Дмитро Костюк
Дмитро Костюк
3403

Дмитро Костюк

Костюк Дмитро Васильович: ексголова держпідприємства «Електроважмаш»

Дмитро Костюк - Фото 1

Костюк Дмитро Васильович — за інформацією ЗМІ, «смотрящий» від Ахметова на посаді директора харківського заводу «Електроважмаш» займався розпилом та знеціненням підприємства.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання 

Біографія

Дмитро Васильович Костюк народився у 1983 році.

Освіта

Костюк має диплом за спеціальністю «економічна кібернетика». У 2004 році Дмитро закінчив інженерну академію в Запоріжжі. Через два роки він отримав диплом Києво-Могилянської академії.

Сім'я

Офіційно Дмитро не одружений. Але має дочку Майю.

Кар'єра

Після закінчення «Могилянки» Костюк був економістом в «Київобленерго», фінансовим аналітиком в ТОВ «Майєрск Україна ЛТД», аналітиком в корпорації «ДТЕК». У 2007 році Дмитро працював на посаді провідного інженера державного концерну «Укратомпром».

Дмитро Костюк - Фото 2

Через рік він повернувся у «ДТЕК», де працював старшим менеджером з 2008 по 2011 рік. У 2012 році Костюк перейшов на харківське держпідприємство «Електроважмаш» (ЕТМ). Протягом року Дмитро був заступником директора зі стратегії та маркетингу. Потім він був призначений першим заступником директора. З 2015 року Костюк фактично керував підприємством на посаді виконуючого обов'язки голови.

У липні 2019 року він переміг на конкурсі на заміщення вакантної посади директора «Електроважмаш». Однак на чолі заводу Дмитро пробув кілька місяців. 26 листопада він був звільнений. Влітку 2020 року Костюк оскаржив своє звільнення в суді і виграв справу. Але вже в серпні того ж року на підставі іншого судового рішення глава ФДМУ залишив на позиції і. о. директора Віктора Бусько.

Дмитро Костюк - Фото 3

Костюку належить 45% німецької компанії German Power Group Investments AG. Він засновник і кінцевий бенефіціарний власник благодійної організації «Благодійний фонд Жовтоводського ліцею «Наукова спадщина» (місто Жовті Води, Дніпропетровська область).

Компромат

У 2015 році видання «Українська правда» писало, що Дмитра Костюка призначили на посаду в.о. глави «Електроважмаш» з порушенням процедури. Як повідомляють джерела журналістів, наказ про його призначення підписав не міністр економічного розвитку, а лише начальник відділу. Самого ж Костюка ЗМІ називають «смотрящим» від Рината Ахметова. На підприємстві олігарха ДТЕК Дмитро працював протягом декількох років.

Дмитро Костюк - Фото 4

Восени 2016 року представники преси виявили у Костюка вид на проживання в Німеччині, що категорично заборонено для керівника держпідприємства.

Крім того, журналісти звернули увагу, що дії Дмитра на посаді в.о. директора ДП нібито були спрямовані на його знецінення. Так при керівництві Костюка за дев'ять місяців 2016 року завод ЕТМ на чверть скоротив виробництво. «Електроважмаш» не використав ProZorro, а робив держзакупівлі за старою корупційною системою, у дружніх в.о. гендиректора осіб.

Зате сам Костюк придбав шість елітних автомобілів, квартиру в Харкові, яку оформив на матір. На батьків Дмитро, за інформацією ЗМІ, записав житловий будинок в Запоріжжі, а на сестру — кілька підприємств. В гору пішов і німецький бізнес Костюка відразу після його призначення на високий пост ЕТМ.

«Співробітники держпідприємства на правах анонімності розповіли, що в другій половині серпня (2016 року — прим. ред.), поки завод повністю стояв, з нього були вкрадені 240 тонн металевих штампів. І, нібито, до цієї крадіжки може мати відношення керівництво ДП».

Дмитро Костюк - Фото 5

Наприкінці 2020 року блогер Микита Соловйов писав у фейсбуці про те, що харківські правоохоронці ігнорують заяви про порушення кримінальних справ у відношенні Костюка. З чуток, ексдиректор ЕТМ «заносив» багатьом високим чинам, які нібито дозволяли йому «пиляти» завод.

З чуток, в разі повернення на посаду «Електроважмашу» Костюк пообіцяв відновлення старих правил гри. «Але я такого стверджувати не можу, я ж свічку не тримав. Хоча вписується в картину дуже вдало», — написав Соловйов.

Блогер зазначає, що правоохоронці відкрили кримінальну справу стосовно наступника Костюка на посаді в.о. директора держпідприємства Віктора Бусько і фінансового директора Демидова. Їх звинуватили в тому, що вони по старому контракту продали в збиток продукцію.

За словами Соловйова, в результаті кримінальних справ, ініційованих Костюком, «Електроважмаш» може залишитися без керівництва з правом підпису, що створює ризики зупинки підприємства і його банкрутства в майбутньому.

Дмитро Костюк - Фото 6

Декларація

У лютому 2020 року Дмитро Костюк опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Ексголова «Електроважмашу» не має власної нерухомості. У Харкові він орендує квартиру (170 кв. м), яка належить його матері Галині Костюк. Дмитро має колекцію з чотирьох наручних годинників швейцарського виробництва і два автомобілі. У 2014 році він придбав Range Rover за 1,3 мільйона і Audi A8 L за 2,1 мільйона.

За 2019 рік сукупний дохід Дмитра склав 744,8 тисячі гривень. У банках колишній директор «Електроважмашу» зберігає 1,1 мільйона гривень, 9 тисяч євро і 49,8 тисячі доларів. Готівковими коштами Косюк задекларував 69 тисяч доларів і 10 тисяч євро. Своєю фірмі German Power Group Investments AG він позичив 2,7 мільйона євро.

Посилання

Facebook

Згадки про персону