Галина Герега
Галина Герега
2192

Галина Герега

Галина Герега: інвестувати – означає віджати

Галина Герега - Фото 1

«Я ніколи не покину Україну!», – не втомлюється заявляти Галина Герега. Дійсно, навіщо ж її покидати, поки ще є чим поживитися! До речі, чим же саме живиться Галина Герега? Як інвестиційна діяльність їй допомагає забрати в інших все те, що вона хоче отримати? Чому багато людей вважають за краще не робити покупки в гіпермаркеті «Епіцентр»?

1. Біографія
2. Освіта
3. Кар'єра
4. Бізнес
5. Політика
6. Сім'я
7. Компромат і скандали
8. Статок

Біографія

Герега Галина Федорівна з'явилася на світ 9 серпня 1959 року. Вона народилася в селі Глинець, розташованому у Львівській області.

Дівоче прізвище одіозного політика та бізнес-леді пресі невідоме. Також відсутня інформація про батьків Галини Гереги. Дама в діамантах не любить розповідати ані про сільське дитинство, ані про юні роки.

Освіта

Закінчивши школу, Галина Герега вступила в Львівський кооперативний технікум. Потім вона переїхала до столиці, де навчалася у Київському торгово-економічному інституті. Дівчина віддала перевагу технологічному факультету, закінчити який їй вдалося з відзнакою.

Кар'єра

Свою професійну діяльність вона розпочала в 1983 році з посади майстра виробничого навчання.

У 1988 році вона продовжила трудову діяльність  старшим інженером-технологом.

У 1994 році Галина обійняла посаду замдиректора на заводі «Глибочиця». Через чотири роки вона отримала кар'єрне підвищення, але в іншій компанії. У «Цермет АГС» Галина стала фінансовим директором.

Галина Герега є кандидатом економічних наук.

Галина Герега - Фото 2

Бізнес

У 2003 році Галина Герега стала співзасновником і фінансовим директором мережі гіпермаркетів будівельних матеріалів «Епіцентр».

Варто відзначити, що, готуючи цей проект, подружжя Герег вирушило до головного архітектора міста – Сергія Бабушкіна. Це було потрібно для затвердження плану будівлі магазину. 

Кажуть, що Бабушкін був готовий підписати документи, навіть не дивлячись на них. Цьому заздалегідь посприяв тодішній мер Києва Олександр Омельченко. Із чуток, лояльність градоначальника Гереги заслужили хорошим хабарем.

У 2009 році Галина і Олександр відкрили гіпермаркет формату «Зроби сам».

У 2013 році стало відомо, що сім'я Герег оформляє угоду про придбання мережі магазинів будматеріалів «Нова лінія».

Пізніше власністю Галини і Олександра став торговий центр меблів, декору і будматеріалів «Ваш дім». Експерти констатують: подружжя Герег стало фактичним монополістом у своїй сфері.

У 2015 році Галина Герега та її чоловік почали інвестувати в агробізнес, швидко нарощуючи свій земельний капітал. Їхня діяльність сконцентрована у Вінницькій та Хмельницькій областях.

Політика

Галина Герега - Фото 3

У 2006 році Галина Герега прийшла в політику. Їй вдалося отримати мандат депутата Київради від «Громадського активу Києва». Подейкують, що серед авторів цієї партії є також російські діячі. Спонсором «ГАКу» був забудовник Василь Хмельницький. Частину інвестицій на проект виділили Гереги.

У 2011 році Галина Герега стала заступником київського мера Леоніда Черновецького та спікером Київради. Цікаво, що у 2010 році мережа гіпермаркетів «Епіцентр» виділила фінансові кошти на футбольний чемпіонат «Євро-2012». 

Деякі експерти схильні пов'язувати ці події. У 2012 році Галина Герега брала участь у виборах депутатів Верховної Ради, але не пройшла їх.

У тому ж році, після відставки тодішнього мера Леоніда Черновецького, Галина Герега стала виконуючою обов'язків столичного голови. На цій посаді вона пробула до 2014 року.

У тому ж 2014 році Галина Герега очолила Інститут досліджень екстремізму.

У 2015 році вона заявила, що більше не відчуває інтересу до політики. Свою увагу Галина має намір сконцентрувати на бізнесі та меценатстві. Повірили? Нас знову трішечки надурили!

У 2014-му році в українському політичному просторі з'явилася нова сила – партія «За конкретні справи». Її лідером раніше називали Людмилу Коваль. Але, як це зазвичай буває, так званий лідер слугує лише вітриною. За Людмилою стоять Олександр і Галина Гереги.

