Геннадій Буткевич
  • Дата народження
    27 травня 1958
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Геннадій Буткевич
666

Геннадій Буткевич

Геннадій Буткевич: незмінний власник мережі супермаркетів АТБ

Геннадій Буткевич - Фото 1

Геннадій Буткевич, бувши одним з найбагатших жителів України, заробив свої мільйони на ритейлі. Одні пов'язують його з Сім'єю Януковича, злочинними схемами і фінансуванням сепаратистів, інші ж кажуть, що подібні звинувачення безпідставні, оскільки бізнесмен сам постраждав через окупацію Донбасу.

Біографія

Буткевич Геннадій Владиславович народився 27 травня 1958 року в Дніпропетровську. Відомий як один із власників корпорації "АТБ", яку він контролює разом зі своїми партнерами Віктором Карачуном та Євгеном Єрмаковим.

Сім'я

Олігарх одружений. Має двох доньок. Старша працює моделлю, а також надає нотаріальні послуги, молодша вчиться у ВНЗ і освоює кінний спорт.

Освіта

Буткевич має дві вищі освіти. Одну отримав у Дніпропетровському інженерно-будівельному інституті, другу - в Дніпропетровському державному університеті ім. О. Гончара.

Кар'єра і бізнес

На початку свого трудового шляху Геннадій працював в управлінні міліції по боротьбі з ОЗУ. На початку 1990-х зайнявся торгівлею. У 1993-му придбав частину акцій компанії "Агротехбізнес", куди потрапив після того, як підприємство покинув екс-банкір, мер Дніпродзержинська Ярослав Корчевський.

З 1995 по 1997 рік очолював відділ безпеки в скандально відомій компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), яка активно торгувала російським природним газом в Україні і була закрита в 2009 році податковою інспекцією.

У 1998 році Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун зареєстрували підприємство "АТБ маркет", яким до цих пір володіють у рівній мірі.

Корпорація "АТБ" в нинішній час є найбільшим рітейлером в сегменті недорогих товарів на українському ринку. Займається роздрібною торгівлею, виробництвом і продажем продуктів харчування, наданням послуг у сфері відпочинку і спорту. Володіє одним з найбільших в Україні логістичних комплексів, місячний вантажообіг якого становить більше 70 000 тонн. Всього на корпорацію працює більше 25 000 чоловік.

У другій половині 2011 року мережа супермаркетів "АТБ" нараховувала 500 магазинів. До кінця 2015 року підприємство контролювало 700 магазинів, покриваючи 16 областей і 192 населених пункти України. Обіг компанії тоді склав понад 45 мільярдів гривень.

У вільний від роботи час Буткевич любить грати в шахи і теніс, а також їздити верхи. У зв'язку зі своїм хобі заснував аматорський турнір з тенісу Dnepr open, який вже більше 10 років проводиться в Україні. Крім того, є власником елітного Київського кінного клубу сімейного типу Equides.

Геннадій Буткевич - Фото 2
Геннадій Буткевич - Фото 3

Компромат

Одного разу в інтернеті з'явилося скандальне відео під назвою "Хто ви насправді, містер АТБ?". У цьому ролику його творці виставили Геннадія Буткевича, який разом з партнерами контролює торгову мережу "АТБ", корупціонером і шахраєм. За їх словами, олігарх піднявся завдяки тому, що підкуповував впливових людей, використовував у своїх цілях силовиків, а також залякував, бив і навіть вбивав усіх, хто переходив йому дорогу.

Як повідомляють автори відео (яке, до речі, згодом було видалено з мережі), найбільше магазинів "АТБ" бізнесмен відкрив в період президентства Віктора Януковича. Тоді його мережа розрослася до 900 торгових точок.

Творці відео також стверджують, що Буткевич навмисно "підгодовував" міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка, облаштувавши за свій рахунок його садибу. Натомість він отримував підтримку силовиків для здійснення незаконних операцій і реалізації злочинних схем, пов'язаних з офшорами і несплатою податків.

Крім цього, в ролику йдеться, що під час Революції Гідності Геннадій Буткевич виділяв фінанси для підтримки тітушок і Антимайдану, а також на прохання одного з чиновників СБУ Сергія Ганжі (звинувачений у державній зраді і знаходиться в розшуку) спонсорував роботу "Беркута", який переслідував лідерів Майдану.

