Дмитро Сталінський
  • Дата народження
    7 серпня 1952
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Дмитро Сталінський
5192

Дмитро Сталінський

Сталінський Дмитро Віталійович: депутат Харківської облради, якого звільнили з посади гендиректора ДП "Енергосталь"

Дмитро Сталінський - Фото 1

Сталінський Дмитро Віталійович — був звільнений головою Мінекономіки наприкінці 2019 року з посади керівника "Енергосталі" за приховану від міністерства заборгованість із зарплати у сумі 30 мільйонів гривень.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Дмитро Віталійович Сталінський народився 7 серпня 1952 року у місті Харків.

Освіта

Дмитро закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю "Машини і технологія обробки металів тиском" (1976). Через десять років після закінчення політеху, Сталінський захистив дисертацію та отримав ступінь кандидата технічних наук. У 2006 році він став доктором наук.

Заслужений діяч науки та техніки України. Автор понад 700 публікацій.

Сім’я

Дмитро Сталінський перебуває у шлюбі. Дружину звуть Ірина.

Кар'єра

З 1976 року Дмитро працював в інституті "УкрНДІМет", де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до заступника директора з наукової роботи. У 1998 році Сталінський заснував та став керівником СКТБ "Металургмаш", яке через два роки було реорганізовано в інститут Укр НДПКТІ “Металургмаш”.

З 2001 по 28 жовтня 2019 року Сталінський був генеральним директором Державного підприємства "Український науково-технічний центр металургійної промисловості "Енергосталь".

Центр був організований шляхом злиття інститутів НДПІ "Енергосталь" та Укр НДПКТІ "Металургмаш". У 2004 році до нього були приєднані інститути "Гипросталь" та "УкрНДІмет".

Дмитро Сталінський - Фото 2

У 2015 році Дмитро став депутатом Харківської обласної ради від партії "Відродження". Сталінський — заступник голови постійної комісії з питань науки, освіти і духовності. За ним закріплено Лозівський район Харківської області.

Сталінський — завідувач кафедри у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова. Дмитро має частку (24%) у статутному капіталі Науково-виробничого об'єднання у формі ТОВ "МКД". Також йому належить частина у ТОВ "Інноваційно-виробнича компанія "ІНПРОКОМ".

Компромат

У листопаді 2019 року, міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України звільнило майже п'ятдесят керівників державних підприємств. Серед тих, хто опинився звільненим був і Дмитро Сталінський. Офіційним формулюванням стало "невиконання планових показників по підприємству за перше півріччя 2019 року та наявності заборгованості по зарплатах".

Дмитро Сталінський - Фото 3

Виконуючим обов'язки керівника "Енергосталі" був призначений Василь Балабай. За словами міністра економіки Милованова, "новий директор виявляє приховану заборгованість із зарплати працівникам на 30 млн грн, риховану від Міністерства".

На думку очільника відомства, це робиться для того, щоб штучно довести підприємство до банкрутства. У змові, на думку Милованова, й Держслужба праці, яка приховувала борги перед робітниками.

Сам Сталінський не погодився зі своїм звільненням та подав позов до Київського районного суду міста Харкова. Феміда заочним рішенням відновила звільненого гендиректора на посаді. Так у керівництві ДП "Енергосталь" утворилося двовладдя.

Для того, щоб розібратися в ситуації, Милованов спеціально відвідав харківське підприємство з наміром почути обох директорів, як нового, призначеного міністерством, так і "старого, який вважає підприємство своїм, а не державним".

27 грудня 2019 року прес-служба міністерства повідомила, що "Київський районний суд Харкова захистив рішення держави про призначення нового керівника державного підприємства "Енергосталь" Василя Балабая. Рішенням від 27.12.2019 року суд скасував своє ж попереднє рішення про відновлення звільненого керівника Дмитра Сталінського на посаді керівника держпідприємства".

Дмитро Сталінський - Фото 4

У міністерстві відзначили, що "крім самовільного відновлення, яке вже є предметом окремого кримінального провадження, колишній керівник підприємства приховав заборгованість по виплаті зарплати працівникам на 30 млн гривень та здавав в оренду площі підприємства за заниженими цінами".

Також Милованов повідомив, що за Сталінського його "просив" один з керівників Харкова. І за те, щоб залишити Сталінського на посаді гендиректора, нібито міністру пропонували хабар.

"До мене підходив, чи то мер, чи то губернатор — я не буду називати прізвище. Просив мене, щоб я відчепився від цього державного підприємства. Що людина яка там працює, точніше нелегально працює, з нашої точки зору, — це людина довірена та вона буде робити все, що потрібно. З натяком на гроші, які будуть й раніше заносили у те саме міністерство", — заявив Милованов.

Також він додав про три відкриті кримінальні провадження у цій справі та про те, що вони саботуються місцевими правоохоронними органами.

Декларація

У березні 2019 року Дмитро Сталінський опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Дмитро Сталінський - Фото 5

Депутат обласної ради володіє чотирма земельними ділянками (загальна площа — понад 7000 кв.м.) та дачею (405 кв.м.) у селі Хотімля Харківської області, а також квартирою (176,8 кв.м.) у місті Харків.

Дружина Сталінського — власниця трьох квартир (88.7, 34, 46,8 кв.м.) у Харкові. У селі Три Копці Рівненської області Ірина має земельну ділянку(597 кв.м.) та дачу (46 кв.м.).

З цінного рухомого майна Дмитро задекларував швейцарський годинник Breitling A13356. Сталінський володіє двома автомобілями: Lexus LX 570 2008 року випуску та Chevrolet Orlando 2017 року випуску. Обидва автомобілі Дмитро придбав у 2018 році, заплативши за них в загальній сумі 635,7 тисячі гривень. Дружина депутата пересувається на Toyota Corolla 2013 року випуску.

Сукупний дохід Сталінського у 2018 році (зарплата, пенсія і банківські рахунки) склав 1,1 мільйона гривень. Ірина поповнила сімейний бюджет на 41 тисячу гривень.

На банківських рахунках депутат облради зберігає 163 тисячі гривень, 130 тисяч доларів, 12 тисяч рублів та тисячу євро. Готівковими коштами Сталінський задекларував двісті тисяч гривень та п'ять тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону