Едуард Прутнік
  • Дата народження
    15 січня 1973
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Едуард Прутнік
4739

Едуард Прутнік

Едуард Прутнік: син Януковича або кривавий банкір?

Едуард Прутнік - Фото 1

Він повертається, але для чого? Едуард Прутнік – радник Віктора Януковича, просувач волі Кремля і злочинний бізнесмен. Що йому ще треба? Щоб зрозуміти це, слід розібратися, що він вже наробив.

Біографія

Прутнік Едуард Анатолійович з'явився на світ 15 січня 1973 року. Його малою батьківщиною є місто Селидове (Донецька область).

Як писав сам Прутнік у своїй біографії, з татом він не знайомий. Батьки розлучилися, коли йому було 4 роки. В Едуарда є старша сестра Тамара.

Коли Едіку було 11 років, його мати померла в результаті важкої хвороби. 

Відразу після цього сестра Тома поїхала в Полтаву, де почала навчання у медичному училищі. Опіку над Едуардом взяли на себе дідусь Василь та бабуся Оля. 

Василь працював бригадиром на Селидівській ЦЗФ. Ольга все життя пропрацювала на залізниці. Забравши онука, вона вийшла на пенсію. Щоправда, проводити багато часу з нащадком вона не могла. Жінці доводилося часто їздити в село, де догляду потребувала її мати.

За словами Прутніка, його вихованням займалися вулиця і школа. До слова, школа досягла в цьому процесі набагато менше, ніж вулиця.

Едуард Прутнік згадує, що у підлітковому віці йому доводилося потрапляти в міліцію через бійки.

За словами Едуарда, з ранніх років він мріяв стати військовим. Метою хлопчака була посада міністра оборони СРСР. Правда, йому набагато пізніше довелося дізнатися, що кулаки в політиці призводять до народного бунту. Проте, Прутнік високо оцінював свої шанси на бажаний пост.

«Скільки себе пам'ятаю, я завжди був лідером», – зазначає Едуард в автобіографії.

Освіта

Як розповідає Едуард Прутнік, у школі однолітки спочатку поважали його за кулаки, а потім – за успішність у навчанні. Політик ділиться, що почав непогано вчитися тільки після 8-го класу. 

У своїй біографії, заповненій граматичними помилками, Прутнік зазначає: якби хотів – закінчив би школу із золотою медаллю.

Власне, закінчивши 8 класів, хлопець вирушив до Свердловська, щоб вступити до Суворовського училища. Як пізніше він розповідав, вступити не вдалося, оскільки не було блату.

«Мене обійшли генеральські та полковницькі синки», – пізніше констатував Едуард Прутнік.

Юнак вирішив повернутися до школи, але його опікуни заперечили.

«Їм набридло мене годувати», – ділився політик в автобіографії.

Родичі наполягали, щоб Едік вступив до ПТУ. Але йти туди йому зовсім не хотілося. Щоб уникнути такої долі, хлопець втік з дому. Він повернувся в сім'ю тільки через два місяці, коли документи в ПТУ вже не приймали.

У результаті Едуард вступив до Донецького військово-політичного училища.

Потім він продовжив навчання у Донецькому національному університеті. Там юнак навчався на факультеті економіки. Про це повідомляє «Wikipedia». Сам же Прутнік написав в автобіографії, що їздив до Москви на сесії. Далі він отримав вчений ступінь кандидата економічних наук.

Кар'єра

Едуард Прутнік - Фото 2

За словами Едуарда Прутніка, свою кар'єру він почав ще в студентські роки. На той момент він вже був сімейною людиною і мав забезпечувати сина.

Так його першим місцем роботи став Селидівський міськвідділ комунального господарства.

У 1995-му році Прутнік разом з товаришами заснував свій бізнес. Так виникла компанія «Будівельник».

Через чотири роки він став першим заступником директора банку «Україна» в обласному відділенні.

Едуард Прутнік веде активну підприємницьку діяльність. Він є засновником групи компаній «UVERCON Investment Limited». До неї входять підприємства, що займаються сільським господарством, видобутком сировини, фінансами та суднобудуванням. 

