Швеція
4333

Нюберг Гленн: шведський футбольний арбітр

Гленн Нюберг - Фото 1

Нюберг Гленн — суддя ФІФА з 2016 року, працював на матчах Ліги чемпіонів, Євро-2024 та Олімпіади в Парижі

Біографія

Гленн Нюберг народився 12 жовтня 1988 року в місті Сетере, Швеція.

Сім'я

Батько Глена, Пер-Інге Нюберг також працював футбольним арбітром. Обслуговував матчі як на міжнародному рівні, так й у Швеції.

Кар'єра

Гленн став професійним суддею у 2008 році. З 2013 року він почав працювати на матчах чемпіонату Швеції. Через три роки Нюберг отримав ліцензію міжнародного судді ФІФА.

У сезоні 2020/2021 шведський рефері почав працювати на матчах Ліги Європи. А в наступному сезоні він вперше обслуговував ігри найелітнішого європейського турніру серед клубів — Ліги чемпіонів. Нюберг також судив матчі в Лізі Націй, у відбіркових матчах чемпіонату світу 2022 року в Катарі та у товариських матчах.

Гленн Нюберг - Фото 2

У 2021 році Гленн судив матчі чемпіонату Європи U-21 у Словенії та Угорщині, де, серед іншого, обслуговував півфінал між Іспанією та Португалією (0:1). 11 червня 2023 року Нюберг був обраний для суддівства фіналу чемпіонату світу U-20 між Уругваєм та Італією.

У квітні 2024 року швед був відібраний одним з головних арбітрів серед 19 суддівських бригад для обслуговування матчів чемпіонату Європи в Німеччині.

На континентальній першості Нюберг працював на трьох матчах. На груповому етапі обслуговував протистояння Румунія - Україна (3:0) та Іспанія - Албанія (1:0), а у ⅛ фіналу судив матч Франція - Бельгія (1:0).

Також у трьох матчах Гленн був рефері на футбольному турнірі Олімпійських ігор 2024 року в Парижі: Аргентина - Марокко (1:2), Нова Зеландія - США (1:4) і Єгипет - Парагвай (1:1, по пенальті 5:4).

Гленн Нюберг - Фото 3

Скандал

У квітні 2024 року Нюберг судив перший матч 1/4 фіналу Ліги чемпіонів між "Арсеналом" і "Баварією". Після гри тренер німецького клубу Томас Тухель розкритикував рефері за те, що той не призначив пенальті, коли гравець "Арсеналу" Габріель навмисно зловив м'яч руками у своїй штрафній. Нюберг виправдовував своє рішення тим, що не хотів карати Габріеля за "дитячу помилку".

Були у Глена підстави й для призначення пенальті у ворота "Баварії". Після зіткнення з голкіпером Мануелем Нойєром у компенсований час у штрафному майданчику впав нападник "Арсеналу" Букайо Сака.

Англієць прокидав м'яч повз Нойєра, але після контакту з суперником впав на газон. Нюберг сигналізував, що очікує перегляду моменту арбітрами VAR, але пенальті зрештою не призначив.

Гленн Нюберг - Фото 4

Влітку 2024 року Нюберг також працював на Олімпіаді. Гра між Аргентиною і Марокко закінчилася скандалом. У першому таймі марокканці відкрили рахунок. А ось другий тайм так і не був дограний з першої спроби. Команди забили по голу протягом другої 45-хвилинки, а вже в компенсовані 15 хвилин аргентинці відзначилися ще одним голом.

Після цього на стадіоні почався хаос: аргентинців закидали пляшками і петардами, на поле вибігли марокканські вболівальники. Команди вирушили в підтрибунне приміщення — поки вони перебували там, матч офіційно вважався перерваним за рішенням рефері.

Все ж через дві години аргентинці й марокканці вийшли на поле догравати матч. Щобільше, під час тривалої паузи в епізоді з другим голом аргентинців суддя Нюберг зафіксував офсайд.

Три хвилини, які командам ще належало провести на полі, вони розігрували за рахунку 2:1 на користь марокканців. При порожніх трибунах жодна з команд не відзначалася. Суддя фінальним свистком зафіксував мінімальну перемогу Марокко.