Федір Караманиць
  • Дата народження
    18 квітня 1949
  • Країна
    Україна
Федір Караманиць
3019

Федір Караманиць

Федір Іванович Караманиць: гендиректор Криворізького залізорудного комбінату

Федір Караманиць - Фото 1

Федір Іванович Караманиць з 2002 року очолює 9-тисячний гірницький колектив в Кривому Розі. Хоча у ЗМІ про нього говорять, як про успішного керівника, самі працівники підприємства скаржаться на деспотизм та всіляке утискання їх прав.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат

Біографія

Федір Караманиць народився 18 квітня 1949 року в селі Стила Донецької області в селянській сім’ї. 

Сім'я

Одружений. Має двох синів та онуків.

Освіта

Середню професійну освіту Федір Караманиць отримав в Докучаївському гірничому технікумі. Згодом переїхав до Кривого Рогу, ставши студентом Криворізького гірничорудного інституту, в якому навчався без відриву від виробництва. 

Кар'єра

Свій трудовий шлях Караманиць почав з посади кріпильника на шахті “Саксагань”. Через два роки був підвищений до заступника директора, а ще через кілька років - до головного інженера цієї шахти.

З 1994 до 1997 року працював на шахті “Гігант” виробничого об’єднання “Кривбасруда”, де спочатку був головним інженером, потім став керівником. У зв’язку з реорганізацією підприємства в Криворізький залізорудний комбінат шахту “Гігант” закрили, а Караманець очолив шахтоуправління “Родіна”. 

У 2002 році Федір Іванович отримав посаду голови правління Криворізького залізорудного комбінату.

За час своєї діяльності написав ряд публікацій, в яких описав методи удосконалення технологій підземної розробки рудних покладів та переробки залізорудної сировини. Запатентував декілька винаходів.

Компромат

Як повідомляє видання “ОРД”, у 2012 році працівники трудового колективу ПАТ “Кривбасзалізрудком” направили Віктору Януковичу лист, в якому просили президента зупинити свавілля, що відбувалося на підприємстві

За словами робітників, керівництво товариства в особі Федора Караманиця та інших посадових осіб зухвало порушує умови трудового договору, а саме не надає засоби захисту, спецодяг, інструменти для роботи тощо. 

Кошти, які призначені на забезпечення належних умов праці, списуються і розкрадаються, в результаті чого робітники підприємства неодноразово купували спецівку та запчастини за власні гроші. 

Крім того, працівників часто відправляли на роботу за межами “Кривбасзалізрудкома” - будувати керівництву та їх родичам будинки, гаражі, дачі. І це при тому, що більшість працівників працюють понаднормово. 

Також у своєму зверненні колектив підприємства зазначив, що у той час, як зарплата стає все меншою, а її підвищення відбувається тільки після страйків, матеріальне становище керівників компанії помітно зросло. 

Так, за словами робітників, Караманиць Ф.І. привласнив собі одну з чотирьох шахт, а також купив за 10 мільйонів доларів величезний готель в Ялті. 

Тих, хто відкрито висловлював невдоволеність ситуацією, так звана “служба безпеки” брала на контроль, прослуховувала та навіть била.

“Безсоромно обманюється весь трудовий колектив, обмежується оплата праці, а будь-який прояв протесту загрожує терором з боку служби безпеки, профспілки, відділу кадрів і нарешті, звільненням - НАС ТРАВЛЯТЬ, ЯК СОБАК вважаючи нас рабами”, - написали працівники ПАТ “Кривбасзалізрудком” президенту.

Згадки про персону