Дмитро Білоцерковець
Дмитро Білоцерковець
1585

Дмитро Білоцерковець

Білоцерковець Дмитро Олександрович: депутат Київради і екснардеп від БПП

Дмитро Білоцерковець - Фото 1

Білоцерковець Дмитро Олександрович — «відзначився» «геноцидом проти малого бізнесу» столиці і незадекларованим майном на майже 4 млн грн.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Дмитро Олександрович Білоцерковець народився 21 лютого 1986 року у місті Севастополь.

Освіта

Диплом менеджера-економіста Білоцерковець отримав в київському Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу.

Сім’я

Олександр Білоцерковець одружений на Ірині Лященко. У 2019 році основним місцем її роботи був ПВНЗ «Київський медичний університет». Також Ірина — фізична особа-підприємець (основний вид — загальна медична практика). У подружжя є одна дитина — син Дан. Також Білоцерковець виховує пасинка Давида.

Кар'єра

З січня 2006 по травень 2007 року Дмитро працював в ЗАТ «СК «Авліта». У 2007 році Білоцерковець очолив виконком «Громадський рух «Севастополь без корупції». Також Олександр був головою молодіжного крила партії «Наша Україна». У 2009 році він став директором ТОВ «Віадук-Р» (надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

У 2012 році Дмитро очолив молодіжне крило партії УДАР. Влітку наступного року Білоцерковець був кандидатом на довиборах до міської ради Севастополя. Дмитро балотувався як кандидат від громадської організації «За справедливий Севастополь» по 19-му виборчому округу.

Дмитро Білоцерковець - Фото 2

Після анексії Криму Білоцерковець перебрався до Києва. У вересні 2014 року мер Кличко призначив молодого кримчанина керувати столичним департаментом благоустрою та охорони природного середовища.

Дмитро був помічником народних депутатів. У В'ячеслава Кириленка (VI скликання ВР) він працював на громадських засадах, в Ігоря Побера (VII скликання ВР) — на платній основі.

У 2013 році Білоцерковець балотувався в український парламент на довиборах по 224-му мажоритарному округу (Севастополь) від УДАРу. Однак тоді вибори виграв Вадим Новинський. Уже через рік Дмитро був кандидатом від БПП «Солідарність» (№76 у списку) на позачергових парламентських виборах.

За їх результатами місце Білоцерковця виявилося непрохідним. Але в березні 2016 року, після того, як депутатських мандатів позбулися Микола Томенко та Єгор Фірсов, їх місця в Раді зайняли Олександр Бригинець та Дмитро Білоцерковець.

За місяць до цього Дмитро став керівником столичної парторганізації БПП. У парламенті VIII скликання уродженець Севастополя був членом бюджетного комітету. Крім того, з березня 2016 року Білоцерковець займав посаду радника київського міського голови з стратегічних питань.

Дмитро Білоцерковець - Фото 3

У 2020 році Білоцерковець повернувся в партію УДАР. Від політсили Віталія Кличка він балотувався до Київської міської ради по 10-му виборчому округу (№5 у списку) і під 7-м номером у загальному партійному списку.

На момент виборів він значився фізичною особою-підприємцем (консультування з питань комерційної діяльності та управління). У жовтні з'явилася інформація про те, що Білоцерковець — один з кандидатів на пост секретаря Київради.

Дмитро — кандидат в майстри спорту з легкої атлетики. Він неодноразово перемагав на змаганнях в Криму і Всеукраїнських студентських іграх.

Компромат

«Як з'ясувало видання "kordon.org", в січні 2013 року, було порушено кримінальну справу за фактом незаконного заволодіння 46,5% частки в статутному капіталі ТОВ "Віадук-Р". У цьому підприємстві Дмитро Білоцерковець працював директором, а його мати — володіла часткою в 48,5%. Спірна частка, на думку заявника-потерпілої, була придбана Білоцерковцем шляхом підробки документів та підписів померлого учасника.

