Геннадій Виходцев
  • Дата народження
    5 липня 1960
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Геннадій Виходцев
2089

Геннадій Виходцев

Геннадій Виходцев: співвласник "Фокстроту", з яким пов'язана загадкова смерть одного з партнерів

Геннадій Виходцев - людина не дуже публічна, зате дуже скандальна. Він є співвласником великої торговельної мережі супермаркетів електроніки та побутової техніки "Фокстрот". За час своєї діяльності встиг не тільки підняти бізнес на всеукраїнський рівень, а й здобути славу ще того "мафіозі".

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Трудова діяльність
5. Чутки і скандали
6. Матеріальне становище

Біографія

Виходцев Геннадій Анатолійович народився в селі Биківня під Києвом 5 липня 1960 року (хоча в деяких джерелах дата народження вказана 1 січня 1961 року).

Сім'я

Дружину Виходцева звуть Ірина. У подружжя троє дітей. 

Освіта

Навчався хлопець у Київському держінституті ім. М. Горького.

Трудова діяльність

Заробляти свої перші гроші Виходцев почав ще в кінці 80-х років, викладаючи в одному зі столичних технікумів. Оскільки грошей не вистачало, у вільні години працював на будівництві.

З Валерієм Маковецьким Гена Виходцев був давно знайомий. Одного разу приятелі вирішили зайнятися власною справою. Спочатку просто зістиковували продавців побутової техніки та покупців (були посередниками). Потім долучили до справи Володимира Шульгу, з яким Виходцев познайомився по оголошенню в газеті.

Тоді Володя Шульга навіть не підозрював, що їх підприємство перетвориться у велику торгову мережу, яка буде лідирувати на українському ринку, а партнерство закінчиться спорами, судами і смертю.

Справи йшли непогано, і в 1994 році троє партнерів заснували компанію з оптової торгівлі технікою і електронікою в Україні.

Через 2 роки вони відкрили два роздрібних магазини під назвою "Фокстрот", давши початок роздрібним продажам товару і формуванню бренда.

У 2004 році Геннадій Виходцев став главою Ради групи компаній "ФОКСТРОТ".

Зауважимо, що Виходцеву таки вдалося утримати лідерство своїх підприємств на ринку. Так, торгові марки ГК "ФОКСТРОТ" постійно перемагали в конкурсах та рейтингах, заслуговуючи довіру багатьох покупців.

У 2008 році компаньйони по бізнесу реалізували для проектів Групи Компаній "Фокстрот" оцінку за стандартами міжнародного незалежного аудиту ГКФ. Попри те, що Геннадія Виходцева багато журналістів називають ще тим "мафіозі", який разом з Маковецьким провертає тіньові справи, з 2008 по 2015 рік "Фокстрот" проходив фінансові перевірки відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.

Чутки і скандали

Початок історії

Для того, щоб розуміти всю складність ситуації між Геннадієм Виходцевим і Володимиром Шульгою, варто розповісти спочатку про їх спільну діяльність.

Отже, в серпні 1994 року Гена Виходцев і Валера Маковецький почали брати у Володі Шульги техніку за оптовою ціною, в кредит і позачергово. Так зав'язалося партнерство. А через місяць всі троє вирішили вкластися в спільне підприємство. Так, Шульга вклав 70 000 доларів, а Виходцев і Маковецький - 80 000 доларів на двох. Спочатку все було за домовленістю, рівномірно розподілені ролі. Однак мирному партнерству не судилося довго протриматися.

"Фокстрот" розвивався, але разом з прибутком росли і суперечки. У 2001 році компаньйони почали серйозно конфліктувати між собою з питань розподілу грошей. За словами Шульги, головна проблема була в тому, що деякі співзасновники компанії пеклися не стільки про добробут бізнесу, скільки про зміцнення власних позицій. 

На початку непорозумінь питання вирішувалися всередині компанії, але потім з'ясування стосунків набуло офіційного характеру і дійшло до прокуратури і судових розглядів.

А все тому, що після смерті своєї дружини Володимир Шульга, який на деякий час віддалився від справ, почав помічати, що партнери не раз підробляли його підпис на документах. Конфлікт так і не був вирішений, зате Володимир Шульга через постійне нервове напруження "посадив" собі серце. Він переніс дві складні операції, але незабаром помер в будівлі Шевченківського райуправління міліції нібито від серцевого нападу. У 2008 році новина про смерть головного співзасновника мережі магазинів "Фокстрот" розлетілася по Україні, викликавши чимало підозр на те, що це було швидше за все замовним вбивством з боку партнерів, замаскованим під напад.

Загадкова смерть 

Кримінальний журналіст Станіслав Речинський розповів свою версію того, що сталося. Згідно з його розслідування, проти Володимира Шульги (якого декількома роками раніше вже намагалися вбити) було порушено дивну кримінальну справу 17-річної давності про якусь підробку в старій трудовій книжці. У зв'язку з цим співробітники міліції запросили його в РУВД нібито для допиту.

