичних робіт в галузі кримінального права і кримінального процесу.
У 2019 році Мамка став кандидатом в депутати Верховної Ради. Григорій балотувався за списком партії «Опозиційна платформа — За життя». За результатами виборів його 23-й номер виявився прохідним і він отримав депутатський мандат.
У IX скликанні парламенту він обіймає посаду заступника голови комітету з питань правоохоронної діяльності. Входить до фракції ОПЗЖ. Також нардеп був заступником голови тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування корупції в українському футболі.
У березні 2020 року ходили чутки про повернення Григорія Мамки до лав правоохоронних органів, а саме про ймовірне його призначення на посаду заступника Генерального прокурора.
Компромат
Журналісти порталу «Антикор» писали, що Григорій Мамка — це «хрестоматійний приклад українського силовика, який раптово прийшов до успіху, міліцейський клон сумнозвісного "діамантового прокурора" Корнійця». За інформацією журналістів, за час своєї роботи в правоохоронних органах Мамка розбагатів на 15 мільйонів доларів.
За даними журналістів, Григорій тримав в руках всі нитки гучних справ, які, за даними ЗМІ, завжди вміло «розвалювалися».
Будучи добрим знайомим президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра Мамка успішно «спускав на гальма» всі скандали з незаконною забудовою. Представники преси відзначали, що підлеглі Григорія займалися рейдерством новобудов через арешт нерухомості та заборону на відчуження майна та передачу квартир законним інвесторам.
Журналісти повідомляли, що київське слідче управління налагодило корупційний «конвеєр» на митниці в Одесі. Нібито за проходження вантажу необхідно було сплатити данину. (Ціни доходили до 300 тисяч доларів).
Підлеглі Григорія, яких в пресі охрестили, як «мамкіни діти» «кошмарили» підприємців за надуманими справами. Слідче управління проводило «замовні» і незаконні перевірки, а також обшуки під приводом порушення податкового законодавства суб'єктів підприємництва.
Колишній одеський губернатор Михайло Саакашвілі атестував Григорія Мамку «стовпом корупційної системи рекету і втручання в бізнес старої міліції». Наприкінці 2015 року Мамка не пройшов атестацію і був звільнений з правоохоронних органів.
Однак Григорій через суд зумів відновитися на посаді. Після цього його пробували відправити служити в АТО. Мамка вдруге звернувся до суду, оскаржив це рішення і Феміда знову залишилася на його стороні. Але у 2016 році Григорій все ж покинув МВС.
У 2017 році Мамка відзначився расистським висловлюванням. У столичному районі Голосієво на одному з висотних будинків іспанський художник Хав'єр Робледо намалював мурал із зображенням хлопчика, який сміється.
Але, за словами куратора проєкту Лео Героса, малюнок міг залишитися незакінченим. Коли половина муралу була намальована, мешканець будинку Григорій Мамка обурився малюнком. Його слова: «Я не хочу бачити мавпу на будинку, мені цей нігретосик тут не потрібен». Лео Герос назвав слова Мамки ганьбою на весь світ. Через два роки іронія долі звела їх у стінах парламенту.
Громадський рух «Чесно» повідомляв, що в серпні 2020 року Мамка став одним з ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування і саме електронне декларування.
«Центр протидії корупції» дослідив докторську дисертацію Григорія Мамки і виявив, що наукова робота нардепа буквально «скопійована» з роботи іншого доктора юридичних наук, написаної у 2016 році.
Крім того, ЗМІ повідомляли, що парламентарій просував свого наукового керівника Ларису Удалову в комісію з відбору керівника САП. І хоча Удалову висунули депутати від «Слуги народу», представники ОПЗЖ активно її підтримували, а сам Мамка обсипав компліментами.
Декларація
У травні 2020 року Григорій Мамка опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.
Нардеп володіє земельною ділянкою (1500 кв. м) в селі Путрівка Київської області, квартирою (73,1 кв. м) та гаражем (43,4 кв. м) в Києві. Мамка орендує приміщення громадської приймальні (16,5 кв. м) в Києві, земельну ділянку (1930 кв. м) та житловий будинок (178,9 кв. м) в селі Красне Перше на Київщині.
Григорій їздить на автомобілі Audi A8 2014 року випуску. У липні 2019 року його придбав машину за 485 тисяч гривень. Також він за дорученням їздить на Audi Q7 2016 року.
За 2019 рік сукупний дохід Григорія склав 599 тисяч гривень. У банках Мамка зберігає 170,8 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 2 мільйони гривень і 48 тисяч доларів.