Згодом, за даними "kordon.org", Білоцерковець двічі продав ТОВ "Віадук-Р" — в Криму за російським законодавством і на материковій Україні — за українським».

Дмитро Білоцерковець - Фото 4

Під час Євромайдану в Севастополі з'явилися листівки із зображенням Дмитра Білоцерковця і звинуваченнями його в педофілії.

«Зокрема, на розклеєних листівках зображена фотографія Дмитра Білоцерковця в шортах і заклик повідомляти за вказаним номером, якщо на телефон вашої дитини прийшла ось така фотографія. «Знайте, це веде полювання педофіл Дмитро Білоцерковець.

Дмитро Білоцерковець - Фото 5

Не допустіть, щоб постраждала психіка вашої дитини. Якщо Дмитро Білоцерковець намагався його спокусити або демонстрував свої геніталії, негайно звертайтеся до нас. У нас вже є докази злочинів. Зупинимо педофіла Білоцерковця разом», — йдеться в тексті який підписаний «Родкомітетом».

За кілька днів до вступу Білоцерковця на посаду нардепа на сайті петицій Київради була зареєстрована «Петиція про звільнення від займаної посади директора департаменту міського благоустрою Дмитра Білоцерковця і директора КП «Київблагоустрій» Івана Кліпи».

Трохи пізніше видання «Киеввласть» писало, що «представники малого бізнесу Києва просять перших осіб держави відлучити від "вирішення їхніх проблем" нардепа від БПП Дмитра Білоцерковця, розібратися з його "злочинним угрупуванням бойовиків-рекетирів", заборонити Київській горгосадміністрації (КМДА) систематично порушувати права підприємців і забезпечити їхнє представництво у всіх комісіях КМДА з питань ведення малого бізнесу».

«Народним депутатом Дмитром Білоцерковцем (очолював Департамент благоустрою та збереження природного середовища КМДА з вересня 2014 року по квітень 2016 року — прим. ред.) організований "геноцид підприємців", а саме — придумані брудні схеми зі знищення малого бізнесу шляхом незаконних демонтажів МАФів в одноденний термін після вручення припису і рейдерського захоплення майна з правом власності», — йдеться у зверненні.

Підприємці Голосіївського району запевняють, що Дмитром Білоцерковцем в КП «Київблагоустрій» створено незаконне воєнізоване формування в кількості близько 150 осіб, яке нападає на малий бізнес, щоб заволодіти ділянками під нерухомим майном, шляхом його знищення.

Дмитро Білоцерковець - Фото 6

Мовляв, в Києві таким чином зносять і МАФи, на місці яких відразу ж з'являються інші кіоски із заздалегідь виправленими документами купівлі-продажу.

Саме Білоцерковця звинувачують підприємці і в створенні схеми знищення маленьких магазинчиків шляхом лобіювання ряду рішень Київради, які ставлять малий бізнес в нерівні умови конкуренції з супермаркетами, а також — організацію корупційних конкурсів на розміщення МАФів та інших об'єктів пересувної торгівлі».

«Киеввласть багато разів писала про те, що вищевикладені корупційні схеми у сфері регулювання малого бізнесу були запущені в Києві задовго до приходу в будинок на Хрещатику, 36, команди Віталія Кличка. Очевидно, за сприяння Дмитра Білоцерковця система вимагання у власників об'єктів малого підприємництва (МАФи, автокав'ярні, газові АЗС та ін.) тільки зміцнювалася.

Причому, перехід Білоцерковця в статус народного депутата нічого не змінив. Джерела KV в КМДА підтверджують, що і на посаді радника мера Києва з питань впорядкування цей нардеп веде політику придушення малого бізнесу під гаслами наведення порядку: фактично продовжує керувати Департаментом благоустрою КМДА, КП «Київблагоустрій» та задає тон в комісії з питань розміщення ТС (кіоски, МАФи)».