Крім того, він є інвестором та власником компаній, що спеціалізуються на видобутку дорогоцінних металів та алмазів. 

Йому також належать підприємства, які розробляють технології для сфери нафтопереробки, та фірма, що створює цифрове ПО. Компанії підприємця знаходяться в різних країнах світу.

Політика

Едуард Прутнік - Фото 3

Політична кар'єра Едуарда Прутніка почалася зі знайомства з Віктором Януковичем. Їх пов'язав газопровід.

Тоді запускалася робота нового газопроводу, до створення якого була причетна фірма Едуарда Прутніка. З цього приводу в місто приїхав тодішній заступник голови обладміністрації Віктор Янукович. 

Як пише Прутнік у своїй біографії, через два дні він став помічником Януковича. Незабаром Едуард Прутнік обійняв посаду радника глави області.

У 1998-му році прудкий Прутнік став депутатом донецької Облради. За словами Едуарда, тоді він був наймолодшим депутатом, якого вже на першій сесії зробили заступником голови комісії з економічного розвитку області. 

Через рік вундеркінд очолив цю комісію. Пресі невідомо, скільки підприємцю і наближеному до Януковича коштували ці посади. Втім, Едуард же сам сказав, що завжди був лідером.

У 2001-му році Едуард Прутнік отримав посаду заступника голови Донецької облдержадміністрації.

Через рік підприємець став радником прем'єр-міністра України. У 2003-му році Едуард Прутнік очолив наглядову раду «Ощадбанку».

У 2006-му році він отримав мандат парламентського депутата. На цій посаді підприємець пробув 6 років.

У 2008-му році Едуард Прутнік заснував міжнародний фонд «Єдиний світ». Мета організації – розвиток громадянського суспільства. Хоча, дивлячись на проекти цієї організації, складається враження, що її місією було приєднання України до так званого «Русского мира». Але про це трохи пізніше.

Едуард Прутнік перебував у «Партії Регіонів». Варто відзначити, що він був членом «сім’ї» Януковича.

Він брав активну участь у формуванні іміджу Віктора Януковича, його PR-і та передвиборчих кампаніях.

Ще у 2004-му році він зайнявся пошуком зарубіжних PR-щиків для Віктора Януковича і «Партії Регіонів». У якості спонсора PR-кампаній виступив Рінат Ахметов. 

Так іміджем біло-блакитного лідера та його партії зайнявся американський політтехнолог Пол Манафорт. Він зазначив, що для підвищення рейтингів «Партії Регіонів» їй необхідно позбутися свого лідера. Проте фахівцеві зі США вдалося перетворити шапкаря в Президента України. Пізніше Манафорт повідомив, що «Партія Регіонів» була його найуспішнішим проектом.

Варто відзначити, що Едуард Прутнік був незмінним радником Віктора Януковича. Він залишався найближчим соратником шапкаря та мав на нього деякий вплив.

У 2005-му році, коли рейтинги «Партії Регіонів» значно впали, Прутнік наполягав на радикалізації партії та посиленні опозиційної риторики.

Погляди Едуарда Прутніка часто суперечили думці таких політичних мамонтів, як Микола Азаров та Володимир Рибак. На цьому тлі у нього виникали невеликі конфлікти з Віктором Януковичем.

У 2012-му році Едуард Прутнік залишив політику та переїхав за кордон.

Едуард Прутнік – син Януковича

Едуарда Прутніка жартома називають позашлюбним сином Віктора Януковича. Причиною слугує неймовірна схожість. Окрім того, Едуард Прутнік завжди був "найнаближенішим із наближених" до Віктора Януковича.

Як розповідав Едуард Прутнік, Віктор Янукович застеріг його від багатьох неправильних вчинків.

Сім'я

Дружина Едуарда – Оксана. У шлюбі з нею народилося троє дітей: двоє синів – Кирило і Данило, а також дочка Марія.

