Ганна Насіковська: забудовник зелених зон і сміттєзвалищ
Ганну Насіковську називають "дівчиною в стилі Marie Claire". Її хобі - це дизайн інтер'єрів і кулінарія. А поки вона пече пироги, її будівельна компанія займається тим, що захоплює землі, рубає ліс і будує будинки з порушенням усіх правил безпеки. Компанія, щоб розплатитися зі старими боргами, "викачує" гроші з нових інвесторів, які ризикують повторити долю "Еліта-Центру".
Біографія
Ганна Насіковська народилася 1981 року в місті Київ.
З дитинства займалася класичною хореографією і спортивною акробатикою (кандидат у майстри спорту).
Освіта
Ганна Насіковська має три освіти. Її першим дипломом став диплом лінгвіста романо-германських мов.
Потім в Лондоні вона пройшла курс дизайнера інтер'єрів, в 2017 році вступила до Києво-Могилянської школи бізнесу.
Сім'я
Чоловік - Олександр Насіковський. За освітою геолог. Працював з 16 років на приватних підприємствах. Через шість років сам зайнявся бізнесом. Він займався випуском металопластикових конструкцій. У 29 років зайнявся будівельним бізнесом.
Подружжя в шлюбі з 1999 року. У Насіковських двоє дітей.
Кар'єра
У 2014 році разом із чоловіком Ганна Насіковська стала засновницею групи компаній “DIM group”. Холдинг надає послуги з проектування та зведення, продажу та обслуговування нерухомості.
Столичний житловий комплекс “Автограф” на вулиці генерала Жмаченка був побудований у 2017 році. Він став першим дітищем будівельної компанії Ганни Насіковської.
Цього ж року подружжя девелоперів отримало престижну нагороду в сфері нерухомості EEA Real Estate Project Awards.
У 2018 році Ганна та її чоловік стали засновниками ще двох фірм: компанії з управління активами ТОВ “Ейві Інвестмент” і ТОВ “Антілія ЛТД”, яка займається будівництвом і знесенням житлових і нежитлових будівель, а також підготовчими роботами на будівельних майданчиках.
Компромат
В Україні, а особливо в Києві, будівництво - це дуже прибутковий бізнес. Правда, не завжди чесний. Тому для того, щоб побудувати житловий комплекс, забудовники не зупиняться ні перед чим. Обмани, хабарі, залякування і просто свавілля не залишилися в ХХ столітті, вони перекочували і в нове століття.
Будівництво житлового комплексу “Афтограф” стало одним із найскандальніших у столиці.
Сімейство Насіковських для свого першого комплексу облюбувало затишне містечко недалеко від парку Перемоги в Дніпровському районі. Те, що тут знаходиться сосновий ліс, їх особливо не турбувало.
Незважаючи на протести місцевих жителів, почалася вирубка лісу. На перших порах активісти начебто домоглися через Київраду скасування дозволу на будівництво новобудови в “зеленій зоні”.
Проте скоро тут з'явилися браві хлопці з броварського спортивного клубу.
Обгородивши територію парканом, молоді люди дуже швидко позбавили місто п'ятисот дерев. Причому того, хто намагався їм перешкодити, вони нещадно били.
Крім соснового лісу, будівництву житлового комплексу заважали кілька гаражів. Представник Насіковської обіцяв їх власникам зробити в будинках ремонт і допомогти пересунути гараж так, щоб він не заважав будівництву “Афтографа”.
За словами власників гаражів, була зроблена лише видимість ремонту. Справжнього ремонту не дочекалися. Пофарбували стіни під'їздів дешевої фарбою. Причому стару навіть не спромоглися зняти.
А ось проблему з гаражами вирішили просто - їх демонтували, не запитавши дозволу у власників. Ті звернулися в поліцію. Правоохоронці завели кримінальну справу, але вона так і залишилася тільки на папері.
До речі, того представника, який домовлявся про ремонт у під'їздах з “Dim group” нібито звільнили. У результаті знайти крайнього власники гаражів не змогли.
