Борис Бєліков
  • Дата народження
    11 травня 1969
  • Країна
    Росія
  • Соцмережі
Борис Бєліков
1539

Борис Бєліков

Борис Бєліков: інженер-механік, який розбагатів на виробництві яєць

Займаючись лагодженням літальних апаратів, мільйонером не станеш. Ось Борис Бєліков - механік літаків за освітою - і вирішив змінити сферу діяльності. Він зайнявся птахівництвом, піднявши капітал на виробництві яєць і яєчної продукції. Коли виникла загроза втратити активи, бізнесмен пішов на угоду з конкурентом, з яким тепер спільно веде справи.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Бєліков Борис Олександрович народився 11 травня 1969 року в Росії (Ростовська обл). У нинішній час є співвласником і гендиректором об'єднаного підприємства "Овостар Юніон". Захоплюється футболом і полюванням.

Сім'я

Бізнесмен одружений, виховує двох дітей.

Освіта

Навчався Борис Бєліков в Київському інституті інженерів цивільної авіації на інженера-механіка з експлуатації літальних пристроїв.

Кар'єра

Професійна діяльність Бєлікова почалася в 1993 році в компанії "Укроптсервіс". Пропрацювавши там близько 4 років, він перейшов в ТОВ "УКРАГРОТРЕЙД", де отримав посаду заступника директора. Через шість років заснував компанію "Бориспіль Агро Трейд".

Займався Борис Бєліков поставками комбікорму. Так вийшло, що до 2000-го року власники птахофабрики "Україна" в Василькові заборгували бізнесменові близько 1 мільйона гривень. І Бєлікову залишалося або втратити гроші, або забрати хоча б підприємство. Звісно, він вибрав друге.

Так у 2000 році підприємець отримав в якості виплати боргу птахофабрику "Україна", на якій почав виробляти під торговою маркою "ЯСЕНСВІТ" перші в Україні фасовані яйця, збагачені вітамінами, в споживчій упаковці.

Оскільки на фабриці все обладнання було застаріле, довелося його повністю замінити. Це виявилося на краще: тоді як при ручному зборі яєць на фабриці містилося не більше 35 000 курей, то після установки автоматизованої сортувальної лінії число голів збільшилося до 100 000.

У 2001 році на базі птахофабрики "Україна" Борис Бєліков створив завод з виробництва яєчних продуктів "Овостар", за що вже через 2 роки увійшов до Ради директорів "Союзу птахівників України".

Кризовий для багатьох бізнесменів 2008 рік виявився досить знаменним для Бєлікова. В цей рік відбулося успішне злиття двох конкуруючих підприємств, які, щоб залишитися на ринку, вирішили діяти заодно.

У підсумку, компанія "Малинове" Віталія Вересенка об'єдналася з компанією "Бориспіль Агро Трейд" Бориса Бєлікова. Так з'явилося нове підприємство "Овостар Юніон", рівноправними акціонерами якого стали колишні конкуренти.

Як згадує сам Бєліков, в бізнес його підштовхнуло почуття відповідальності. Так вийшло, що нинішній бізнесмен вже на третьому курсі інституту обзавівся сім'єю, тому почав думати, як її забезпечувати.

Це був час розвалу Союзу: маленькі зарплати, дефіцит продукції і т.д. За щасливим випадком, дядько Бориса, який в той період якраз займався в Росії птахівництвом, попросив його допомогти зробити закупівлю запчастин для кліток. Спробувавши себе в цій справі, Бєліков і почав продавати українське обладнання в РФ.

Через деякий час підприємець побачив, що найвигідніше виробляти корми, тому, що у них найнижча собівартість. Ось він і змінив сферу діяльності, зайнявшись виробництвом і постачаннями комбікорму (спочатку - в Росію, а потім і по Україні). На цьому Бєлікову вдалося заробити перші 20 000 гривень, за які він купив квартиру в Києві.

У нинішній час Бориса Олександровича Бєлікова знають як "яєчного магната", співвласника холдингу "Овостар Юніон", який є одним з лідерів серед виробників яєць і яєчної продукції в нашій країні.

