Андрій Парубій
Андрій Парубій
848

Андрій Парубій

Парубій Андрій Володимирович: полум'яний націоналіст, який вважає Гітлера найбільшим прихильником прямої демократії

Андрій Парубій - Фото 1

Парубій Андрій Володимирович - один із найяскравіших політиків і несподіваних спікерів парламенту.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Парубій Андрій Володимирович народився 31 січня 1971 року в місті Червоноград Львівської області.

Освіта

Андрій Парубій має історичну освіту. У 1994 році він закінчив державний університет у Львові. Через сім років закінчив аспірантуру “Львівської політехніки” за спеціальністю «Політологія і соціологія».

Сім'я

Володимир Іванович, батько Андрія раніше, обіймав посаду заступника голови обласної ради Львова.

Дружину політика звуть Уляна. Вона є старшим лаборантом кафедри фольклористики філологічного факультету Львівського національного університету.

У 2001 році у подружжя народилася дочка Ярина.

Андрій Парубій - Фото 2

Кар'єра

Ще студентом Андрій Парубій влаштувався лаборантом у архітектурно-археологічні експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР. Працював в археологічних експедиціях.

Зі студентської лави займався він і громадською, а пізніше і політичною діяльністю. Уже в дев'ятнадцять років він став депутатом обласної ради. В облраді Парубій став секретарем комісії з питань молоді та спорту.

Андрій Парубій - Фото 3

Тоді ж він очолював молодіжну організацію «Спадщина», яка розглядалася радянською владою, як незаконна. До свого обрання його двічі затримувала міліція. Причому про своє обрання депутатом він дізнався, будучи затриманим.

У 1991 році, коли Україна стала незалежною, Парубій, а також Олег Тягнибок заснували політичну партію, яка отримала назву Соціал-національна партія України. Уже через тринадцять років вона отримає більш знайому нині назву - ВО «Свобода».

У 1994 році Парубій обирається до міської ради Львова та стає лідером депутатської групи. Через два роки очолив Товариство сприяння ЗСУ і ВМС «Патріот України».

У 1999 році Андрій Парубій став редактором політичного журналу «Орієнтири».

У 2002 році вдруге займає крісло депутата Львівської облради. У тому ж році обійняв посаду голови Львівської облради.

Андрій Парубій - Фото 4

Під час першого Майдану Парубій прославився на всю країну, ставши комендантом Українського дому в Києві. У 2005 році вийшов з ВО "Свободи" та створив власну політичну силу «Народний союз «Українці!», яка скоро влилася до складу блоку «Наша Україна» Віктора Ющенка. У 2006 році в третій раз обирався до обласної ради Львова.

Андрій Парубій - Фото 5

Андрій Парубій ще в 1998 році балотувався в український парламент. Однак отримати депутатський мандат йому вдалося тільки через дев'ять років. У пропрезидентській «Нашій Україні» Андрій став народним обранцем шостого скликання.

З того часу Парубій чотири рази ставав парламентарем. При цьому майже кожен раз він міняв політичні партії. Якщо у 2007 році він йшов все ще з Ющенком у Блоці "Наша Україна-Народна Самооборона", то вже через п'ять років він опинився у "Фронті Змін", яка об'єдналася з ВО "Батьківщиною". Саме за списками цього блоку (двадцять перший номер) Парубій став депутатом сьомого скликання.

Як і першого Майдану, Андрій Парубій став активним учасником і другого, Євромайдану або Революції гідності. На цей раз політик став комендантом всього Майдану і керівником загонів самооборони.

Після втечі Віктора Януковича, у кінці лютого 2014 року Парубій став секретарем Ради нацбезпеки і оборони, яку очолив тимчасовий глава держави Олександр Турчинов. Через пів року вже при новообраному президентові, Парубій пішов з РНБО.

Андрій Парубій - Фото 6

На позачергових парламентських виборах політик виявився четвертим номером у партії "Народний фронт". У восьмому скликанні парламенту він спочатку став першим заступником спікера, а коли у квітні 2016 року Володимир Гройсман очолив уряд, Парубій зайняв його місце на чолі українського парламенту.

У 2019 році у п'ятий раз став народним обранцем. Парубій був другим номером у списку партії колишнього президента Петра Порошенка "Європейська солідарність". У новому скликанні Верховної Ради він входить до комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Компромат

У ЗМІ активно обговорювалося психічний стан Андрія Парубія. Так, за даними сайту "Skelet-info", "у шестирічному віці Парубію поставили шокуючий для батьків діагноз - дебільність (легка форма розумової відсталості)". 

Журналісти поспілкувалися з нібито співробітниками міської лікарні Червонограда і ті повідомили, що у політика "в дитинстві дійсно були серйозні проблеми зі здоров'ям, більш того, без довідки від психолога його взагалі не хотіли приймати на навчання в школу".

Андрій Парубій - Фото 7

Той же "Skelet-info" повідомив, що у 1997 році проти Парубія і його прихильників була порушена кримінальна справа. Політика підозрювали у нанесенні тілесних ушкоджень, умисному насильстві, погрозі вбивству і пошкодженні майна під час зіткнення націоналістів і комуністів у Львові. Але "винні у початку бійки так і не були покарані, в тому числі не поніс відповідальність і Андрій Парубій".

Під час Євромайдану, а саме 18 лютого 2014 року, коли "силові структури зробили спробу штурму і були близькі до того, щоб зачистити Майдан", один з його головних натхненників, Андрій Парубій був госпіталізований. Відразу з'явилося кілька версій того, що сталося з комендантом Майдану. Як зазначає "Facenews", "перша версія, озвучена у пресі і у соцмережах - інсульт". Потім заговорили про інші версії: "інфаркт, струс мозку, загальне виснаження. У пресі з'явилися повідомлення про те, що Парубій - симулянт".

Андрій Парубій - Фото 8

Преса називає Андрія Парубія двоюрідним братом Ярослава Парубія, лідера злочинного угруповання «Морди», яке вважалося одним з найбільших у Львівській області.

Восени 2013 року проти Ярослава Парубія та інших членів угруповання було порушено кримінальне провадження за вимагання, застосування сили і розправи над одним українським бізнесменом.

Злочинці викрали членів його сім'ї та два автомобілі. Коли правоохоронці вийшли на Ярослава, той залякував їх братом, який був народним депутатом. Всі обставини справи невідомі, проте Ярослава Парубія так і не заарештували.

Андрій Парубій - Фото 9

У 2010 році гучний скандал вибухнув навколо сестри народного депутата. Олена Парубій тоді очолювала Управління оподаткування фізичних осіб і була затримана під час отримання хабаря у розмірі 1,7 тисячі доларів за те, що не проводила перевірки використання касових апаратів у приватних підприємців.

Проти неї порушили кримінальну справу. Через два роки її направили в суд. Однак в ході розслідування частину речових доказів загадково зникла, включаючи і $ 1,7 тис. За фактом втрати доказів порушили ще одну кримінальну справу. Але ні до чого це не привело.

У 2018 році на спікера Верховної Ради обрушилася критика зі сторони засобів масової інформації через те, що Парубій в одному з ефірів  розповідаючи про пряму демократію, заявив наступне: "найбільшою людиною, яка коли-небудь практикувала пряму демократію, був Адольф Алоїзович".

Андрій Парубій - Фото 10

Декларація

У березні 2019 року спікера парламенту опублікував свою декларацію за минулий рік.

Андрій Парубій та його дружина мають по одній квартирі у Львові. У столиці політик живе в готельному номері готелю "Київ".

Уляна Парубій у львівському селі Урич володіє земельною ділянкою (1 130 кв.м.) та житловим будинком (32 кв.м.).

Власного автомобіля у народного депутата немає. Зате є машина у його дружини. Вона пересувається на Peugeot 508 2014 року випуску. Автомобіль обійшовся їй у 445 тисяч гривень.

У 2018 році загальний дохід Андрія Парубія склав понад 879 тисяч гривень (заробітна плата, страхові виплати і продаж рухомого майна). Зарплата дружини парламентарія за той період - 55 тисяч гривень.

Андрій Парубій - Фото 11

Банківських рахунків у спікер восьмого скликання Верховної Ради немає. "Готівкою він задекларував 550 тисяч гривень і 42,2 тисячі доларів.

Посилання

Особиста сторінка в Фейсбук

Twitter

Ел. пошта

Контактні дані:

Тел: (044) 255-31-36 (помічник)

Тел: (044) 255-26-67 (приймальня)

Тел: (044) 255-34-02

Відео

Згадки про персону