Місцеві жителі запевняють, що будівництво нового висотного будинку руйнує три сусідні будинки. Сама ж новобудова стоїть на нестійкому ґрунті. Часто підземні води вимивають тут ґрунт і пісок.
Те, що одного разу будинок може просто розвалитися, мало турбувало забудовників. Адже для них важливо якнайшвидше отримати гроші за продаж квартир. Якщо ж будинок зруйнується, можна звалити на когось іншого. Зрештою, можна і сховатися від правосуддя.
Скандали не закінчилися і після введення “елітного” житлового комплексу в експлуатацію. Скоро щасливі власники квадратних метрів у новобудові на вулиці генерала Жмаченка пошкодували про покупку.
Київські форуми і сайти повні обуреннями власників квартир якістю ремонту, шумоізоляцією, підтопленням паркінгу та іншими благами новобудови.
По сусідству з ЖК “Афтограф” забудовники з “Dim group” вирішили захопити ще трохи землі для другого будинку.
Схема така: підставна фірма-прокладка, яка ніколи не займалася будівництвом, але без негативної репутації, отримує в оренду землю під забудову.
Потім “наймає” справжніх забудовників і починає зводити житловий комплекс. І на проспекті Алішера Навої починається вирубка дерев. Однак цього разу противникам вдалося відстояти ділянку землі.
На це пішов цілий рік, який сторони провели в судових тяганинах. Забудовнику цього разу не допомогли навіть броварські хлопці в спортивній формі.
Намагалися Насіковські й підкупити своїх опонентів, навіть організовували акції з псевдоактивістами. Деяким навіть пропонували квартири в майбутньому будинку. Однак ніхто на спокуси не піддався.
Поки будівництво заморожене. Але забудовники все ще сподіваються повернутися на проспект Алішера Навої через суд.
Ще одну київську 25-поверхову “свічку” Насіковські вирішили запалити у Голосіївському районі. При будівництві ЖК “Метрополіс” був порушений потік підземних вод. У результаті фундамент будинку постійно знаходиться у воді.
Затоплювати стало і навколишні будинки, де в підвалах воду не встигають відкачувати.
Переживають за долю комплексу і його інвестори. Будівництво відбувається дуже повільно, зате “викачка” коштів із них проходить дуже швидко.
Подейкують, що гроші ці йдуть не на будівництво ЖК “Метрополіс”, а на покриття боргів “Dim group” на інших будівництвах.
Девелопери планують і ще одну потенційно скандальну новобудову. Житловий комплекс “Park Lake City” було вирішено побудувати в селі Підгірці. Під Києвом планується звести цілих одинадцять елітних будинків.
Сайт “Dim group” запевняє, що майбутні мешканці комплексу матимуть тут відпочинок кожен день. Зводитися він буде за всіма нормами “еко-будівництва” і європейськими стандартами.
Ось тільки насправді район майбутніх висоток знаходиться на торф'яних болотах. Недалеко знаходиться ще одна визначна пам'ятка села - полігон твердих відходів, простіше кажучи звалище. Звичайно ж таке “миле” сусідство дуже сильно відбивається на здоров'ї людей, що живуть поблизу зі звалищем.
Місцеві жителі скаржаться на жахливий стан води, а також на збільшення кількості онкологічних захворювань у районі. Саме в це “райське” містечко кличуть своїх майбутніх покупців Ганна Насіковська та її чоловік.
На це будівництво звернули увагу й державні органи. Державна архітектурно-будівельна інспекція заборонила будівництво комплексу. Однак інспекція припинила це будівництво не тому, що воно знаходиться в потенційній зоні техногенної катастрофи.
Причиною заборони стало те, що у забудовника просто не виявилося дозволу на будівельні роботи.
У принципі, дістати його девелоперам не складе труднощів. Головне роздобути кошти на покупку такого дозволу. А далі можна продовжувати зводити житловий комплекс у Підгірцях.