Як стверджують автори фільму, бізнесмен створив злочинне угруповання, члени якого займалися вирішенням його доручень, іноді навіть кривавих. Знаходилися в ОПГ і деякі чиновники (наприклад, заступник міністра МВС Володимир Євдокимов), які підключали Генпрокуратуру до створення проблем опонентам Буткевича. Силовики не гребували ні зломом телефонів, ні незаконним прослуховуванням і стеженням, ні фабрикуванням кримінальних справ і створенням замовного компромату. Про це в одному з інтерв'ю розповів журналістам колишній співробітник ГПУ Дмитро Сус.

Творці ролика відзначали, що аж до 2017 року маркети "АТБ" працювали на окупованих територіях у звичайному режимі, тільки були перейменовані.

За їхніми даними, тільки за 2015-2016 рік компанія Буткевича внесла до російського держбюджету близько 11 мільйонів доларів, які пішли, крім усього іншого, й на патрони для проросійських терористів.

"Політична корупція, яку розвиває кривавий олігарх, огортає Україну як спрут і вже становить реальну загрозу національній безпеці", - заявляли у фільмі автори скандального ролика.

Як би там не було, після рішення лідерів окупованих територій про націоналізацію мережі "АТБ" Геннадій Буткевич повністю втратив контроль над своїми активами в "ЛНР" і "ДНР". Просочившись в інтернет, інформація викликала неоднозначну реакцію громадськості. Одні раділи тому, що нарешті скандальний олігарх отримав по заслугах, інші співчували бізнесменові, адже той втратив близько 300 мільйонів доларів.

Коментуючи ситуацію, заступник директора мережі Шаповалова зазначила, що сепаратисти просто-напросто віджали магазини і почали використовувати бренд АТБ у своїх цілях, а люди, не розуміючи, в чому справа, стали звинувачувати в цьому керівництво торгової мережі. За даними МВС, проросійські бойовики захопили 152 магазини АТБ, які у підсумку були перейменовані.

Підозрюючи власника мережі АТБ у співпраці з сепаратистами, члени Радикальної партії спробували націоналізувати корпорацію, але незабаром відкликали цей законопроект у зв'язку з тим, що їх підозри на адресу бізнесмена не підтвердилися.

За словами Шаповалової, коли закривалися магазини, коли терористи атакували донецький аеропорт, Буткевич особисто допомагав співробітникам компанії залишати небезпечні міста і вивозити своїх дітей. Заступник директора компанії впевнена, що всі звинувачення депутатів та інших осіб щодо зв'язку Буткевича з сепаратистами абсолютно безпідставні, тому що він сам сильно від них постраждав.

У 2018 році російський уряд включив Геннадія Буткевича в список українців, проти яких були введені санкції.

Статки і джерела доходів

Не секрет, що Буткевич Геннадій Владиславович входить у список найбагатших жителів України. Він у рівній частці з Євгеном Єрмаковим та Віктором Карачуном володіє корпорацією "АТБ", яка залишається однією з найбільших в Україні рітейлерів. Основний маркетинговий інструмент мережі - мінімальні ціни на товари. Крім торгівлі, компанія випускає власну продукцію під торговими марками "Своя лінія" і "Розумний вибір". До 2018 року мережа розрослася майже до тисячі магазинів, 133 з яких працювало в Києві.

За даними видання "Форбс", у 2014 році власникам корпорації довелося закрити 156 супермаркетів у зоні АТО. Через це бізнесмени втратили понад 7 мільярдів гривень.

Крім магазинів, терористи захопили всю продукцію в магазинах і на складах приблизно на мільярд гривень. Цікаво, що попри настільки значні втрати, Буткевичу і партнерам вдалося не тільки не втратити позиції підприємства на ринку, але і до 2017 року збільшити прибуток на 16,5%.

У 2011 році журнал "Форбс" розмістив бізнесмена на 50 рядку в рейтингу найбільш впливових українців, оцінивши його капітали в 206 мільйонів доларів. У тому ж році фахівці видання "Фокус" оцінили статки олігарха в 97,2 мільйона доларів, віддавши йому 113 місце в своєму рейтингу. "Кореспондент" тоді нарахував у бізнесмена 226 мільйонів доларів, розмістивши його на 51 сходинці у "Золотій сотні". Сьогодні статки Геннадія Буткевича оцінюється журналом "Форбс" в 159 мільйонів доларів.

Геннадій Буткевич - Фото 4
Згадки про персону