Богдан Бенюк
  • Дата народження
    26 травня 1957
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Бенюк Богдан Михайлович: діяч культури з некультурною поведінкою

Богдан Бенюк - Фото 1

Бенюк Богдан Михайлович - знаменитий актор, який сильно зіпсував свою репутацію, коли з однопартійцями насильно змусив звільнитися в.о. НТКУ.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Бенюк Богдан Михайлович народився 26 травня 1957 року у селищі Битків Івано-Франківської області.

Освіта

Після школи слідом за старшим братом Богдан вирушив до Києва, де в 1973 році вступив у Київський державний інститут театрального мистецтва імені Карпенка-Карого.

Сім'я

У Богдана Бенюка двоє братів і одна зведена сестра (Надія). Петро (4 березня 1946 - 9 квітня 2019) - також актор. Василій - лікар, викладає в медичному університеті.

Богдан Бенюк одружений з 1977 року. Обраницю звуть Уляна. З нею Богдан познайомився ще у дитинстві. Вони вчилися в одному класі, потім разом переїхали до Києва і навчалися у театральному інституті.

У подружжя народилося троє дітей: дві дочки (Олеся та Мар'яна) і син (Богдан-Гордій). Мар'яна закінчила Києво-Могилянську академію. Працює на телебаченні.

Кар'єра

Першим місце роботи актора був київський ТЮГ. Тут він пропрацював з 1979 по 1980 рік. Після двох років роботи був звільнений зі скандалом.

Понад сорок років Богдан Бенюк - один з провідних акторів Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. За цей час зіграв більш ніж у п'ятдесяти спектаклях.

Богдан Бенюк - Фото 2

Крім театру імені Івана Франка Бенюк грав у Київському академічному Молодому театрі у режисера Андрія Жолдака, а також у Театрі на Подолі.

З 1975 року актор знімається і в кіно. За майже пів століття Богдан Бенюк взяв участь у зйомках п'ятдесяти трьох картин. Актор знімався у таких відомих картинах, як "Ати-бати, йшли солдати", "Москаль-чарівник", "Чорна рада", серіал "Ліквідація".

Також він працював на озвучці художніх фільмів і мультфільмів. Серед них мультфільми "Капітошка", "Три паньки", "Як метелик вивчав життя". Бенюк працював і на телебаченні, де вів розважальні передачі ("Еники-беники", "Шоу самотнього холостяка").

Богдан Бенюк - Фото 3

В кінці 1980-середині 1990-х років викладав у рідному виші. З лютого 2018 року професор Богдан Бенюк очолює кафедру акторського мистецтва та режисури драми у Київському національному університеті ім. І. Карпенка-Карого.

1 жовтня 1999 року Богдан Бенюк разом ще з одним актором Олександром Хостікоєвим та заслуженим діячем мистецтв України Мирославом Гринишиним створили театральну студію "Бенюк і Хостікоєв".

Основна діяльність компанії - постановка антрепризних театральних вистав. «Домашні» спектаклі театральної компанії проходять в приміщенні київського театру імені Лесі Українки з періодичністю 2-3 вистави на місяць.

Богдан Бенюк - неодноразовий лауреат в області мистецтв (Державної премії України імені Олександра Довженка, Національної премії України імені Тараса Шевченка, "Київська пектораль), кавалер ордена "За Заслуги".

Богдан Бенюк - Фото 4

У 2017 році на Сьомому Міжнародному театральному фестивалі в Пекіні Богдан Бенюк був відзначений нагородою в номінації "За кращу чоловічу роль".

У 1988 році актор став Заслуженим артистом, а через вісім років - Народним.

З 1997 року Бенюк був членом Партії зелених України, потім увійшов до ВО "Свобода". Актор є заступником голови цієї партії, член Політвиконкому ВО «Свобода».

Починаючи з 2006 року п'ять разів брав участь на парламентських виборах у першій п'ятірці ВО "Свободи". Однак отримати депутатський мандан Бенюк зміг тільки один раз, в 2012 році.

Богдан Бенюк - Фото 5

У сьомому скликанні парламенту Богдан Бенюк увійшов до складу комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Очолював підкомітет з питань міграційної політики, громадянства, статусу іноземців та осіб без громадянства, біженців та у зв'язках з українцями, які проживають за кордоном.

Також народний обранець був членом груп з міжпарламентських зв'язків з Сербією (секретар), Росією, США, Великобританією, Канадою та Польщею.

Парламентарій за два роки роботи у Верховній Раді зробив тридцять три депутатські запити, взяв участь у створенні п'ятдесяти одного законопроєкту і двадцять шість разів виступив у сесійній залі.

Три рази Богдан Бенюк балотувався і до Київської міської ради. У 2008 році стати депутатом йому не вдалося. А ось в 2010 і 2015 році він перемагав на виборах. У 2015 році став заступником голови постійної комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики.

 

Компромат

Під час Євромайдану, у березні 2014 року депутати від парламентської фракції ВО «Свобода» змусили тимчасово виконуючого обов'язки президента Національної телекомпанії України (НТКУ) Олександра Пантелеймонова написати заяву про відставку.

Богдан Бенюк - Фото 6

Як відзначають "Факти", це сталося після того як депутати від «Свободи» прийшли до Пантелеймонова у вівторок ввечері в будівлю НТКУ. Відео того, що сталося потім, було оприлюднено активістом Олександром Аронцем.

На ньому чітко видно, як до кабінету, де знаходився Пантелеймонов зайшли парламентарії Ігор Мірошниченко, Андрій Іллєнко, Богдан Бенюк. Спочатку ніяких заходів фізичного впливу до керівника компанії не застосовувалося, однак у якийсь момент Мірошниченко потягнув за краватку Пантелеймонова, затягуючи її на шиї останнього.

Потім депутат почав штовхати Пантелеймонова. Через деякий час керівник НТКУ опинився на стільці за столом, де йому Мірошниченко наносив удари спочатку в корпус, а потім схопив за обличчя. У якийсь момент Бенюк заблокував шию сидячого на стільці Пантелеймонова, а потім вдарив його в область голови. Після цього перед керівником НТКУ поклали аркуш паперу, щоб Пантелеймонов написав заяву.

Богдан Бенюк - Фото 7

Через два тижні вже сам актор переніс атаку на свою особистість. Як передають "Подробности" на власному творчому вечорі він отримав порцію помідорів в обличчя.

Актора, який в цей час стояв на сцені столичного Будинку художника, п'ятеро невідомих з криками "Ганьба! Здай мандат депутата!" закидали гнилими помідорами.

Богдан Бенюк стоїчно виніс приниження і спритно ухилявся від летючих овочів.

Богдан Бенюк - Фото 8

Богдан Бенюк заявив, що "абсолютно" виправдовує ксенофобські висловлювання свого партійного лідера Олега Тягнибока.

Про це Бенюк - активний член ВО Свобода - заявив в ефірі 112 каналу в інтерв'ю журналістці Алісі Бацман.

Вона спитала у нього про старе відео, на якому Тягнибок називає "нечистю" "москалів і ж ... дів". Бацман запитала - чи не соромно Бенюку за ці слова.

На це актор відповів: "У той час, коли Олег сказав цю фразу, на жаль, в ній була частка правди. Але ми розуміємо, що ці речі вже пройшли, і не потрібно весь час педалювати цю тему і говорити, що тільки Олег Тягнибок в цьому винен".

Богдан Бенюк - Фото 9

На питання, чи виправдовує Бенюк Тягнибока, той відповів "абсолютно".

Декларація

У березні 2019 року Богдан Бенюк опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат Київради задекларував шість земельних ділянки, які знаходяться в трьох областях України: село Софіївська Борщагівка Київської області, село Білоцерківка Полтавської області та село Мирне Івано-Франківської області. Загальна площа земель шістнадцять тисяч квадратних метрів. П'ять із шести ділянок належать Уляні Бенюк.

У кожній з трьох областей у подружжя Бенюк є по житловому будинку або дачі. У декларації актор-депутат вказав дві квартири у Києві: сто шість і дев'яносто дев'ять "квадратів".

Богдан Бенюк - Фото 10

Автомобільний парк подружжя Бенюк складається з трьох машин. Уляна пересувається на Audi А4 2004 року випуску і Volkswagen Tiguan 2013 року випуску. Богдану належить Audi А3 2016 року випуску.

Загальний дохід Богдана Бенюка за минулий рік - 1,6 мільйона гривень. У подружжя - вісімнадцять тисяч в якості пенсії.

На банківських рахунках у депутата Київради зберігається двадцять дві тисячі доларів, сімнадцять тисяч євро і двісті тридцять чотири тисячі гривень. Готівкових коштів у Богдана та Уляни Бенюк немає.

Богдан Бенюк - Фото 11

Посилання

E-mail

Офіційна сторінка в Фейсбук

Громадська приймальня: 04123, м. Київ, проспект Правди, буд. 4 (Подільський район), телефон: 096-415-21-31

Громадська організація, яка виконує функції громадської приймальні: громадська організація "ЧИСТИЙ КИЇВ".

Відео

 

Згадки про персону