Бізнесмен разом зі своїм партнером контролюють:

  • два комбікормові заводи;
  • елеватор, в якому зберігаються готові корми;
  • майданчик для утримання батьківського поголів'я;
  • інкубатор;
  • два приміщення, в яких вирощуються молоді кури-несучки;
  • дві птахофабрики;
  • а також завод з виробництва сухих і рідких яєчних продуктів.

Курячі яйця випускаються під ТМ "ЯСЕНСВІТ", а сухі і рідкі яєчні продукти - під ТМ "Овостар".

Новини

Успішне об'єднання конкурентів

У 2014 році кореспонденти журналу "Форбс" розповіли про одне з небагатьох успішних злиттів в сфері українського агровиробництва. В результаті об'єднання двох підприємств народилася група компаній "Овостар Юніон", яка вийшла на рівень найбільшого виробника курячих яєць і яєчних продуктів.

Попри те, що співвласники підприємства - Віталій Вересенко і Борис Бєліков - не люблять публічності, тому неохоче спілкуються з пресою, журналістам все-таки вдалося отримати від них коментарі з приводу цієї події.

"Малинове" Вересенка і "Бориспіль Агро Трейд" Бєлікова були прямими конкурентами. В інтерв'ю бізнесмени розповіли, що спільну мову між собою знайшли з перших хвилин знайомства.

На той час ніхто з них навіть не думав про співпрацю, навпаки - кожен бачив себе цілком самостійним і незалежним управлінцем власного підприємства і сподівався завоювати лідерство на ринку.

Однак прагнення підприємців обламав новий гравець на ринку - Олег Бахматюк, який володів вельми успішною компанією "Авангард". На початку його діяльності багато бізнесменів думали, що довго він не протримається. При цьому, в 2005 році Бахматюк почав агресивну політику розвитку свого підприємства, яка полягала в поглинанні невеликих українських птахофабрик і, відповідно, - позбавлення від конкурентів.

Кажуть, нічого не зближує краще, ніж спільний ворог. Підтвердженням цьому стало те, що якби не ситуація, що склалася, на українському ринку як і раніше існувало б два окремих сильних гравців зі схожими амбіціями і стратегією ведення бізнесу.

Аби не допустити продатися новому конкуренту за якихось 10-15 тисяч доларів, Вересенко і Бєліков у 2008 році вирішили об'єднатися заради порятунку своїх підприємств. Таким чином, своєю жорсткою політикою Олег Бахматюк "одружив" конкуруючі компанії.

Рішення виявилося дуже вдалим, оскільки бізнесменам вдалося не тільки зберегти свої компанії, але також наростити потужності і без втрат пережити кризу, яка накрила Україну.

За словами олігархів, до копійки вкладення не вираховували, через те, що володіли приблизно однаковими за вартістю активами. Зараз кожному з них належить 50% акцій спільного підприємства, що дозволяє їм бути рівноправними партнерами.

Збільшення обсягів виробництва

В кінці липня 2017 року ЗМІ з'явилася інформація про те, що компанія "Овостар Юніон" всього за 6 місяців того ж року підняла обсяг виробництва яєць на 22% в порівнянні з першим півріччям 2016-го. За даними аналітиків, підприємство виробило на 815 млн яєць більше.

Крім того, на птахофабриках Бєлікова на 9% збільшилася загальне поголів'я птиці, якого стало майже на 8 мільйонів голів більше. Приріст курей-несучок склав 12% (тобто на 6,7 мільйона голів більше).

Крім значного приросту птиці і яєць, за перших 6 місяців 2017 року компанія "Овостар Юніон" також отримала збільшення на 29% обсягу яєць, що поставляються на експорт. Загалом, бізнесмени відправили за кордон 36% вироблених яєць.

Разом з обсягами виробництва зросли і ціни на продукцію. Середня ціна за одне яйце в першій половині 2017 року зросла на 3% (склала 1,30 грн / шт).

Статки і джерела доходів

У 2017 році матеріальні статки Бориса Бєлікова складали 37 мільйонів доларів за оцінками журналу "Фокус", в рейтингу якого бізнесмен опинився на 94 місці серед найбагатших людей України.

На початок 2019 року активи Бєлікова були оцінені бізнес-виданням "Форбс" в 45 мільйонів доларів.

Згадки про персону