Андрій Павелко
  • Дата народження
    7 жовтня 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Андрій Павелко
4387

Андрій Павелко

Павелко Андрій Васильович: президент Української асоціації футболу і віцепрезидент Національного олімпійського комітету України

Павелко Андрій Васильович — колишній нардеп двох скликань ВР, за інформацією ЗМІ, приховував від декларування своє шикарне життя і відзначився корупційною схемою з виведення з бюджету до мільйона доларів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Посилання
  9. Відео

Біографія

Андрій Васильович Павелко народився 7 жовтня 1975 року в місті Дніпропетровськ (нині — Дніпро).

Освіта

У 2003 році отримав диплом юриста в Національній юридичній академії в Харкові. Через два роки він став дипломованим менеджером ЗЕД в Національному університеті Дніпропетровська. Пізніше Андрій був аспірантом Дніпропетровського регіонального інституту НАДУ.

Сім'я

Павелко був одружений на доньці нардепа IV і VII скликань Верховної Ради Леоніда Сергієнка — Олені. У цьому шлюбі народилося двоє дітей: Анастасія і Микита.

Син одружився з донькою дніпровського підприємця Олександра Налекрешвілі (Петровського) — Богдані. Хрещеним батьком Анастасії є відомий футболіст і тренер Андрій Шевченко.

Сам Павелко хрестив сина іншого футболіста київського «Динамо» Владислава Ващука.

У серпні 2021 року Андрій обвінчався з моделлю Катериною Чаус. Павелко виховує її доньку від попередніх відносин Лізу.

Кар'єра

Першим місцем роботи Андрія став інформаційно-обчислювальний центр в Дніпропетровську. З 1993 по 1994 рік він був тут техніком. Уже з 1995 року Павелко займав виключно керівні посади в приватних фірмах Дніпропетровська: АТЗТ «Стройдніпросервіс», АТЗТ «Дніпромайн», ТОВ «Ніктранс», ТОВ «Вініл».

У 2001 році він очолив обласну федерацію футболу, а через вісім років — обласне відділення Національного олімпійського комітету. З 2008 року Павелко керував групою компаній «Формула Смаку» і дніпровським культурним концерт-холом Centre OPERA.

Восени 2010 року Андрій балотувався на посаду міського голови Дніпропетровська від партії «Фронт Змін». Тоді за нього проголосувало 37 313 (12,4%) виборців. З цим результатом Павелко зайняв лише друге місце, поступившись «регіоналу» Івану Куліченку.

Тоді ж на місцевих виборах Андрію вдалося стати депутатом міської ради Дніпропетровська, де він очолив постійну комісію з питань освіти, культури, молоді та спорту.

У 2012 році Павелко «пішов на підвищення», обравшись від ВО «Батьківщина» (№29 у списку) до Верховної Ради. У парламенті VII скликання Андрій був членом комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Очолював підкомітет з питань електроенергетики.

З грудня 2012 по жовтень 2013 року Павелко входив до складу фракції ВО «Батьківщина». Після виключення і до кінця каденції VII скликання Верховної Ради Андрій залишався позафракційним депутатом.

Влітку 2014 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Павелко може зайняти крісло губернатора Запорізької області. Однак цього так і не відбулося. Разом з тим на позачергових парламентських виборах він вдруге став народним обранцем.

На цей раз Павелко балотувався під 33-м номером у списку Блоку Петра Порошенка. У VIII скликанні Андрій був заступником голови однойменної фракції та очолював бюджетний комітет.

Протягом дванадцяти років (2003-2015) Павелко входив до складу Виконавчого комітету Федерація футболу України. У березні 2015 року він був обраний президентом ФФУ (з 2019 року — Української асоціації футболу). У тому ж році він став заступником голови Комітету національних асоціацій Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА).

У 2017 році Андрій обирався до Дисциплінарного комітету ФІФА і став заступником голови Юридичного комітету УЄФА. На початку 2019 року він увійшов до складу виконкому УЄФА, а через пів року  — очолив Комітет УЄФА зі статусу гравців, трансферів, агентам і матч-агентів.

У 2018 році Павелко також став віцепрезидентом Національного Олімпійського Комітету України.

Скандали

У травні 2018 року Києву доручили право провести фінальний матч футбольної Ліги чемпіонів. За місяць до поєдинку кубок чемпіонів доставили до Києва, і родичі Павелко отримали ексклюзивне право з ним сфотографуватися.

Спочатку знімок з трофеєм зробив сват президента ФФУ — Олександр Налекрешвілі (Петровський), якого ЗМІ називають кримінальним авторитетом на прізвисько «Алік Нарік». Пізніше за кубок потрималась донька Павелко — Настя. Потім юна падчерка чиновника — Ліза похвалилася в соцмережах фотографією з головним європейським клубним трофеєм футболу. Ці знімки спровокували великий скандал не тільки в українському, але й в світовому суспільстві.