Партія проводить досить агресивний PR. Крім прихованої реклами в соціальних мережах і численних білбордів, Гереги часто з'являються в газетах. Про них пишуть як про великих благодійників. Діяльність партії сконцентрована на Хмельниччині, але все сильніше охоплює Київ.

Сім'я
Галина Герега - Фото 4

Галина заміжня. Її чоловіком є нардеп Олександр Герега. Раніше він був членом «Партії Регіонів». У пари є син Тарас.

Компромат і скандали

У 2011 році правоохоронці виявили непривабливий факт, пов'язаний із бізнесом Галини Гереги. З'ясувалося, що мережа магазинів «Епіцентр» продає контрабандну сантехніку та будматеріали. На цій підставі була проведена конфіскація товарів.

У 2012 році Галина Герега, яка тоді ще була на посаді секретаря Київради, не передала до розгляду депутатів проект закону про мораторій визнання російської мови регіональною в Києві. 

Нагадаємо, що трохи раніше Вадим Колесніченко просунув законопроект про надання російській мові статусу регіональної. Парламент підтримав цю ідею. У результаті абсолютно кожна область України визнала російську мову своєю регіональною.

Наприкінці вересня того ж року виконуюча обов'язків мера Києва Галина Герега повідомила, що на неї було скоєно замах. Крім того, зловмисник спробував обікрасти її охоронця.

Як виявилося, найстрашнішим убивцею є тендітна журналістка Онися Гарай, яка тоді працювала у газеті конкурентів – ВО «Свобода».

Інцидент трапився біля школи №39, розташованої на Лісовому масиві Києва. Того вечора Галина Герега проводила закриті батьківські збори. Журналістам вхід заборонений! Але це ж не означає, що їм не можна почекати на виході. Цікаво, що на зборах могли бути присутніми виключно батьки, іншим родичам приходити заборонялося.

Із нагоди візиту настільки високопоставленої гості територія школи була оточена охороною. Серед охоронців були бійці «Беркута», озброєні автоматами Калашникова.

Коли з будівлі вийшла сама Галина Герега, журналістка попрямувала до неї з питанням. Онися поцікавилася, чому Герега стала часто відвідувати школи саме перед парламентськими виборами.

Виконуюча обов'язків мера поспішила до свого автомобіля. Журналісткою зайнялася охорона. Дівчину почали штовхати. Разом із оператором вона вирвалася з оточення і спробувала втекти. Незабаром журналістів наздогнали та затримали.

Колегам Онисі охоронець пояснив, що дівчина спробувала пограбувати його, тому він затримав її та викликав міліцію. Другий охоронець розповів, що він не причетний до того, що відбувається, оскільки просто прогулювався поряд.

Натовп, який збігся на крики журналістів, почав заперечувати слова охоронців. На це страж порядку заявив, що всі вони – банда, яка діє спільно.

Пізніше Галина Герега пояснила журналістам, що, коли вона вийшла зі школи, до неї попрямувала дівчина, вигукуючи образливі слова. 

Вона розмахувала руками і поводилася досить агресивно. Тому Галина побажала швидше сховатися. Дівчину затримала охорона. У кишені незнайомки знайшли ніж.

Об'єктивно оцінити те, що відбулося допомогло відео.

У тому ж році Галина Герега не визнала свою поразку на парламентських виборах. За її словами, суперник Андрій Іллєнко з ВО «Свобода» застосовував моральний і фізичний тиск на членів виборчої комісії. 

Цікаво, що сама Галина Герега підкуповувала електорат дешевими харчовими наборами. Крім усього іншого, політична подачка включала в себе такі вишукані продукти, як рибні консерви та згущене молоко.

У квітні 2013 року навколо вишукано одягненої Галини Гереги розгорівся черговий і зовсім не вишуканий скандал. Київська влада прийняла хороше рішення – висадити в місті 200 каштанів італійського сорту Бріоті. Як повідомляли деякі експерти, ці красиві дерева стійкі до будь-яких кліматичних умов. Настільки вигідне придбання обіцяло високі витрати, адже одне таке деревце обходилося в 15 тис. грн. На щастя, громадяни іноді платять податки, а це означає, що із бюджету можна зішкребти потрібну суму. 

Столиця виділила 3 млн грн, а її голова незабаром з'явилася у новій шикарній шубі. 

Цей факт викликав безліч жартів у суспільстві. Але, коли каштани були висаджені, киянам вже було не смішно. Замість обіцяних Бріоті місто прикрасили звичайні каштани місцевого сорту. Їх італійське походження було помічене лише в документах. До речі, у 2016 році дерева всохли.

Галина Герега - Фото 5

У серпні Київрада під керівництвом Галини Гереги провела найкоротше засідання за всю історію. За 12 хвилин було прийнято 5 рішень і прослухано 2 виступи. Цікаво, що опозиціонерів не впустили до сесійної зали. Під вікнами розгорявся мітинг.

У 2013 році закінчився період, протягом якого Галина Герега могла обіймати посаду виконуючого обов'язків мера. Разом із тим Парламент не поспішав призначати вибори. 

У цьому ж році вийшло судове рішення, яке дозволило Галини Герезі так само тимчасово виконувати обов'язки столичної голови. Те, що відбувається викликало обурення як серед політикуму, так і серед електорату. На цьому ґрунті опозиційні депутати Київради багаторазово саботували засідання.

Під час Революції Гідності активісти Автомайдану кинулися на «Епіцентр». Щоправда, штурм незабаром був припинений. Пізніше ватажок активістів Сергій Поярков отримав членство в партії «За конкретні справи». Подейкують, що крім цього йому дісталася шестизначна сума від сімейства Герег.

У 2014 році після Революції Гідності активісти закликали бойкотувати мережу магазинів «Епіцентр». Причиною цього стала причетність Галини Гереги до «Партії Регіонів». Таким чином свідомі громадяни вирішили скоротити капітал політичних ворогів. Цю ініціативу вельми активно підтримали жителі західних і центральних областей. Як повідомляється, досить великих збитків зазнали магазини мережі, що розташовані у Львові.

У 2015 році Галина Герега поскаржилася в інтерв'ю «Світського життя» на фінансові труднощі. 

Підприємниця зазначила, що зараз усім нелегко, тому у поточному році вона лише раз була закордоном на гірськолижному курорті. 

При цьому її син продовжує навчання у Швейцарії. Галина також підкреслила, що хлопець веде дуже скромний спосіб життя і не витрачає гроші даремно.

Відзначимо, що Тарас Герега літає на особистому літаку та відпочиває на елітних курортах. Навчання не заважає йому проводити ночі у клубах. Усе це видно на його фотографіях в соцмережах.

Галина Герега - Фото 6

У 2016 році у пресі з'явилися чутки, що магазини «Епіцентр» в Одесі охороняли бійці «Беркута». Ця новина викликала несхвалення суспільства.

Ще одним невтішним фактом є те, що на території анексованого Криму до цього часу функціонують магазини мережі «Епіцентр». Правда, на них змінилася вивіска, але комерційний зв'язок залишився колишнім. 

Крім того, Галина Герега та її чоловік не так давно заснували свою компанію в Росії. У 2014 році після Євромайдану в РФ була зареєстрована фірма «Руслайн Ко». Її кінцевими власниками є Галина і Олександр Гереги.

У 2017 році ритейлер «Епіцентр» опинився в новому скандалі. Як повідомили його покупці, на полицях магазинів з'явилося багато бракованих і поламаних товарів. Цікаво, що всі вони не підлягають обміну та поверненню. 

Ці чутки вирішила перевірити журналістка antikor.com.ua. Придбаний зламаний ліхтарик відмовилися приймати. Замість цього був запропонований ремонт за додаткову платню. Наполягання на своїх правах зустрілося з хамством адміністратора, який запросив до дискусії охоронця загрозливого вигляду.

Такі часті епізоди спровокували реакцію правоохоронців. На тлі порушення прав споживачів спливло багато інших вже відомих і зовсім нових фактів нехтування законом. Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що саме у магазині «Епіцентр», розташованому на Оболоні, відбувалося озброєння «тітушок» під час Євромайдану.

Подейкують, що Галина Герега, яка раніше клялася не залишати Україну, вже збирає валізи.

Інсайдери відзначають, що до 2014 року Галина Герега була активним лобістом «Партії Регіонів». Паралельно вона вирішувала свої бізнес-справи. Зокрема, згадується змова, до якої Галина схилила «Київпастранс», а також департамент із економіки та інвестицій при Київраді. Таким чином було укладено інвестиційний договір. Завдяки цьому «Епіцентр» отримав земельну ділянку на вул. Полярній, 20. ЇЇ площа становила близько 10 га.

Пізніше прокуратура засумнівалася в прозорості цієї угоди, що містила особисту вигоду Галини Гереги. Як показало розслідування, цей договір порушив земельне законодавство України. Крім того, з'ясувалося, що Київрада не надала офіційний дозвіл на передачу ділянки. Цікаво, що раніше ділянка слугувала місцем збору мобілізаційних ресурсів Оболонського району.

Статок

У 2017 році Галина та її чоловік Олександр задекларували 48,1 млн грн спільного доходу, а також готівкові кошти -  124 млн грн.

За даними ЗМІ, у 2013 році статок подружжя налічував 794 млн USD.

Згадки про персону