«Що стосується бойовиків Дмитра Білоцерковця, скоріш за все, це зовсім не перебільшення. Про те, що саме ці товариші не раз били підприємців, а також депутатів Київради з фракції «ВГО «Свобода» в будівлі КМДА 28 квітня, KV розповідали представники малого бізнесу зовсім не з ГО «Асоціації підприємців Голосіївського району».

Дмитро Білоцерковець - Фото 7

Видання «Лівий берег» у 2018 році повідомляло, що «Солом'янський райсуд Києва 23 квітня надав Національному антикорупційному бюро доступ до електронної декларації Білоцерковця за 2017 рік.

НАБУ розслідує стосовно нардепа кримінальне провадження за ст. 366-1, ч. 3 ст. 368-2 КК України ("Декларування недостовірної інформації", "Незаконне збагачення"). У клопотанні детектива НАБУ зазначено, що Білоцерковець в електронних деклараціях за 2015-2016 роки не вказав інформацію про членів сім'ї та їхнє майно, не задекларував відомості про інше майно, яким суб'єкт декларування та члени його сім'ї володіли або користувалися у відповідний період. 

Зокрема, маються на увазі його дружина Ірина Ляшенко і син Дан Білоцерковець, яких нардеп вказав тільки в електронній декларації за 2017 рік.

Окрім цього, НАБУ, проаналізувавши державний реєстр прав на нерухоме майно, дійшло висновку, що матір політика Жанна Білоцерковець безоплатно отримала у власність нерухоме майно в Києві, що може свідчити про незаконне збагачення Дмитром Білоцерковцем, а саме передачі ним активів, законність підстав придбання яких не підтверджена доказами, іншій особі.

Так, 18 серпня 2016 року на підставі договору дарування матір нардепа стала володаркою 20/100 часток домоволодіння ринковою вартістю 3,2 млн грн. Зазначена нерухомість загальною площею 1137 кв. м розташована на вулиці Панфіловців, 6/1 у Києві.

Того ж дня Жанна Білоцерковець також через договір дарування стала власницею земельної ділянки площею 0,0175 га на вулиці Добровольчих батальйонів у Києві.

Також впродовж 31 жовтня 2016 року мати народного обранця подарувала дві квартири і землю іншій особі».

Дмитро Білоцерковець - Фото 8

У жовтні 2019 року на сайті НАБУ з'явилася інформація про те, що екснардепу повідомили про підозру в недекларування доходів.

«Слідство встановило, що колишній народний депутат вніс недостовірні відомості в електронні декларації за 2016 та 2017 рр., не задекларувавши користування нерухомим майном в місті Києві вартістю 3,8 млн грн, яке належить на праві власності близькому родичу народного депутата».

Влітку наступного року «прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець зачитав обвинувальний акт колишньому народному депутату від фракції Блоку Петра Порошенка Дмитру Білоцерковцю».

Декларація

У травні 2020 року Дмитро Білоцерковець опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Власної нерухомості у колишнього народного обранця немає. Зате він орендує або користується на безкоштовній основі двома квартирами (227,4 і 42 кв. м), домоволодінням (186,7 кв. м) та земельною ділянкою (175 кв. м) в Києві.

Дмитру належить п'ять картин сучасного художника Юрія Севрюженко, криптовалюта (392 біткоїни) і два автомобілі марки Toyota Corolla 2008 і 2014 років випуску. Його дружина пересувається на Hyundai Elantra 2013 року випуску.

Дмитро Білоцерковець - Фото 9

За 2019 рік Білоцерковець заробив в сукупності 830 тисяч гривень. Ірина Ляшенко поповнила сімейний бюджет на 1,1 мільйона. У банку Дмитро зберігає 124 тисячі гривень, його дружина — 8218 гривень. Готівкою екснардеп задекларував 23 тисячі доларів, 29,5 тисячі євро та 182 тисячі гривень. У Ляшенко готівкою 4 тисячі євро, 35,6 тисячі доларів і 488 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону