З раннього дитинства Артем осягав ази футболу в дитячій школі «Динамо». У віці п'ятнадцяти років Шабанов перейшов до академії столичного «Арсеналу». До 2013 року виступав за «канонірів» у молодіжних командах.

Артем одружений з дівчиною на ім'я Юліанна Чернова. Вона має власний інтернет-магазин, на якому продає одяг відомих брендів. У 2021 році Юліанна народила доньку Аріану.

Артем Шабанов - Фото 2

Кар'єра у клубі

Артем виступає на позиції захисника.

За основну команду «Арсеналу» Артем дебютував у вересні 2013 року. У матчі 11-го туру чемпіонату України він провів усі 90 хвилин у центрі оборони проти ФК «Севастополь». За місяць молодий захисник зіграв другий матч у національній першості. Він провів весь матч проти київського «Динамо».

Артем Шабанов - Фото 3

Ця гра стала останньою для «канонірів». Через фінансові проблеми клуб змушений був знятись з турніру, а футболісти отримали статус вільного агента. Артема підписала луцька «Волинь», у складі якої він уперше вийшов на поле у ​​квітні 2014 року.

На початку наступного сезону Шабанов став основним гравцем луцького клубу. Як зазначив тренер Віталій Кварцяний, молодий захисник має всі задатки вирости у класного футболіста. Він працьовитий, уважний до вимог і прислухається до порад тренера та конструктивної критики. Весь цей комплекс якостей разом із довірою тренера дозволили гравцеві демонструвати свій найкращий футбол.

За два з половиною роки у «Волині» він провів майже сімдесят матчів. У листопаді 2014 року Шабанов забив у ворота «Маріуполя». Це була перша результативна дія молодого захисника у національній першості. У квітні 2016 року гольова передача Артема на останніх хвилинах у грі проти одеського «Чорноморця» принесла нічию волинянам (1:1).

Артем Шабанов - Фото 4

А ось у наступному турі чемпіонату Артем відзначився зі знаком «мінус». У протистоянні з київським «Динамо» захисник вже на 45-й хвилині заробив дві жовті картки, які перетворилися на червону. На той час його клуб уже програвав столичному гранду з рахунком 0:3. З таким результатом матч і скінчився.

Ще одним асистом Шабанов відзначився у сезоні 2016/2017. У листопаді 2016 року знову проти киян він віддав пас на Анатолія Діденка, який забив єдиний м’яч луцького клубу у матчі (1:4). Ще раз Шабанов видалявся з поля у грі 3-го туру чемпіонату проти «Сталі» з Кам‘янського.

Взимку 2017 року у захисника закінчився контракт. У статусі вільного агента він перейшов у кам'янську «Сталь». Команду тренував Леонід Кучук, з яким Шабанов працював ще в «Арсеналі». За півсезону Артем зіграв у тринадцяти матчах.

Артем Шабанов - Фото 5

Новою командою Шабанова став «Олімпік» із Донецька, який через війну базувався у Києві. Влітку 2017 року захисник дебютував у Лізі Європи у матчі проти грецького ПАОКу (1:1). За сумою двох матчів греки виявилися сильнішими. У Кубку та чемпіонаті країни за «Олімпік» Шабанов провів трохи менше ніж двадцять матчів. У зимове міжсезоння 2017/2018 він залишив команду.

Артем підписав чотирирічну угоду з командою свого дитинства – київським «Динамо». Перший матч за столичний гранд він зіграв у березні 2018 року. Шабанов провів повну гру проти луганської «Зорі» (3:2).

Того ж місяця він зіграв і у Лізі Європи за «динамівців». У матчі-відповіді проти італійського «Лаціо» (0:2) захисник вийшов на поле в другому таймі і отримав жовту картку. Загалом у другій частині сезону 2017/2018 за столичну команду Артем у всіх турнірах провів десять матчів.

Артем Шабанов - Фото 6

Сезон 2018/2019 стартував для Шабанова з першого трофею у кар'єрі – Суперкубка України-2018. Щоправда, сам захисник у матчі проти донецького «Шахтаря» (1:0) залишився в запасі. У серпні Артем уперше зіграв у Лізі чемпіонів.

У матчі-відповіді третього раунду кваліфікації він вийшов на заміну на 75-й хвилині в домашньому поєдинку проти «Славії» (2:0). Загалом того сезону провів у всіх турнірах за «Динамо» 22 матчі.

У сезоні 2019/2020 Артем зіграв практично у всіх матчах чемпіонату України. Двічі захисник відзначився голами. Перший свій м'яч у футболці «біло-синіх» Шабанов забив 22 вересня 2019 року у поєдинку проти «Ворскли» (5:0).

Артем Шабанов - Фото 7

Ще одним голом у національній першості він відзначився у ворота «Олександрії» в березні 2020 року. Восени завдяки голу Шабанова у груповому етапі Ліги Європи «Динамо» зіграло внічию з «Копенгагеном» (1:1).

У складі киян Артем став володарем Кубка України сезону 2019/2020 та двох Суперкубків – 2019 та 2020 років.

У сезоні-2020/2021 Шабанов за киян зіграв у двох матчах перед тим, як на початку 2021 року вирушити в оренду. До кінця сезону він захищав кольори польської «Легії». За клуб із Варшави українець провів усього сім матчів у національній першості та за підсумками сезону отримав золоту медаль чемпіонату.

Артем Шабанов - Фото 8

Восени 2021 року Артем повернувся до «Динамо». Його гол допоміг киянам у четвертому раунді Кубка України пройти «Маріуполь». У різних турнірах він встиг провести вісім матчів у першій частині сезону 2021/2022.

У лютому 2022 року захисник на правах оренди вирушив до Угорщини. Весняну частину сезону Шабанов проведе в «МОЛ Фехервар». У клубі з міста Секешфехервар уже грає три його співвітчизники: Богдан Леднєв, Євген Макаренко та Іван Петряк.

Артем Шабанов - Фото 9

Кар'єра у збірній

У 2010 році Артем залучався до матчів юнацьких збірних України (U-18 та U-19), за які провів 9 матчів.

У листопаді 2017 року Шабанов вперше одягнув футболку національної збірної. У товариському матчі проти Словаччини (2:1) він на 81-й хвилині вийшов на поле, а на 88-й заробив жовту картку. У листопаді 2019 року захисник провів другий тайм товариського матчу проти естонців (1:0).