Компромат і скандали

Як стверджують інсайдери, вдалу політичну кар'єру Едуарду Прутніку допоміг зробити Віктор Янукович. Також підприємця називають його хрещеним сином у політиці.

У період прем'єрства Віктора Януковича в українському телепросторі з'явився дивакуватий телеканал «НТН». Цікаво, що ліцензію на телемовлення канал отримав за рішенням суду, а не через Нацраду телебачення і радіомовлення, як того вимагають нормативи. 

Пресі невідомо, чому відкриття каналу відбулося саме таким способом та в яку суму обійшлося таке ухилення від закону.

Фактичним власником телеканалу називали Едуарда Прутніка. «НТН» працював у партнерстві з російськими ЗМІ, а також використовувався в якості агітки Віктора Януковича. Журналісти та редактори, які працювали на «НТН», повідомляли про жорстку цензуру, присутню у компанії.

У 2003-му році на репутації Едуарда Прутніка з'явилася кривава пляма. Її поставив голова наглядової ради «АвтоКрАЗбанку» Сергій Кириченко, а точніше – не він, а ті, хто його зарізав. Це сталося у під'їзді будинку, де жив невгодний банкір. 

До підозрюваних відразу ж потрапив Павло Борулько – заступник Кириченка і партнер по банківській справі Едуарда Прутніка. 

Підозри також впали на самого Прутніка. Але непротікаючий дах і міцні родинні зв'язки не дозволили правоохоронцям гарненько копнути під цих персонажів.

У 2005-му році в руки журналістів потрапили скандальні аудіозаписи. Вони були створені стараннями депутата Рибачука. У зафіксованій розмові йдеться про способи фальсифікації результатів президентських виборів. Чітко чути, що у діалозі бере участь Едуард Прутнік.

У 2012-му році нова ініціатива Едуарда Прутніка шокувала українське суспільство. Його організація «Єдиний світ» вирішила повернути країні світлу пам'ять про політика Петра Столипіна. Народ був проти.

«Важливо, що нас підтримала церква», – підкреслив Едуард Прутнік.

Він також заявив, що крім відновлення старовинного пам'ятника необхідно відновити столипінські реформи. Прутнік також зазначив, що фігура Столипіна є об'єднуючою для багатьох людей.

«Все задумане буде виконано, і пам'ять про Столипіна повернеться у всій повноті та різноманітті», – поділився Едуард Прутнік.

Варто зазначити, що меморіальну скульптуру Петру Столипіну встановили на нинішній Площі Незалежності. У 1917-му році її знесли українські революціонери. Річ у тім, що на статуї красувалася провокативна фраза:

«Твердо вірю, що зажевріле на Заході Росії світло російської національної ідеї не згасне, і незабаром осяє всю Росію», –  так писав сам Столипін київським націоналістам.

Едуард Прутнік - Фото 4

Російського реформатора також називали ворогом української незалежності та захисником самодержавства.

У тому ж 2012-му році в Україні почали з'являтися дивні білборди. По трасі «Київ-Харків» з'явилися вивіски з портретом царя Миколи II. Зображення було доповнене фразою «Цар батюшка, прости».

Едуард Прутнік - Фото 5

Роком раніше в Києві та Одесі з'явилися білборди з фотографією останньої царської сім'ї. На ній красувалося інше послання: «Прости нас, государ, чад своїх і за нас помолись перед Богом».

Едуард Прутнік - Фото 6

У місті Ровеньки Луганської області планувалося встановлення пам'ятника царю Олександру II.

Усі ці дії були пов'язані з проектом «Русский мир», покликаним об'єднати країни СНД в єдину «наддержаву». 

Для цього Україні потрібно було вступити в Митний Союз, чому абсолютно не противилася «Сім'я» Януковича.

Після захоплення Донбасу Росією в суспільстві поповзли чутки про те, що Едуард Прутнік разом із Олександром Януковичем і Максимом Федотовим займаються торгівлею вугіллям та газом на окупованих територіях.

Статок

У 2006-му році у пресі повідомлялося, що дохід Едуарда Прутніка становить 7 млн грн.

Згадки про персону