Пронін Філіп Євгенович: начальник Полтавської обласної військової адміністрації
Пронін Філіп Євгенович — до зайняття посади голови Полтавської ОВА, був заступником голови АРМА, де відзначився низкою скандалів
Біографія
Філіп Євгенович Пронін народився 29 вересня 1982 року в місті Київ, Україна.
Освіта
Пронін має дві освіти: економічну та юридичну. У 2005 році він став випускником Київського національного економічного університету, а через тринадцять років закінчив фінансово-правовий коледж.
Сім’я
Філіп одружений на Наталії Проніній. Вона займається підприємницькою діяльністю (основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління). Подружжя разом заснували громадську організацію "Центр міжнародних проєктів".
У Філіпа і Наталії двоє дітей: Марк і Аріна.
Кар'єра
Першим офіційним місцем роботи Проніна було ТОВ" Оздоббуд", яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. З 2003 по 2004 рік Філіп був фінансистом компанії.
Потім він займався фінансовими розслідуваннями в Держкомітеті фінмоніторингу. З 2005 по 2008 рік Пронін був головним спеціалістом департаменту аналітичної роботи.
Наступні два роки Філіп був співробітником українського офісу аудиторської компанії KPMG. Тут у сферу діяльності Проніна входило створення і розвиток групи незалежних фінансових розслідувань з корпоративної розвідки та протидії відмиванню коштів.
У 2010 році Пронін повернувся до Державної служби фінансового моніторингу. Протягом семи років він обіймав керівні посади в Департаменті фінансових розслідувань.
У 2017 році Філіп перейшов до АРМА. Три роки він керував управлінням виявлення і розшуку активів центрального апарату, а потім стільки ж був заступником голови цього Нацагентства. Представляв Україну в Мінських переговорах про порушення Російською Федерацією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
У Філіпа другий ранг державного службовця. У жовтні 2023 року Президент Зеленський призначив Проніна головою військової адміністрації Полтавської області.
Компромат
Під час роботи в АРМА Пронін кілька разів потрапляв у скандали. Так, повідомлялося, що він взагалі не мав право обіймати посаду заступника голови відомства. На момент призначення на цю посаду у нього не було п'ятирічного стажу роботи у сфері права. Але завдяки лобіюванню тодішнього очільника Кабміну Гончарука і Міністра юстиції Малюська Пронін був затверджений.
У 2022 році у виданні "Дзеркало тижня" була розкритикована робота керівництва АРМА. Ефективність функції розшуку, яким опікувався Пронін, становила всього лише 0,2%. Саме стільки розшукуваного майна фактично передали в управління АРМА. При цьому сам Філіп отримував стотисячну зарплату і ще виписував собі надбавку у майже п'ятикратному розмірі за інтенсивність роботи.
Також у пресі повідомлялася інформація про можливу корупційну діяльність Проніна в АРМА. Так, за Філіпа відомство продавало за зниженими цінами хлорид калію, через що держава недорахувалася двох з половиною мільярдів гривень.
У шість разів нижче ринкової вартості була продана АРМА і кукурудза. При цьому відомство не мало права здійснювати будь-які дії з цією сільгоспкультурою. Раніше суд скасував арешт врожаю кукурудзи. Відповідний акт становив у той час Пронін.
Крім того, заступник голови АРМА нібито спеціально тягнув з відповідями на запити співробітників правоохоронних органів, щоб фігуранти кримінальних справ могли приховати власні незаконні активи або давав відповіді з грифом "для службового користування", які неможливо долучити до справи.
Уряд погодив кандидатуру Проніна на посаду голови Полтавщини у вересні 2023 року. Однак Президент підписав його призначення лише через місяць.
Полтавські журналісти відзначали, що причиною такої затримки стали проблеми Філіпа з НАЗК. Антикорупціонери підозрювали наявність конфлікту інтересів у Проніна під час роботи в АРМА. Протягом року він три рази виписав своєму начальнику Дмитру Жоравовичу більш ніж триразову надбавку до зарплати. На той момент Пронін виконував обов'язки глави відомства.
У листопаді того ж 2023 року НАЗК викликало Проніна для ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення і відзначило, що він вже неодноразово ігнорував запрошення Національного агентства. Однак у березні наступного року один зі столичних судів закрив провадження щодо залучення до адмінвідповідальності полтавського губернатора.
Декларація
У березні 2024 року Філіп Пронін подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. Чиновник володіє в Києві земельною ділянкою (800 кв.м), житловим будинком (189,7 кв.м) і квартирою (157,4 кв.м).
Також у нього залишилася квартира в окупованому російськими військами Бердянську (42,1 кв.м). У Полтавській області він орендує житловий будинок у селі Горбанівка. Його дружині належить квартира в столиці та два офіси в Запоріжжі (103.4 і 139.5 кв.м). У Наталії Проніної є також два автомобілі марки BMW: X4 2019 року випуску і 730ld 2017 року випуску.
У 2023 році в АРМА Філіп заробив понад мільйон гривень, а в Полтавській обласній військовій адміністрації 223 тисячі. Доходи своєї дружини, як і грошові активи сім'ї Пронін в декларації не вказав.