Пізніше на київському Майдані Незалежності з'явився стьобний колаж з Павелко і його родичами. Уявити себе в компанії Павелко або «стати» Лізою Чаус і сфотографуватися з кубком зміг кожен охочий.

Компромат

ЗМІ відзначають, що різкий стрибок в кар'єрі Павелко: від техніка до директора фірм стався завдяки вигідному одруженню з донькою нардепа Леоніда Сергієнка. Саме тесть допоміг Андрію отримав квиток у велику політику.

Представники преси писали про зв'язки Павелко з «регіоналом» Олександром Вілкулом, для якого Андрій виконував різні завдання під час виборів в Дніпропетровську.

Але в 2012 році Павелко опинився в парламенті в складі ВО «Батьківщина». Хоча з фракції його виключили вже через рік, так як він голосував в унісон з провладною на той момент фракцією Партії регіонів. Також нардеп не проголосував за винесення вотуму недовіри прем'єр-міністру Миколі Азарову.

Через два роки Андрій опинився в рядах Блоку Петра Порошенка. Будучи головою виборчого штабу політсили, він, за інформацією журналістів, привласнив собі кошти, які були виділені на виборчу кампанію. Цікаво, що під час Євромайдану ЗМІ звинувачували Павелко в тому, що він організовував набір «тітушек» для розгону протестуючих.

Восени 2018 року журналісти передачі «Наші Гроші з Денисом Бігусом» виявили, що нардеп Павелко не задекларував оренду престижної нерухомості і має інші незадекларовані витрати на 20 мільйонів гривень. «Допомогла» їм в цьому Катерина Чаус.

Цивільна дружина парламентарія засвітила в соцмережах дорогі ювелірні прикраси, фотографії з престижних курортів, а також подарований Андрієм автомобіль, вартістю приблизно в 120 тисяч доларів.

У листопаді 2017 року Катерина була саме в цій машині, коли була затримана поліцією за водіння в стані алкогольного сп'яніння. Правда, пізніше справу закрили за закінченням строків давності.

Також журналісти встановили, що Павелко орендував квартиру в Києві за 17 тисяч доларів і зробив дорогий подарунок тещі — машину, вартістю приблизно 30 тисяч доларів. Вся ця інформація не була відображена в декларації парламентарія.

Команда програми «Схеми» знайшла корупційну схему Павелко, завдяки якій з бюджету Федерації футболу України, ймовірно, було виведено понад мільйон доларів.

ФФУ закуповувала обладнання для виготовлення «кучерявої трави» для міні-футбольних майданчиків не безпосередньо у компаній-виробників, а через посередника з ОАЕ. Це призвело до того, що федерація переплатила офшорній компанії 20% від початкової вартості обладнання, що склало близько 30 млн. грн.

На підставі інформації двох журналістських розслідувань детективи НАБУ порушили дві кримінальні справи стосовно нардепа.

7 лютого 2019 року картка парламентарія Павелко кілька разів проголосувала на пленарному засіданні Верховної Ради. При цьому сам Андрій в цей день знаходився в Римі на Конгресі УЄФА. На лист журналіста громадського руху «Чесно» з проханням прокоментувати цю ситуацію народний обранець не відповів.

Як встановили представники преси, поки Павелко був в столиці Італії за нього «голосував» нардеп від БПП Максим Курячий і заступник голови фракції «Народний фронт» Андрій Іванчук.

Також НАЗК виявило, що Павелко незаконно суміщав депутатські повноваження і входив до складу ради директорів прибуткової компанії UEFA Events SA. У цій справі НАЗК направило до суду 13 протоколів для залучення Павелко до відповідальності.

Декларація

В останній раз Андрій Павелко публікував електронну декларацію в лютому 2020 року.

Президент футбольної асоціації на той момент не володів власною нерухомістю. Місцем реєстрації Андрій вказав житловий будинок (804 кв.м.) в Дніпрі. У суборенді у Павелко було житлове приміщення (123 кв.м) в селі Хотянівка Вишгородського району Київської області. Там же у матері Катерини Чаус є ще одне житлове приміщення.

Не було до 2020 року у Андрія і власного автомобіля. Катерина з січня 2018 року їздить на Land Rover.

Павелко — колекціонер наручних швейцарських годинників. У нього їх 12 штук. Крім того, у нього три пари дорогих запонок.

У 2019 році зарплата Павелко у Верховній Раді склала 357 тисяч гривень. Ще 5866 гривень Андрій отримав від Національного олімпійського комітету.

На банківських рахунках у екснардепа зберігалося 42,9 тисячі гривень та 221 долар. Готівковими коштами Павелко задекларував 558 тисяч євро, 256 тисяч доларів і 340 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону