Богдан Матківський
  • Дата народження
    14 лютого 1980
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Богдан Матківський
4006

Богдан Матківський

Матківський Богдан Миронович: “соратник” Парубія і скандальний нардеп, який порушив обіцянку

Богдан Матківський - Фото 1

Богдан Миронович Матківський – нардеп, який мало не потрапив до італійської в’язниці у гучній справі добровольця АТО Віталія Марківа. Про нього повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання

    Біографія

    Народився 14 лютого 1980 року в місті Трускавець Львівської області.

    Сім’я

    Дружина – Маріанна Матківська. Пара виховує доньку Марту і сина Андрія.
    Брат – Матківський Святослав.

    Освіта

    Закінчив ПТУ № 19 і факультет менеджменту і маркетингу Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка.

    Богдан Матківський - Фото 2

    Кар’єра

    У 2008-2012 роках Богдан Матківський реалізовував в Україні соціально-економічний проект “Програма-ЗЕТ” та соціальний “Сфера-ЗЕТ”. Спочатку захопився цією сферою діяльності на громадських засадах. Але потім зайнявся приватною підприємницькою діяльністю.

    У 2012 році став регіональним менеджером ТОВ “ЗЕТ-Україна”. У 2014 році зайняв крісло генерального директора ТОВ “ЗЕТ-Автор». З 2012 року працював віце-президентом благодійної організації “Сфера-ЗЕТ”.

    У 2013-2014 році, за часів євромайдан, був заступником сотника Самооборони. Соратник і майбутній спікер Верховної Ради Андрій Парубій пізніше призначив його координатором Самооборони Дрогобича. Пізнішевідправився в зону АТО, де дослужився до командира другого взводу другої роти Першого батальйону Національної Гвардії України.

    У тому ж 2014 році став народним депутатом України восьмого скликання. Богдан Матківський балотувався по мажоритарному округу №121 у Львівській області, як безпартійний самовисуванець. Незабаром став членом фракції “Блок Петра Порошенко”, хоча багато хто пов’язував його з лідером “Народного фронту” Андрієм Парубієм. У парламенті Богдан Матківський став секретарем Комітету з питань економічної політики. Крім того, був членом політичної ради партії “Громадянський рух “Народний контроль”.

    У 2019 намагався пройти до Верховної Ради дев’ятого скликання по 121 виборчому округу від партії “Громадянська позиція”, як безпартійний. Але програв.

    Богдан Матківський - Фото 3

    Компромат

    Богдан Матківський був товаришем по службі і командиром військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, якого засудили в Італії. Як повідомляє “Новий час“, народного депутата теж хотіли притягнути до кримінальної відповідальності.

    Глава Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький повідомив, що суд Павії вирішив направити запит на відкриття кримінального провадження щодо народного депутата Богдана Матківського, який проходив як свідок у справі Віталія Марківа.

    Матківський – колишній командир підрозділу Національної гвардії України, якому підпорядковувався Віталій Марків, засуджений італійським судом до 24 років ув’язнення.

    “Суд вирішив також направити запит на відкриття кримінального провадження проти народного депутата України Богдана Матківського”, – написав Городецький в Facebook.

    Прокурор Андреа Дзанончеллі ще в травні подав до суду присяжних запит, щоб з’ясувати причетність Матківського для можливого відкриття справи проти депутата.

    Богдан Матківський - Фото 4

    Як інформує “Інтерфакс“, після такого повороту подій Богдан Матківський поспішно, але без проблем полетів в Україну.

    “Ще одне рішення від учора (цитую по пам’яті): направити в римську прокуратуру подання прокурора суду г.Павія про відкриття справи проти безпосереднього керівника Віталія (Віталія Марківа – ІФ) під час подій у гори Карачун в 2014 році, народного депутата України Богдана Матківськогоза співучасть у вбивстві. Пан Богдан вчора з метою підтримки Віталія був присутній на суді, жодним чином не продемонстрував хвилювання або або занепокоєння за таке безглузде рішення і сьогодні вже повернувся в рідну Україну “, – повідом мул посол України в Італії Перелигін на сторінці в соцмережі Фейсбук в суботу.

    Він зазначив, що українській стороні “довелося розглянути багато варіантів, де” переходити кордон “.” Але, врешті-решт, в супроводі консулів на світанку наш захисник, а нині народний депутат, пройшов всі формальності в аеропорту Бергамо і вилетів до Києва”, – розповів Перелигін.

    Як повідомлялося, український військовослужбовець Марків з подвійним громадянством України та Італії був затриманий в Італії 30 червня 2017 року за підозрою у вбивстві італійського фотожурналіста Андреа Роккеллі поблизу м.Слов’янськ Донецької області в травні 2014 року.

    В кінці лютого 2018 року заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що Україна не має претензій до розслідування справи Марківа, але розраховує на об’єктивність італійської сторони в цьому питанні і згоду створити спільну слідчу групу.

    Прокуратура Павії просила засудити Марківа до 17 років ув’язнення за сприяння в умисному вбивстві Роккеллі. Згідно аргументам сторони звинувачення, старший сержант Нацгвардії України Марків не скоював злочину вбивства, але інформував керівництво НГУ про рух цивільних осіб у фабрики Zeus Ceramica, а ті, в свою чергу, контактували з військовими Збройних сил України, які, за твердженням прокуратури, з мінометів відкрили вогонь по групі іноземних журналістів.

    Богдан Матківський - Фото 5

    Народний депутат України Богдан Матківський провалив обіцянку не підтримувати приватизацію державних підприємств.

    Відповідне обіцянку нардеп дав 9 червня минулого року, нагадує «Слово і Діло».

    «Приватизацію не підтримував і не буду підтримувати. Тільки виключення у неприбуткових підприємств можуть змінити моє ставлення », – заявив він.

    18 січня 2018 року Верховна Рада прийняла закон “Про приватизацію державного майна”, яким пропонується вдосконалити процедури здійснення приватизації. За документ проголосували 266 нардепів, серед яких був і Матківський. Таким чином, він свою обіцянку не виконав.

    Декларація

    Згідно з офіційною декларацією за 2013 рік , загальний дохід Богдана Матківського склав 10 тисяч гривень, членів його сім’ї – 20 тисяч. На той момент у всього сімейства не було зареєстровано ні житла, ні земельних ділянок, ні транспортних засобів.

    У 2015 році Богдан Матківський задекларував 77 898 грн зарплати, 162 700 – компенсація вартості оренди житла, 2 312 грн – компенсація вартості проїзду, 900 грн – компенсація за відрядження, 80 559 грн – відшкодування витрат на здійснення депутатських повноважень, 12 180 грн – повернення грошової застави.

    Богдан Матківський - Фото 6

    Його батько Мирон в 2015 році отримав: 135 000 гривень в якості подарунка. Ще 11 388 гривень йому виплатили у вигляді пенсії. При цьому у пенсіонер зберіг 40 тисяч євро готівкою.

    Богдан Матківський вже кілька років орендує одну квартиру в Києві площею 97 квадратних метрів. Ще одну квартиру в столиці він знімаєспільно зі своїм батьком Мироном. Родич також володіє квартирою площею 51,2 квадратний метр в Трускавці, а теща має квартиру в 34,7 “квадрата” в Дрогобичі.

    Все це зазначено і в щорічній декларації за 2018 рік. Там Богдан Матківський також прописав земельну ділянку площею 1200 квадратних метрів в Приморському Одеської області. А також власний автомобіль Volkswagen Jetta 2015 року випуску.

    У 2018 році Верховна Рада виплатила Богдану Матківський 424 466 гривень зарплати. Інших джерел доходу народний депутат не задекларував. Зате зізнався, що зберігає 3 тисячі доларів готівкою.

    Посилання

    Сторінка Богдана Матківського в соціальній мережі Facebook .

    Згадки про персону