Осадчук Андрій Петрович: колишній топменеджер “Київстару” і новий депутат Верховної Ради від партії "Голос"
Осадчук Андрій Петрович - юрист, ексдепутат Київради, член команди "Голосу" і новий парламентарій.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Цитати і заяви
7. Декларація
8. Посилання
9. Відео
Біографія
Осадчук Андрій Петрович народився 20 листопада 1971 року у місті Київ.
Освіта
Після закінчення в 1988 році школи Андрій Осадчук став студентом Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1993 році отримав диплом економіста-міжнародника.
У тому ж році відправився у Лондон, де один рік проходив курс післядипломної освіти в Коледжі Королеви Марії та Вестфілд.
Осадчук кілька разів проходив навчальні програми по менеджменту організацій та регулювання ринку телекомунікацій у Норвегії, Італії та Нідерландах.
У 2018 році проходив навчання в Академії лідерства для розвитку.
Сім'я
Батько - Петро Осадчук (1937-2014) - поет, автор понад тридцяти поетичних збірок, перекладач, літературний критик, громадсько-політичний діяч, народний депутат перших двох скликань Верховної Ради.
Старший брат - Роман Осадчук (1967 року народження) - перекладач, літературознавець, кандидат філологічних наук.
Андрій Осадчук живе у цивільному шлюбі з поетесою Катериною Волошиною (1982 року народження). Вона родом з Житомира. Також здобула вищу освіту у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Волошина - автор восьми поетичних збірок.
У Андрія та Катерини три дочки: Марія, Варвара і Василина. У Осадчука також один син - Андрій.
Кар'єра
Після університету був радником з юридичних питань та проєктним менеджером у Всеукраїнському благодійному фонді "Українська юридична фундація". Тоді ж він був помічником міністра юстиції Сергія Головатого.
Протягом двох років (1995 по 1997 рік) обіймав посаду радника з юридичних питань в компанії "Р. Дж. Рейнолдс Тобакко Україна".
Потім був співробітником юридичної компанії "Василь Кисіль і партнери". До 2001 року Андрій Осадчук був асоційованим партнером компанії.
Після цього кілька років (2003-2005) очолював дирекцію з міжнародного і корпоративного права в агрохолдингу "Кернел Груп".
Наступні десять років Андрій Осадчук працював у компанії "Київстар". Обіймав посаду директора по регуляторному та правовому забезпеченню, входив до складу правління компанії.
У 2015 році став депутатом Київської міської ради від Об'єднання "Самопоміч", перемігши на сімдесят першому мажоритарному окрузі. У міській раді Осадчук став секретарем постійної комісії з питань дотримання законності, правопорядку і запобігання корупції. Крім того, був членом комісії з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності.
Заради роботи в Київраді Осадчук відмовився від річної зарплати у три мільйони гривень, яку він отримував в "Київстарі". У 2016 році очолив топ найбільших доходів серед київських депутатів.
З 2015 по 2018 роки він входив до фракції "Самопомочі". Але в результаті внутрішнього конфлікту фракція розкололася і Осадчук увійшов до складу депутатської групи "Київська команда".
З 2016 по 2019 рік був радником Олександра Животовського, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
У 2019 році став народним депутатом за списками партії "Голос". Балотувався під тринадцятим номером.
Андрій Осадчук - автор інтернет-проєкту www.vkraina.com, присвяченого найдавнішим картам України. У 2011 році він був обраний одним з кращих юристів України.
Компромат
Андрій Осадчук в гучних скандалах і корупційних схемах помічений не був.
Цитати і заяви
Про свою роботу у Верховній Раді
“Я буду приділяти системну увагу самоврядуванню, Києву, телекомунікаціям і правоохоронним органам. Всьому тому, чим безпосередньо займався останні п’ятнадцять років”.
П'ять кроків політичної реформи
Андрій Осадчук пропонує "схему п'яти кроків" щодо політичної реформи. Вони, на його думку, в комплексі здатні за десять-п'ятнадцять років повністю змінити політичний клімат в країні, мінімізувати політичну корупцію, розвинути політичні партії і якісно поліпшити лідерство. Кожна складова схеми важлива у взаємозв'язку з іншими:
- скасування депутатську недоторканність;
- тотальний перегляд правил політичної агітації;
- скорочення терміну повноважень Верховної Ради до трьох років;
- встановити ліміт на кількість послідовних термінів перебування в парламенті;
- запровадити відкриті партійні списки як єдиний механізм політичної конкуренції.
Декларація
У серпні 2019 року Андрій Осадчук опублікував електронну декларацію про свої доходи за вісім місяців.
У новообраного народного депутата у столиці є п'ять квартир. У Житомирі його цивільній дружині належить земельна ділянка у п'ятсот п'ятдесят квадратних метрів і житловий будинок, площею в сто одинадцять "квадратів".
З цінного рухомого майна Осадчук задекларував дві пари годинників, кілька наборів друкованих географічних карт XVII століття і книгу також XVII століття.
Пересувається політик на Volkswagen Multivan 2011 випуску.
Єдиним доходом Андрія Осадчука за 2019 рік стали банківські відсотки. За двома рахунками він отримав триста сімдесят тисяч гривень.
У банку парламентарій зберігає мільйон гривень, триста п'ятдесят одну тисячу доларів і дев'ятсот шістдесят євро.
Готівковими коштами у Осадчука задекларовано чотирнадцять з половиною тисяч доларів, дев'ять з половиною тисяч євро, майже п'ять тисяч фунтів стерлінгів. У цивільної дружини "готівкою" п'ятдесят чотири тисячі доларів.