Коли Шульга близько 17 години вечора вийшов з будівлі разом зі своїм адвокатом, йому подзвонили з міліції і попросили повернутися для "конфіденційної" розмови з начальником управління. Після "уточнення деталей" (як пояснили свій дзвінок в управлінні) компаньйон Виходцева та Маковецького більше не вийшов.

Дивлячись на цю історію, залишається багато питань. Наприклад, навіщо Шульгу викликали в РУВС, та ще й увечері? Допит по незначній справі 17-річної давності при нинішній завантаженості правоохоронних органів - лише привід заманити бізнесмена до себе, щоб "піддати психологічному пресингу", припускає Речинський. Незрозуміло також, навіщо було говорити про нібито "конфіденційну" зустріч з начальником РУВС? Ймовірно, щоб позбутися адвоката Шульги і продовжити пресинг людини, зовсім недавно перенісшої інфаркт.

На думку журналіста ОРД Станіслава Речинського, співробітники міліції таким чином навмисно спровокували серцевий напад у хворої людини, бувши інструментом в руках замовників вбивства - Геннадія Виходцева та Валерія Маковецького.

Як все було

У 2009 році в ЗМІ було опубліковано інтерв'ю з Володимиром Шульгою, який повідав журналістам про свої взаємини з Валерієм Маковецьким і Геннадієм Виходцевим, а також про те, як вони вели справи.

В інтерв'ю Шульга розповів, що часто сперечався з партнерами з приводу розподілу грошей. За його словами, компаньйони без його згоди і участі вкладали величезні суми грошей в нові проекти, які практично не приносили прибутку. А потім Виходцев з Маковецьким і Дігамом просто витіснили "надокучливого" партнера.

Георгій Дігам спочатку був просто завідувачем складів. Привів його в компанію (як потім виявилося - на своє нещастя) Шульга. Він платив Гоші хорошу зарплату (400 доларів в місяць на той час), а той в свою чергу відмінно виконував роботу.

Був випадок, як у 1995 році Геннадій Виходцев всім сказав, що найняв на роботу трьох охоронців на склад. Місячний оклад кожного з них складав 150 доларів. Всі вірили в це, поки на склад не завезли "еміратську" електроніку. Тоді-то брехня Виходцева і виявилася. Як з'ясувалось, охоронець був всього один, і то працював тільки вдень. Разом з ним склад охороняли ще дві собаки, на яких відраховувалося по 150 доларів щомісяця. Якби не та постачання, зі складу просто розікрали б магнітофони та іншу техніку.

Коли через деякий час "Фокстротом" зайнялося УБОЗ, Виходцев і Маковецький швидко розпродали всі офісні комп'ютери і залишки товару, а самі втікли за кордон. "Мені така термінова евакуація нагадувала бандитське залякування", - згадував Володимир Шульга. Він також зазначив, що Гоша Дігам, на відміну від Виходцева, зберіг самовладання і "розрулив" ситуацію, домовившись з правоохоронними органами.

В результаті Шульга з Дігамом подружилися, але як тільки той отримав свої 2% акцій в ГК "Фокстрот" і став депутатом, він сильно змінився. В результаті Виходцев, Маковецький і новоспечений співвласник компанії Дігам "витіснили" Шульгу, а потім і зовсім його позбулися.

Ще одна смерть

На жаль, Георгію Дігаму теж не вдалося насолодитися керівництвом "Фокстроту", оскільки в 2010 році він пірнув з аквалангом в Червоне море і потонув.

На сьогодні корпорацією "Фокстрот" по суті володіють дві людини - Валерій Маковецький і Геннадій Виходцев. Хоча багато журналістів стверджують, що Виходцев від справ відійшов і живе від дивідендів, є інформація про те, що він як і раніше залишається біля керма компанії, хоч і не так відкрито, як раніше.

Боротьба за владу в політиці

У вересні 2014 року на фейсбук-сторінці прес-секретаря "Правого сектора" Борислава Берези з'явився запис про те, що він має намір балотуватися в депутати Верховної Ради.

Його прямим конкурентом став бізнесмен Геннадій Виходцев, який вирішив також взяти участь у виборах. Кажуть, що до цього його спонукав колишній глава президентської адміністрації і власник телеканалу "Інтер" Сергій Льовочкін, який планував зібрати в Раді "своїх людей" для посилення свого політичного впливу.

Чутки про покупку "Фокстроту"

У 2015-му подейкували, що власник конкурентної торгової мережі електроніки "Ельдорадо" Віктор Поліщук хоче викупити "Фокстрот". Керівники КГ "Фокстрот" цю інформацію спростували, сказавши, що розмови про злиття двох великих підприємств були, але ні до чого конкретного не привели.

Матеріальне становище

У 2011 році співзасновник і співкерівник ГК "ФОКСТРОТ" Виходцев Геннадій зайняв 97 місце в Золотій сотні за версією журналу "Кореспондент". Тоді він володів 49 мільйонами доларів.

У квітні 2018 року капітал Виходцева становив 51 мільйон доларів за версією видання "Форбс".

Згадки про персону